***Capsunele-n scutecele de mai-iunie 2007 (33)***

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns doxinu spune:

fetelor vroiam sa va intreb:voi mergeti la baby expo cu piticii?
mie parca nu-mi vine ca ne-a zid dr sa nu il duc in magazine mari si aglomeratie caci este o gripa tare urata acum.Deci as veni si io la baby expo dar ce sa fac cu STEFAN?imi este frica sa-l iau cu mine si acasa nu am cu cine sa-l las

www.onetruemedia.com/my_shared?z=210f38dfc24c406f33fc4d&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">botezul unui inger
minunea noastra Stefan 13.06.2007
www.onetruemedia.com/otm_site/my_shared?z=210f38dfc24c406f33fc4d&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">STEFAN rade cu taty

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alyna24 spune:

Doxinu, pai si eu vin cu pitikul ca n-am cui sa-l las.
Si poate ii iau ceva si o fi nevoie sa probez pe el!Oricum
il tin in port bebe(asta dc n-oi lua carutul) si tot vin!

www.youtube.com/user/ALINAFOBL" target="_blank">Davidel cu tortuletul
DAVIDUTZ
Alyna si David (22 Aprilie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alyna24 spune:

Trimit pe mailul comun 3 melodii care-i plac pitikului meu!
Poate le vreti si voi!

www.youtube.com/user/ALINAFOBL" target="_blank">Davidel cu tortuletul
DAVIDUTZ
Alyna si David (22 Aprilie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ckristina spune:

alina,eu vin vineri la baby expo;dar nu stiu la cat ajung;treb sa trec sa iau si analizele biancai de la budimex;

tocmai mi am scos o masea de minte....si am o stare.... parca sunt capiata

in momentul asta, bia face vocalize,singura in patutz si apoi rade ....ma duc la ea ca tare frumos se joaca

www.dropshots.com/ckristina" target="_blank">CRISTINA si BIANCA(05.06.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

Fetelooooor, mi-am amintit de copilarie and I feel soooo good!

Pt anul acesta Mos Nicolae va veni la Matei cu dulciuri de casa si fructe, asa ca de azi m-am apucat de treaba. Am rascolit in caietul cu retete de la mama mea si am facut salam de biscuiti, respectiv Ciocolata de casa. Ehheeee, ce buna mai era ciocolata asta pe vremea lui Ceausescu si ce bucurie pe mine cand gasea mama lapte praf ca sa mi-o faca! Oare copiii nostri vor aprecia vreodata faptul ca primesc atatea in zilele noastre? Eu cred ca le luam prea multe, zau.

Moko, multumim de noul capitol! As vrea sa te rog ceva daca se poate. Te rog pune stelutele in fata titlului capitolului ca sa-l gasim mai usor in lista pls.
Ckristina, tu mai alaptezi? Cu ce tip de anestezia ti-a scos dr maseaua? Vreau si eu sa ma duc sapt asta la stomatolog...

Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005) si Bogdanel (30.05.2007)
www.flickr.com/photos/10550092@N08/sets/72157603235562212/" target="_blank">Poze din NOV-DEV

***Diverse utile pt bebici***

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelabv spune:

LA MULTI ANI , SOBI !!!!
David Cristian de Amely , multe lunisoare iti dorim !!!

Lbelciug, asa e si aici , legume se dau separat la inceput iar apoi ii pui in farfurie diferite culori, exact cum zice Pepsi, ca bine le zice ea !!

Doxinu, si al meu sot sta putin cu ea, dar ea e tare fericita si uneori si eu cred ca ride mai mult cu el decit cu mine...

Paflo, i-am dat 1 lingura la inceput, apoi 1 1/2 , a mincat in 3 zile un borcanel de 128 ml. Nu a durut-o burtica si a facut kk chiar bine, cu culoarea de rigoare. Am sa-i dau altceva acum, poate cartof dulce...Ciinele i-a placut din magazin , a ris la el imediat, asa l-am si luat !

Laptopul meu e cam antic, merge tare greu, nu am reusti sa vad filmuletul cu Stefan, dar mai incerc...Poate ii scriu lui Mos Craciun sa-mi aduca un calculator, buna idee...



Pupici Angi si Nicole ( 28 mai 2007)
www.totsites.com/tot/nicole-amber" target="_blank">POZICI NICOLE-AMBER MICA PRINTESA
Asa creste Nicole

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelabv spune:

Lbelciug, mi-ai facut pofta cu ciocolata de casa, nu pui reteta si pentru mine ? Ce fel de lapte praf ai folosit ? Mersi mult !!

Pupici Angi si Nicole ( 28 mai 2007)
www.totsites.com/tot/nicole-amber" target="_blank">POZICI NICOLE-AMBER MICA PRINTESA
Asa creste Nicole

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

Angela, am gasit reteta de cioco siwww.gustos.ro/retete-traditionale/romania/ciocolata-de-casa-1.html" target="_blank">aici. Eu am folosit margarina Unirea in loc de unt si lapte praf Rarau, dar merge si alt tip. Ideea e sa nu fie de bebei, ci simplu, fara imbunatatiri cu fier etc.

Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005) si Bogdanel (30.05.2007)
www.flickr.com/photos/10550092@N08/sets/72157603235562212/" target="_blank">Poze din NOV-DEV

***Diverse utile pt bebici***

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ckristina spune:

liviana,eu nu mai alptez de la 2 saptamani... am pierdut laptele;
eu am mai facut anestezie si in sarcina(2 luni);

www.dropshots.com/ckristina" target="_blank">CRISTINA si BIANCA(05.06.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ckristina spune:

liviana,l am sunat acum pe dr stomatolog(mi e si prieten) si mi a zis ca poti face anestezie, dar apoi nu alaptezi timp de trei ore.

www.dropshots.com/ckristina" target="_blank">CRISTINA si BIANCA(05.06.2007)

Mergi la inceput