***Capsunele-n scutecele de mai-iunie 2007 (33)***

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

quote:
Originally posted by ckristina

liviana,l am sunat acum pe dr stomatolog(mi e si prieten) si mi a zis ca poti face anestezie, dar apoi nu alaptezi timp de trei ore.

www.dropshots.com/ckristina" target="_blank">CRISTINA si BIANCA(05.06.2007)




merci mult. o sa intreb si eu, dar cred ca depinde si de tipul de anestezie folosit.

Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005) si Bogdanel (30.05.2007)
www.flickr.com/photos/10550092@N08/sets/72157603235562212/" target="_blank">Poze din NOV-DEV

***Diverse utile pt bebici***

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxinu spune:

fetelor v-am zis nu stiu ce sa fac cu atatea viroze parca nu l-as lua cu mine dar parca nici nu as pierde expozitia.Virozele se iau din aer nu neaparat daca intri in contact cu un "virozos"asa ca tare imi este frica mai ales ca noi tot nu reusim sa scapam de mucisori Stam cu ser fiziologic si aspiratorul.Noroc cu sotul caruia ia venit o idee geniala:a spalat bine o sticluta de OLINTH si a bagat ser fiziologic in ea.asa can ii pun acum se duce cu oarecare presiune si se desfunda mult mai bine ca atunci cand puneam cu pipeta!
offffffffff grea decizie cu expozitia asta!!!!!!!!!!

www.onetruemedia.com/my_shared?z=210f38dfc24c406f33fc4d&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">botezul unui inger
minunea noastra Stefan 13.06.2007
www.onetruemedia.com/otm_site/my_shared?z=210f38dfc24c406f33fc4d&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">STEFAN rade cu taty

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelabv spune:

Liviana, mutumesc, trebuie sa merg la cumparaturi asa ca voi lua ce-mi trebuie sa fac ciocolata...abia astept...

Pupici Angi si Nicole ( 28 mai 2007)
www.totsites.com/tot/nicole-amber" target="_blank">POZICI NICOLE-AMBER MICA PRINTESA
Asa creste Nicole

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavini spune:

Vreau sa urez si eu la multe lunisoare tuturor prichindeilor aniversati zilele acestea!

Sobi, la multi ani, sa fii fericita alaturi de Vladut, sa fii sanatoasa si sa ti se indeplineasca toate dorintele!

Pepsi, sa fac atac cand am vazut mesajul initial cu "adio"!Da mi-am revenit peste vreo 2 pagini cand am vazut ca te-ai rezgandit?

Ckristina, am vazut leganusul, esti norocoasa ca stai la curte.Si Bia e asa dulcica cu maieutul cel verde si fara par!(sa stii ca iti seamana foarte mult-sa nu intelegi ca fara par, iti seamana asa, in general).Pai as fi si eu dornica de o intalnire ca intre pitestence(sau de langa-lauradi), o sa va anunt cand mai merg acasa, mi-ar place sa facem cunostinta capsunelelor.

Andrada, felicitari pt reusita lui Antonio.O vreme am avut si noi probleme cu constipatia, acum s-a reglat si face de vreo 3-4 ori pe zi.Chiar ca a fost buna diversificarea asa!

Am vazut ca vb de Mos Nicolae, probabil ca e foarte interesant pt cele cu bebei mai mari, eu nu ma hazardez cu jucarii ca oricum nu intelege despre ce e vorba, a primit niste jucarele de Sf Andrei si asa cum ma asteptam le-a cam exilat.Poate la anul, ma gandesc ca atunci va intelege ceva mai mult din ce se intampla.

Alyna24, l-am vazut pe David mancand ecler, esti tare curajoasa sa ii dai cam de toate, praji, pilaf...Oricum, e un scump!

Ziceati ceva de avocado, dar cred ca am pierdut exact ideea principala.E bine sau nu sa ii dam?

Liviana, ai foat cu B la dr. Taropa?Saptamana viitoare mergem si noi la vaccin si iti zic dc meniul e acelasi.De ce nu e de acord cu cartoful dulce?

Intreba cineva de ardei in supa, la inceput doar il fierbeam, apoi i-am curatat pielita si i l-am pasat si a fost ok.Nu a refuzat nici telina, desi s-a strambat un pic la inceput.In rest, tot chel si fara dinti.Da a inceput sa se tina cate putin in 4 labe.Poate reusim si noi sa ne ridicam in final.Daca nu mai intru, sa aveti o seara buna!

