Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (32)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

gagici, nu va ingrijorati daca a[ar mai rar...am N motive:
botez , curatenie in casa, si ...., si....am primit camera noua!!! dar e super , dar atat de complicata, incat nici cd-ul de instalare nu l-am bagat...insa abia astept sa facmulte po9ze cu bebe...fara blitz! alea cu ISO1600 sunt cam "cu purici", dar la Iso 800 e genial.
Piciulika, Radu sta mai bine la capitolul zgomot de imagine cu nikonul, dar eu aveam deja obiectov pt Pentax, p[lus ca are alte avantaje, cum ar fi shake reduction, adica poti sa tragi la timpi mai lungi si sa nu miste poza.
anyway, e ca si cum invat sa lucrez la computer, deci mai aste[ati-=ma cu pozele;)



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bernix spune:

Sim, Cecilia, ma bucur ca v-au placut operele lui Bobo. Si altadata, daca mai aveti nevoie.
Si cu pozele, ai dreptate Sim. N-am pus decat cateva la inceput. Poate ar trebui sa-i faca taica-su un site/blog, sa vedeti evolutia, fiindca este spectaculoasa. Nu stiu daca in fotografii se vede, dar schimbarile sunt majore.

Magda, zicea parca ceva de caderea parului. Daca n-as avea asa de mult as creda ca voi ramane fara. Mult par imi pica si mie.n rest ma dor genunchii de la vreme si o masea, unica plombata. Cred ca n-ar strica o vizita la dentist, pe principiul mai bine previi... Da' la cat sunt de lenesa, poate la anu'.

Bernix si Degetica (Ana Elena)

Poze Bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bernix spune:

De cateva zile Degetzica a inceput sa gangureasac mult timp si sa scoata din ce in ce mai multe sunete. Daca are companie gangureste peste o ora. Fara companie tipa..., e sociabila rau pitica mea.
Si uneori, in perioadele de buna-dispozitie maxima, daca ma uit la ea si-i strig "hei!" repeta dupa mine un hei aproape la fel de clar. Si rade cu hohote, de carca ar fi facut ceva extraordinar. Ce-i drept, mie asa mi se pare si ma topesc dupa vocea ei subtirica, de spiridus...
A, si una dintre noile realizari e ca "croseteaza" isi impreuneaza manutele sub barbie si le framanta foarte preocupata.
Cu intoarcerile suntem pe vine... de pe burta pe o parte. Deocamdata inca o mai incurca un cot.

Bernix si Degetica (Ana Elena)

Poze Bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bernix spune:

Programarea pt vaccin e la 2.

quote:
Originally posted by sim_stoian

Bernix, sunt faine tare felicitarile, multumesc! Si noi mergem pe 28 la vaccin, voi la ce ora? Ceva poze noi cu Degetica nu ne arati?

Sim, mami de Stefan (25.08.2007)
Povestioare



Bernix si Degetica (Ana Elena)

Poze Bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bernix spune:

Degetzica doarme de la 10. Ceda ca se trezeste cu o foame...

Sabina, misto camera aia foto din ce zici tu. Abia astept poze. Bobo vrea de la Mos Craciun tot ceva de genul asta, da' va veni cu intarziere, din motive de livrare.

Bernix si Degetica (Ana Elena)

Poze Bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodicamaries spune:

bernix multumesc





Rodica de Darius Filip 19 sept 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns devylla spune:

