Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (32)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

Lavinia ar putea fi de la apa, de la apap de biberon, eu de exemplu ii fac cu apa plata imbuteliata pe care o fierb 5 sau 6 minute si apoi o racesc...vezi poate ii gasesti o apa similara cu cea din romania.

Andries

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Afibebe, nu stateai in Sibiu? Vad ca apare Aiud acum.

Sim, mami de Stefan (25.08.2007)
Povestioare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

Simona te rog sa imi spui la ce banca incerci sa faci creditul, sa stiu sa nu cumva sa ma duc si eu tot acolo!!!

Andries

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bernix spune:

FETELOOOR! aSTEPTATI-MA SI PE MINE VA ROOOG...
Mama mama ce-ati mai scris, tot citesc de luni si inca n-am ajuns la zi. In cateva cuvinte despre noi:
-vineri vizita de evaluare de la Medicover, medic tanar (Raluca Bogdan), f f minutios si nu foarte obisnuit cu bb-lusi. Cantarea fiecare raspuns pe care mi-l dadea. Discutie lunga de 0 ora juma, in care s-a examinat bb, s-au discutat circumstantele nasterii si s-a raspuns la multele mele intrebari... Io eram cu temele facute, asa ca la final asistenta s-a minunat ca n-a mai intalnit o mamica de primu bb care sa stie atatia termeni medicali si care sa puna intrebari asa tehnice. Avem trimitere pt eco de toate felurile: abdomen inf si supr, sold bilateral, transfontanela si o sa facem vaccinul de 4 luni pe 28 dec. Prima impresie - BUNA.
-week-end facut si primit vizite cu Degetzica maraita. Cea mai maraita dintre toti copiii prietenilor cu care ne-am intalnit si care sunt cam de varsta ei, ca toata lumea a nascut anu' asta.
-ieri io am avut o zi proasta. intai ca n-a venit tanti la curatenis si era un talmes-balmes peste tot, pe urma pitica mea m-a tzinut in priza continuu, cred ca vine musafirul rosu curand ca sunt nervoassa si deprimata plus ceva scurgeri de ovulatie acu vreo sapt si colac peste pupaza am reusit sa-mi stric tel cel nou, de care eram tare mandra: l-am lasat pe chiuveta si a cazut in wc.
Noaptea trecuta, insa DEgetzica s-a trezit doar o data sa manance, la 2 jumate. Si nici dimi n-a fost tocmai matinala, ca a facut ochishori pe la 8 si ceva.

Bernix si Degetica (Ana Elena)

Poze Bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danuta36 spune:

Neata!

Mandarinutza multam pentru raspuns

La multi ani Natalia Ioana de Toma_Ily si Ana,de anamica!

Dana,mami de Miruna Andreea(01.10.2007)
http://community.webshots.com/user/bogdan_mihaisidana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

Sim, Rox multi pentru grija si incurajare. Ma mai doare locul si mai iau calmante, dar nu am facut febra, pot manca mai chinuit si laptele pare sa fie ok, asa ca Tudor are ce manca. Hihi.

Acum plange sa a facut un kk si probabil vrea schimbat sau vrea atentie. Eu as vrea sa am timp sa bag o curatenie azi si maine sa fac ceva liste de sarbatori, ca se apropie si sunt un pic stresata. Vin si socrii saptamana viitoare in vizita, 2 saptamani. Plac sa-l schimb acum si probabil bag o plimbare sa pun felicitarile la posta.
Pe diseara, gagici!

Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danuta36 spune:

Andries si eu ii fac laptele cu apa plata,dar n-o fierb,doar o incalzesc..o fi bai?

Mai am o intrebare:e normal sa ramana locul unde a fost facut vaccinul,putin umflat si tare?parca are un nodul acolo si incep sa-mi fac probleme

Dana,mami de Miruna Andreea(01.10.2007)
http://community.webshots.com/user/bogdan_mihaisidana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Bernix, sunt faine tare felicitarile, multumesc! Si noi mergem pe 28 la vaccin, voi la ce ora? Ceva poze noi cu Degetica nu ne arati?

Sim, mami de Stefan (25.08.2007)
Povestioare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Andries, ti-am trimis PM.

Sim, mami de Stefan (25.08.2007)
Povestioare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bernix spune:

Sa va raspuns acu' in cateva cuvinte, pe sarite si cum imi amintesc.
Rox, Piciu, Rodica, Tomasa am plans o data cu voi pt puii bolnaviori. Bine ca se insanatosesc!
Nana, grea incercarea asta a voastra. bietul Andrei! Poate totusi la Buc veti avea mai mult noroc in a stabili un diagnostic si a gasi o rezolvare a problemelor.
Sabina, draga mea, haide, asculta tu de fete si du-te la premierea aia, chiar daca (prin absurd) nu iei nici un premiu. Simplul fapt ca ai fost nominalizata e important. Si bu sigura ca piticii tai vor fi mandri de mama lor.
Yaya, bine ca s-a terminat cu maseaua aia. Mie mi s-a recomandat cand am fost in situatia ta sa nu mananc fierbinte sau recde si alimente usoare cateva zile. A, mie mi s-au blocat falcile si nu puteam deschide gura decat cat sa var un pai. Mi-a fost recomandat sa fortez usor deschiderea chiar daca doare. A trecut totul intr-o sapt.


Bernix si Degetica (Ana Elena)

Poze Bebe

Mergi la inceput