***Capsunele-n scutecele de mai-iunie 2007 (33)***

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ankaa spune:

Buna fetelor!Reusesc sa intru si eu dupa 3zile greeele.Piticul tipa cat e ziua de lunga,nu doarme,nu prea mananca.M-a capiat zilele astea.Sunt in pragul depresiei .Copilul meu cuminte s-a transformat in HITLER .Sunt in urma cu un capitol,nu prea stiu despre c vb,dar recuperez.Fug k se pregateste tenorul de concert.Si scz k m-am vaitat atata .

anka, fericita de Florin Alexandru(23.06.07)
POZE
FILMULETE 4luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

lavini, da, la taropa am fost. zicea de cartof IN GENERAL ca nu e prea util bebeilor in sensul ca nu are vitamine etc si mai bine ii dam alte legume, mai bogate nutritional.nici eu nu ii iau nimic lui b de sf nicolae, ci doar de craciun.
Alyna24, vroiam sa te intreb mai demult: i-ai dat piticului sa pape ecler cu CIOCOLATA?
ckristina, abia am acum am vazut ce cheliutza draguta si cu gene lungi e fata ta. E tare scumpica si pare cuminte (asa e?).
DOXINU, DACA POTI, NU LUA COPILUL LA BABYEXPO. E infiorator de cald si aglomerat. Eu nu cred ca ma mai duc vreodata la targul asta. Kidexul e mult mai aerisit si produsele sunt cam aceleasi. Apropo de somn. Bogdanel a trecut la 2 reprize de somn pe zi: una scurta dimineata si una de 3 ore dupa amiaza. Mi-a placut cum rade Stefanut al tau si ce gropite are in obrajiori!
Carmen_So, asa e ca-s placute amintirile alea? uite reteta:

Ingrediente

200 ml apa, 500 g zahar, 50 g cacao, 500 g lapte praf (eu am luat Rarau), 1 pachet de unt

Mod de preparare
Se amesteca zaharul cu apa si se pune pe foc, amestecand din cand in cand. Se fierbe siropul 8 minute dupa care se ia de pe foc. Adaugam pachetul de unt, iar dupa ce se topeste, adaugam cacaoa si laptele praf. Se amesteca energic pana se omogenizeaza compozitia, dupa care se toarna intr-o tava tapetata cu folie de aluminiu si se pune la rece.





Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005) si Bogdanel (30.05.2007)
www.flickr.com/photos/10550092@N08/sets/72157603235562212/" target="_blank">Poze din NOV-DEV

***Diverse utile pt bebici***

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sobi spune:

Dragelor,

va multumesc mult pentru urarile de ziua mea, m-ati facut tare fericita. Cate un si o pentru ninutza, pepsi, didialex, ramona, moko, angelabv, lavini, liviana, androix, andrada, mica, paflo, carmen, alyna24, poohy si aly24. Si voi sa aveti parte numai de bucurii si impliniri!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pepsi spune:

carstea, stai sa vezi tu apasare cind ai doi si eu m-am speriat de gilma aia dar m-am linistit ca am vazut ca a trecut

doxinu, tin prea mult la voi sa va parasesc! macar m-am linistit si va pot scrie in continuare cu sufletu deschis. am incercat sa votez si-mi dadea ca nu gaseste linkul, in schimb am vazut cum ride stefan cu tati si ce gropita are.....intrebi de marsupiu, iti recomand wrapulmerge pina la 16kg este un lucru minunat!vezi ca liviana parca mai avea unul. acuma cind aveam durerile de spate si nu=l puteam tine in brate pe david, l=am folosit si in casa cind faceam mincare, una alta, la magazin nu mai vorbesc....e superb,doarme in el, si nici o durere de spate nu am

chris, merci de gindurile bune, la un copil alergic la proteina de vaca nu ai voie sa-i dai nimic ce contine aceasta proteina, adica nici iaurt, nici brinza, nici alimente ce au pudra lapte, caseina, si alte denumiri sub care se ascunde laptele(lactoserum, etc).ai mare grija, ca sa treaca alergia trebuie sa nu mai fie pus copilul in contact cu laptele de nici un fel.imi pare rau ca toate belelele au venit pe capul tau acuma!curaj ca vei reusi, cine va avea casa frumoasa?!

liviana, asa este, de aia nici nu am dat nume pe forum. si de aceea am si postat ca NU este acea persoana, tocmai sa nu fie banuit cine nu trebuie!cu spanacul si eu stiam dupa 9 luni din cauza ca e cel mai bogat in nitrati. ce frumos ai gatit ptr nicolae, si mie imi place f mult salamul de biscuiti!eu i=am luat lui dominic un puzzel si ceva dulciuri(e primul an ca primeste si el mosi de ciocolata) la david o caciulita cu manusi

