*Colectia aniversara de toamna-iarna 2005* (171)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mihaelutat spune:

Da Lavi probabil ca ii vom face vant, acum nu sunt foarte sigura, dar diseara avem consiliu de familie si vom dezbate problema.
Decamdata am sunt la o agentie care mi-a zis ca pentru program de 9 ore salariul ar fi cam 9 mil, mi se pare enorm, nu cred ca merita si am mai sunt la o doamna cu studii superioare care cere 10 mil, lucru pe care il mai inteleg ca totusi il poate invata ceva. O sa mai vedem, in principiu in decembrie as cam fi acoperita.
Mihaela

album dn Titi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

Lavi Ilinca va primi de la Mos Nicolae un telefon mobil:
http://www.crazytoys.ro/jucarii/Litere-si-Cifre-1054/Fisher-Price-91/5516/Laugh-n-Learn-Telefon-educational-in-limba-romana.html
Imi place ca vb in romana si apare si cifra/litera pe ecran. Mie mi s-a parut super. Plus ca e destul de rezistent, pare sa suporte bine socurile mecanice (pe cele electrice nu le-am testat inca). Are si cateva melodii, irasi ok, nu sunt stridente.

Ps: cred ca acelasi tf l-ai vazut si tu in poza, nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miri__b spune:

Feli l-am luat eu telefonul, nu e of si aoleu

Mirela si David - 23.12.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Asaa....azi am avut zi de shopping, mergem sambata la un botez si evident ca n-aveam ceva mai grosut de imbracat..am dat o tura de Mall cu pitica..gresita alegere ptr ca de cum am intrat a inceput sa strige ca vrea "gogoasha", si pana nu i-am luat n-am scapat de ea, bine macar ca am gasit rapid un deux-piece dragut si am fugit acasa, deja incepuse sa vrea si "salata", "bomboaia", etc.

Mihaela refa-ti analizele, eu zic ca esti sanatoasa tun..poate obosita dar daca aveai ceva grav ti-ar fi iesit si restul analizelor varza. Frumoasa rochia de la party, in trend. Cu bona...nu mai bine il duci la gradi?

Cami cam scump Pinochhio..de ce nu mai astepti BE, poate gasesti ceva mai haios?

Chiar...merge careva pe 6 dec la BE????????

Feli ma batea gandul si pe mine sa-i iau telefonul ala, pusesem ochii pe el zilele trecute, dar am renuntat la idee momentan. Poate imi zici si mie cum l-a primit Ilinca, daca il iei

Lavi telefoane mobile gasesti de la tarabele astea cu chinezarii...daca nu ai pretentie la ceva mai "de firma". Eu din astea i-am luat Mirunei..oricum a stricat vreo 7 pana acum, macar n-a fost paguba asa mare.

Tania ce faceti? Cum se comporta maimutica mica dupa botez? A ramas tot asa cuminte?

Maria astept cu interes numele ptr

Vroiam sa mai zic ceva...am uitat of cors, ca m-a lasat si ultimul neuron..am in cap numai frigidere, aragaze, masuratori...vai de zilele mele

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567493374/" target="_blank">poze pana la 1 an, www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567398541/" target="_blank">de la 1 la 2 ani,
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitaco spune:

feli, telefonul asta il are si Mateea de vreo luna....nu e incantata deloc de el. Cand l-a primit a fost bucuroasa, s-a jucat pe el vreo ora si de atunci ...PACE. Plus ca in casa se aude destul de incet.... parerea mea.Poate mai tarziu..... ii va atrage atentia

Gabriela si Mateea Ioana
Povestea nasterii

Cand iti vine sa plangi, adu-ti aminte de clipele in care zambeai;
Cand simti ca viata nu are nici un rost gandeste-te la cei ce mai au doar o zi de trait,
Cand simti ca vrei sa mori gandeste-te ca altii ar da orice sa traiasca...
Iubeste-ti viata, parintii si prietenii. E cel mai de pret lucru.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

quote:
Originally posted by mirib

Feli l-am luat eu telefonul, nu e of si aoleu

Mirela si David - 23.12.2005



detaliaza pliz!

Acum sa vedem, ca v-am zis ca Ilinca ar niste gusturi mai bizare, n-o prea intereseaza jucariile de firma, cu cat e mai ieftina cu atat e mai buna
Tot ce i-a adus cadou tatal meu a avut mare succes - o gentuta mica, bratara si mai ales o bila colorata, va zic, e absolut indragostita de cauciul ala ordinar, a si dormit cu ea.
Nah, noi acum cumparam jucarii, dar reactia copilului e imprevizibila.

PS: lavi vezi ca in Cora e ceva mai ieftin. Nu cu mult, dar la crazytoys platetsi si transport daca nu iei de peste un bulion.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitaco spune:

Deocamdata Mateea e MARE fan BARBIE....papusi, telefon, filme.....
Jucaria ei preferata...ia ghiciti....un microfon din Selgros, la vreo 10 ron, la care canta toata ziua.
Canta si danseaza...toata ziua.

Gabriela si Mateea Ioana
Povestea nasterii

Cand iti vine sa plangi, adu-ti aminte de clipele in care zambeai;
Cand simti ca viata nu are nici un rost gandeste-te la cei ce mai au doar o zi de trait,
Cand simti ca vrei sa mori gandeste-te ca altii ar da orice sa traiasca...
Iubeste-ti viata, parintii si prietenii. E cel mai de pret lucru.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

aaaa..eu i-am luat vineri Mirunei de la Real o bucatarie Barbie..inalta, cam de 54-55 cm..e incantata

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567493374/" target="_blank">poze pana la 1 an, www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567398541/" target="_blank">de la 1 la 2 ani,
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

hai, ca m-ati dezamagit, poate si de data asta am dat-o in bara cu cadoul, chiar ca nu mai vede tehnica inalta printre jucarii

Felicia si Ilinca Teodora (15 noiembrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitaco spune:

Mai Feli...tu poti sa ii iei. Poate Ilincai ii place.
Mateea e indragostita de muzica, dans si papusi. Ii plac pianinele, chitarile, microfoanele...canta si la rotita de la calorifer. Se uita hipnotizata parca la DANSEZ PT TINE, na ia de mana si vrea sa dansam cu ea ca la televizot...pe cuvant.Face balet prin casa. Noi ne-am gandit ca la 3 ani sa o dam la un club de dans sportiv..ceva.
Papusile...ii plac iara f mult. Le pupa, le da de mancare, le plimba prin casa.Jale mare daca trantesti vreuna...

Gabriela si Mateea Ioana
Povestea nasterii

Cand iti vine sa plangi, adu-ti aminte de clipele in care zambeai;
Cand simti ca viata nu are nici un rost gandeste-te la cei ce mai au doar o zi de trait,
Cand simti ca vrei sa mori gandeste-te ca altii ar da orice sa traiasca...
Iubeste-ti viata, parintii si prietenii. E cel mai de pret lucru.

Mergi la inceput