Lavinia, mamica de Radu Andrei (11 iunie 2007)
http://picasaweb.google.com/Radu.Dobrin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen_So spune:

Liviana, nu merge linkul catre ciocolata de casa, nu pui reteta, ca mi-ai facut o poftaaaa! si eu mi-am adus aminte cand facea mama ciocolata, sau prajituri, ca dulciuri de cumparat nu se gaseau. Mai ales de sarbatori, mama-mama ce frumos mirosea prin casa! Imi amintesc ca stergeam vasele cu degetul ca sa gust crema de prajitura, phii, ce vremuri!

Doxinu, poate daca te duci in prima zi, joi, n-o sa fie asa de aglomerat. Bine, nu la deschidere, mai spre dupa-amiaza. Il pui in marsupiu sau in wrap si-l tii cu fatza spre tine. Si eu tare as vrea sa ajung, dar nu prea am cum, ca n-as putea decat sambata, ca lucrez, dar nu pot sa plec nicaieri fara ele, ca nu ma lasa nr 1.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxinu spune:

Apropo de marsupiu:voi ati cumparat de cand erau bbeii mici sau mai de curand?Stiti de ce va inrreb?Ca as vrea si io sa-i cumpar dar sunt pana la 13kg(foarte putine,dar am gasit),si ma gandesc ca STEFAN are deja 9.Poate ca daca incepem si noi de la 6 luni diversuficarea,mai slabeste si pot sa-l folosesc mai mult .Zic si io ca nu stiu ce sa mai fac. Ma rupt de maini ca nu mai vrea sa stea in carut si ma gandeam la un marsupiu din acela pana la 13kg.Voi ce ziceeti?

www.onetruemedia.com/my_shared?z=210f38dfc24c406f33fc4d&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">botezul unui inger
minunea noastra Stefan 13.06.2007
www.onetruemedia.com/otm_site/my_shared?z=210f38dfc24c406f33fc4d&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">STEFAN rade cu taty

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alyna24 spune:

Lavini,pai nu-i dau chiar de toate!faza cu praji era de poza dar
pana la urma l-am lasat sa se joace ca se distra.Doar se mozolise nu l-am lasat sa manance!

www.youtube.com/user/ALINAFOBL" target="_blank">Davidel cu tortuletul
DAVIDUTZ
Alyna si David (22 Aprilie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ckristina spune:

laviniatoata lumea spune ca seamana cu sotul,dar eu spun ca mi seamana; ce fericita sunt sa aud ca am dreptate; avocado,ananas si kiwi,nu!din ce am citit eu in reviste(posibil alergii).te stept in pitesti. radu ce mai face?

www.dropshots.com/ckristina" target="_blank">CRISTINA si BIANCA(05.06.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxinu spune:

baiatul meu doarme de la 3,fetelor!deja m-am plictisit singura in casa si mi s-a facut dor de rasul lui!Azi n- am iesit din casa si cred ca ploaia asta ii da atata somn.Ghiciti cine v-a sta la noapte si va rade cu el?Ca de dupa atata somn nu-i va mai fi si la noapte.Daca stim ca doare atat ma culcam si io cu el sa avem aceiasi energie la noapte,asa el este in avantaj.Oricum nu cred ca-l deranjeaza ca io pic de somn.norocul li ca sunt nebuna dupa el,ca altfel vedea el!!!!!!!!!!!!

www.onetruemedia.com/my_shared?z=210f38dfc24c406f33fc4d&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">botezul unui inger
minunea noastra Stefan 13.06.2007
www.onetruemedia.com/otm_site/my_shared?z=210f38dfc24c406f33fc4d&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">STEFAN rade cu taty

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankaa spune:

Buna fetelor!Reusesc sa intru si eu dupa 3zile greeele.Piticul tipa cat e ziua de lunga,nu doarme,nu prea mananca.M-a capiat zilele astea.Sunt in pragul depresiei .Copilul meu cuminte s-a transformat in HITLER .Sunt in urma cu un capitol,nu prea stiu despre c vb,dar recuperez.Fug k se pregateste tenorul de concert.Si scz k m-am vaitat atata .

anka, fericita de Florin Alexandru(23.06.07)
POZE
FILMULETE 4luni

Mergi la inceput