IMI CER SCUZE de la persoana care a fost banuita pe nedrept din cauza indiciilor date de mine

ninutza, merci mult, esti o draguta, tot timpul ma uit cind scrii de zilele de nastere ca sa felicit si eu

androix, felicitari!of, sper sa nu fie bolnavioara Georgia

mica, uite aici SPECIAL PTR VOI POZE CU ZAPADA si-i mai dau un sut in c...r mosului poate ajunge si la voi zapada

paflo, uite aici se fac teste in romania ptr diferiti alergeni, printre care si banana http://www.synevo.ro/ro/lista.asp sper sa nu fie, mie mi-e din ce in ce mai frica, are si pe miini acum petele chestia este ca si eu am pe mina.....astept sa vad la medic, dar tare seamana a DA si eu am dat fasole verde si galbena fara probleme lui dominic

alina24, ce bine c-am scapat de o mustruluiala

madi, incearca alt fel de lingurita, sau alt fel de mincare

poohy, ia lasa tu depresiile ca te bat. felicitari ptr mama fara adresa!din pacate exista alergie la cartof, http://www.allergique.org/spip.php?article304 nu se manifesta neaparat prin dermatita atopica o alergie.e bine ca l-ai scos. trebuie sa ai grija cu diversificarea daca este fond atopic, ti-am spus eu de la primele bubite a lui manu sa ai grija. imi pare rau, si nu e bine sa ignorati(sotulache), ca punerea in contact cu un alergen e f rau, s-a vazut legatura dintre asta si astm.

ptr voi fetelor MAMICILE DE CAPSUNICI GATESC

chowpersa, si eu te-am votat

ramona, atunci sigur e de la dinti, ce e dentoxin?

moko, multam ptr noul capitol pai am ramas ca tre sa ne diversificam bebei impreuna nu?!

angela, pai da, e normal sa nu dam un pireu cu toate legumele la un loc, acelasi pireu la astia mici, ca doar si noi mincam separat totul, nu amestecam friptura cu legumele, si legumele le mincam separat.sper sa-ti aduca mosu calculator

lavini, ai vazut ca ti-am dat reteta de lasagne?si reteta de sos bechamel avocado nu e bun inainte de 1 an, potential alergic

revin deseara

Flavia mamica fericita de David 22 iunie 2007 si Dominic 17 mai 2004
albumele de familie
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=3d7f6050076153b58e971e" target="_blank">capsunici minunate de mai-iunie 2007
www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank"> ajutor ptr Sonia
www.woow.ro/prezentare/Cand_se_naste_un_copil.html" target="_blank">dedicatie de la Liana la nasterea lui David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

Fetele, dr Radoi a fost suspendat 6 luni! A spus la stiri acum.

Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005) si Bogdanel (30.05.2007)
www.flickr.com/photos/10550092@N08/sets/72157603235562212/" target="_blank">Poze din NOV-DEV

***Diverse utile pt bebici***

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauradi spune:

Cristina, am trimis PM. Felicitari pt Biencuta cumintica,care mie imi pare ca seamana cu tine!
Unde e total casa asta si ce are pe acolo?

Carstea, ce simpatic e Rares cel cret!

Liviana, ce scaun de masina ati luat?abia astept piticii in verde

Ca sa nu uit:

Sobi
si David Cristian



Doxinu, foarte dulce Stefanut,si ne plac gropitele...

Paflo, sper si eu ,alaturi de voi, sa nu fie alergie.

Lavini, ai rezolvat ceva?Prietena mea pleaca in jur de 15 dec.
Pai,da,la intalnire ar mai fi o pitesteanaca,Mica

Pepsi, chiar merge wrapul pana la 16 kg,ca mi-as lua si eu unul,ca m-a rupt de spate si de maini?
Superbe pozele cu zapada!
Immm,ce bine ca ai deschis subiectul cu retete!Abia astept retetele tale.

Laura si DUCU (29.05.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ckristina spune:

vai mamici ce am vazut eu acum la stiri....spitalele noastre parca fac parte dintr un film de groaza; o gravida in 7 luni s a chinuit o noapte intreaga cu hemoragii si doctorii au ignorat o. a murit!
a ramas baietelul ei,care are doar 1 kg.

www.dropshots.com/ckristina" target="_blank">CRISTINA si BIANCA(05.06.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns addinel spune:

la multi ani sobi! sa fii fericita si sanatoasa! si la multi ani tuturor puiutzilor nascuti zilele astea, nu am mai apucat sa scriu zilele astea. avem ceva probleme dar sunt optimista, sigur le rezolvam!

pepsi nu plecaaaaa! sa nu ne faci asa ceva, cum sa ne lasi fara mentor?

pupici la mamici si capsunici

mama lu' maria

Ajutati-o pe Sonia!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alyna24 spune:

Liviana, nu i-am dat ciocolata ca nu-s mama denaturata!Pur si simplu i-am dat sa se joace cu 2 eclere, intentia mea era doar sa-i fac poza cu ele in loc de tort de ziua lui (si nu mi-a iesit).Si dc tot s-a murdarit l-am lasat sa se distreze si el si inevitabil s-a murdarit ca un porcusor si a dus manutele la gura dar nu l-am lasat sa si manance, evident!

Pepsi, multumim pt poza cu zapada!

www.youtube.com/user/ALINAFOBL" target="_blank">Davidel cu tortuletul
DAVIDUTZ
Alyna si David (22 Aprilie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mary_lou spune:

LA MULTI ANI SOBI!MULTA SANATATE SI FERICIRE ALATURI DE CEI DRAGI!

poze cu Patrick si noi
Mary,mami de Patrick Andrei(14.06.2007)

Mergi la inceput