Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (30)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bikmaria spune:

NOAPTE BUNA bebici,NOAPTE BUNA mamici !

BIKMARIAmamica de dulceata micaMARIA TEODORA(05-09-07) side papanas maricel ALEX(14-07-96)poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns prisi spune:

am citit si eu presa de azi si ma duc la somnic

somn usor.....

poze
Marta si Miruna (06.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

quote:
Originally posted by Andries

Irinaapropos' de mame cu job, mame casnice, iscusite su nu la placinte uitai' sa-ti spun ca de fapt ceea ce doream eu sa se inteleaga este faptul ca orice copil isi iubeste mama si o apreciaza indiferent ca e casnica sau cu job, intotdeauna va gasi ceva deosebit la mama sa, astfel incat sa spuna "mama mea e cea mai.." si in acest context, avand in vedere si societatea in care traim, eu mi-as dori (ca si doamna din interviu) sa ofer copiilor mei si o alta perspectiva a mamei, in plus fata de cea de mama "a familiei" si daca se poate perspectiva profesionala sa primeze in fata iscusintei la placinte, nu stiu daca ma intelegi... asta nu are de-a face cu banii pe care ii aduc sau nu in familie, ci cu felul meu de-a fi, imi place sa fiu activa si sa fac multe lucruri in mai multe directii...

Andries



Andriesule, daca vrei ca pruncii tai sa se "laude" cu o mamica realizata profesional, da-i inainte! Cum am zis, e chestie de alegere personala. Dar sa nu desconsideram "placintaresele"! E alegerea lor sa primeze in acel domeniu.
de la o mamica activa la alta!

Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniaN spune:

Luy,Sim multumesc frumos pt urari.

Luy tare dragalasa micuta ,cred ca tati va fi topit.
Rodica ma bucur ca sunteti mai bine si nu va internat.
Rnico, Dalia, Florentinalo,Andreea bine a-ti venit in clubul nostru,fetele sunt foarte dragute .
Simona tare scumpica Raisa sa va traiasca si sa creasca mare.
Gabi drum bun si sa va intoarceti sanatoase.

LAVINIA & Miruna Antonia(5 sept 2007)
http://www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=3b53cdd38545f1ebd4376b&source=category&category_id=all

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

quote:
Originally posted by Si bv

Dragele mele,

Sper ca ma mai tineti minte, pt ca am fost si eu in grupul vostru, insa numai pana am intrat in concediu, pt ca acasa nu aveam net.
Mosul a fost darnic si mi-a adus un laptop, asa ca sper sa ma reprimiti la voi.
Eu am nascut natural, in 6 septembrie, o minune de fetita pe nume Raisa-Maria, care a venit pe lume la 39 de saptamani, a primit nota 9 si a avut 3,150 kg si 50 cm.

V-am vazut aproape tuturor bebelusii, va felicit pe fiecare, iar
daca sunteti curioase de bebelina mea, gasiti poze aici:
http://family.webshots.com/photo/2191376870072503584ibrFKS

Pupici,
Simona si bb Raisa (6 Septembrie 2007)

Poze




bine ai revenit.
ce frumoasa si delicata bebelusha ai sa fie sanatoasa si sa va bucurati de ea.




Danielle de Ebonee (02/10/2007)
pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniaN spune:

in legatura cu apa fiarta pt baie cred ca e cazul sa nu o mai fierb multumesc de informatii.

Eu sunt din nou disperata ,iar am inceput cu nemancatul...de-mi vine sa-mi iau campii,cred ca mor inca 2 luni pana incep diversificarea.
azi abia am reusit sa-i dau cu forta 400 ml lapte...acum astept ora 1 sa-i mai dau vreo 50 ml lapte daca vrea sa bea.
cele care le dati copiilor formula cam cati ml mananca pe zi? si cati ml mananca la o masa?

daca nu vrea sa bea lapte nu stiu ce sa fac sa incerc sa-i introduc cerealele?voi ce ma sfatuiti??

LAVINIA & Miruna Antonia(5 sept 2007)
http://www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=3b53cdd38545f1ebd4376b&source=category&category_id=all

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

MARIA de danielaradu
GRUIA de ion_easca
CRISHTINA

lavinia micutza mea mananca cam 4-5 mese pe zi intre 120-150 ml. lapte.a redus mesele dar mananca mai multisor,mai are cate o noapte cand se trezeste si baga rapid 180 ml. si doarme la loc. nu stiu de ce Mirunica ta mananca mai putin,poate are ea o perioada mai nasoala,mai las-o asa putin sa vezi daca tot atat mananca,daca nu,da o fuga pana la medic sa vezi care e treaba.





Danielle de Ebonee (02/10/2007)
pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANDREEA11 spune:

Neata fetelor!baiatul meu manaca cam 150-170 ml de lapte dar observ ca de aseara a cam inceput sa faca figuri si nu stiu de ce, adika 130 ml, iar acum de dimineata 125, in copnditiile in care dimineata manca 170 ca popa pt cva venea dupa o pauza de 8 ore insa cred ca din cauza ca i am dat 3 mese cu zeama de orez laptele si poate nu-i mai place!Poate ma ajutati si pe mine sa mi pun pozele ca nu stiu cum si semnatura! ma cam depaseste tehnologia asta ! Si as vrea sa mi admirati si mie flacaul ! Va pupam dulce![

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANDREEA11 spune:

Ema as vrea te rog sa insist cu intrebarea de ce te a amanat cu vaccinul pt ca si eu sunt in acceasi situatie! Va rog stie cineva de dr NASCUTZI???????? este la IOMC!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodicamaries spune:

Fetelor sunt hiper, extra bucuroasa, Darius nu mai e ragusit. Da Doamne sa fi scapat.

andreea, stai linistita copilul nu-i robot sa-l setam sa manance cat vrem noi, el mananca cat ii cere stomacelul. Si al meu a avut perioade cand manca si 100 ml la o masa, dar nu mi-am facut griji pt ca-i ditamai grasanu, atata timp cat nu ai alte semne care sa te ingrijoreze(febra, plans continuu si altele)lasa copilul in pace, o sa-ti faca exceptii si in cealalta extrema, spre exemplu Darius la 4 sapt a mancat 190 ml, am crezut ca o sa-l vomite jumatate,dar n-a vomat deloc... deci...relax

vezi ca ti-am scris mail, da-mi add pe messenger si te ajut cu pozele... asta daca nu se trezeste Darius mai repede





Rodica de Darius Filip 19 sept 2007

Mergi la inceput