Rox ce mare e bb Andrei...nu zici ca are decat 3 luni.E mult mai mare si serios decat a mea.
Am mai vazut pozici cu toti bebeii...scuze ca nu va enumar...dar v-am admirat cu drag.
Deabia mai am timp sa intru,citesc pe diagonala...sau sar...imi e ciuda ca as vrea sa stau mai mult cu fata...insa nu ma lasa timpul...asta e...ce sa mai zic de curatenie...nu mai ajung sa fac cum imi doresc.Azi de ex...am spatal decat un copartiment de la frigider...si mi-am bagat piciorul...ce rau imi pare ca la japonezi nu se poarta menajerele...tare m-ar mai ajuta,chair si de doua ori pe saptamana...
Bernix bebelina e dulce foc.SA-ti traiasca si felicitari pentru noile performante.
Va intreb care aveti scheme de diversificare...as vrea sa incep de acum sa ma uit pe mai multe,si sa fac o schema personala
Rox schema ta deja o am salvata.
Aaa,tare frumoase desenele lui Alex...e scumpa foc...si apropo de povestea cu perechea,imi amintesti de nepoata mea.Cand s-a nacut fratiorul ei mai mic,ea avea 4 ani si la fel zicea...ca el e perechea ei si cu el se casatoreste...dupa luuuuungi dezbateri...a ales alta pereche si anume pe sotul meu(atunci nu eram casatoriti)...nu-ti spun ce trista a fost cand am anuntat ca ne vom casatorii...s-a simtit f inselata...acum i-a trecut,e bine merci...(bine ca nu o zice de Erika ca e perechea ei)
Mai vroiam sa zic ceva...am uitat...daca imi amintesc,revin.
Sim misto jocul,l-am downloadat si yo...acum nu ma pot juca...dar culc poporu' si ma prefac ca's detectiv...poate imi schimb profesia.



Poze
www.desprecopii.com/info.asp?id=1269" target="_blank">Mogaldeata cu ochii migdalati
www.flickr.com/photos/54445410@N00/" target="_blank">Japonia prin ochii unui amator



Sabina Y. si Erika(31 august 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdaz spune:

Mai, mai ce bebelusi activi!Sunt deja invidioasa.
A mea inca nu ride cu zgomot (e pe silent), nici vorba sa se intoarca in vreun fel..Singurul progres e ca se roteste in pat asa stind cu fata in sus.Am gasit-o la 90 grade de cum am lasat-o.
"Vorbeste" foarte frumos, dar mai ales daca e stimulata de noi.Ii place foarte mult sa imit sunetele pe care le scoate ea, atunci se initiaza un dialog pe cinste. Croseteaza si ea cu miinile in dreptul guritei, asta de mai demult, isi apuca o mina cu alta si incearca sa le bage in gurita.Si reuseste. Inca nu intinde mina dupa obiecte.Nici macar nu schiteaza asta.E forte atenta la televizor si se amuza...ea stie de ce.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns devylla spune:

quote:
Originally posted by Sabina

gagici, nu va ingrijorati daca a[ar mai rar...am N motive:
botez , curatenie in casa, si ...., si....am primit camera noua!!! dar e super , dar atat de complicata, incat nici cd-ul de instalare nu l-am bagat...insa abia astept sa facmulte po9ze cu bebe...fara blitz! alea cu ISO1600 sunt cam "cu purici", dar la Iso 800 e genial.
Piciulika, Radu sta mai bine la capitolul zgomot de imagine cu nikonul, dar eu aveam deja obiectov pt Pentax, p[lus ca are alte avantaje, cum ar fi shake reduction, adica poti sa tragi la timpi mai lungi si sa nu miste poza.
anyway, e ca si cum invat sa lucrez la computer, deci mai aste[ati-=ma cu pozele;)



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia si bb Gheo
Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.



Bravo pentru achizitie!
Am cautat pe net,dar n-am gasit-o.Canon ISO 800?SAu gresesc...oricum sunt sigura ca vei face poze minunate...deabia astept sa le vad.



Poze

www.desprecopii.com/info.asp?id=1269" target="_blank">Mogaldeata cu ochii migdalati
www.flickr.com/photos/54445410@N00/" target="_blank">Japonia prin ochii unui amator



Sabina Y. si Erika(31 august 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bernix spune:

Devylla, nici japonica ta nu-i mai prejos. Tere interesanta sarbatoarea aia de care ai vorbit. Poate ne mai spui si de altele cand ai timp...
Pup mamica ocupata!

S-a trezit...

Bernix si Degetica (Ana Elena)

Poze Bebe

Mergi la inceput