*Colectia aniversara de toamna-iarna 2005* (171)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Hi hi hi..deci v-au placut pozele! Si am si talent, ziceti.
Adevarul e ca sunt o mica japoneza obsedata de fotografiat, motiv pentr care Sarah ma uraste sincer si nici cu tunul nu pot obtine un zambet in prim-plan cu ea.

Beculetele de 1 decembrie - Feli, zau daca stiu cum a putut sa se gandeasca Doru la asa ceva. Adica stiu...nu stie despre ce e vorba! Da' las' ca va zic io: am fost anul trecut la Universitate si vreau sa va zic ca era o maaaare de oameni. Sar pe vremea aia, Sarah statea cat-decat in carucior, apoi la tati in brate cand s-a speriat de zgomotul ingrozitor al artificiilor...
Una peste alata, a fost frumos si io as vrea sa merg iar anul asta. Dar asta e valabil pentru mine si stilul meu de a merge peste tot cu bufnita. Io una cred ca Doru va face stanga imprejur cand va vedea ce puhoi de oameni poate fi acolo.Si asta pe buna dreptate, de data asta! Deci vreau sa va zic ca nu se compara nici pe departe cu cel mai aglomerat hpermarket la cea mai de varf ora. Este muuuult mai rau!


Poze cu Sarah si mami 1 si 2
www.dropshots.com/saralyna2005#albums/Party%20Sarah%202%20anisori" target="_blank">PARTY SARAH 2 ANISORI!!!!
Filmuletze poznase www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">1 www.dropshots.com/saraly" target="_blank">2 www.dropshots.com/noki_lara2" target="_blank"> 3 www.dropshots.com/Saralyna" target="_blank">4 si www.dropshots.com/saralyna2005" target="_blank">5
Varsta Sarah

Everything matures...eventually!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hildegard spune:

LA MULTI ANI CELOR CAE ISI SERBEAZA ZIUA DE NASTERE!

Noi suntem bine

Eu pap cum ca mor de foame, n-am mancat nimic azi. Am facut piept de pui cu smantana si ciuperci ieri si a mai ramas.
Stefan doarme. Avem 3 masele iesite intr-o sapt. mai trebuie una sa iasa.

BLOGUL MEU

Veronica si
Stefan Peter- 07.11.2005(2 ani)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

Mihaelutat, sanatate multa!!! Sa dea Domnu sa nu fie nimic grav, mai ales ca tu te simti bine!

Canuta, la multi ani pentru Dimitrie!

Mai referitor la rostogolit, eu n-am lasat-o niciodata! Laurenti si tata o mai dadeau, dar am gasit-o odata rostogalindu-se in pat , cand era singura in camera!
Apropo' de ce vizioneaza copii la tv - Daria mea e innebunita de Pinochio! E terminata! Daca s-ar putea non-stop s-ar uita la pinochio! E asa haioasa, deja stie toate personajele - Figalo, cleo, Gepetu (asa ii zice ea), balena! Cand il boteaza Gepetto in film pronunta numele usor silabisit si ea repta foarte incantata - PI-NO-CHIO! Ii mai place si un film cu Barbie care e dublat in romana.
Si acum am gasit pe Buburuza o papusa www.buburuza.com/Scripts/prodView.asp?idproduct=2589" target="_blank">Pinochio si ma gandeam sa-i fac o surpriza, chiar daca nu e trecut in scrisoarea catre Mos Craciun; da' mi se pare exagerat de scumpa, insa voi negocia cu Mos Craciun, poate-poate!
Daca vedeti pe undeva vre-un Pinochio, dati-mi si mie de veste, va roooog!

Edit - am vrut sa zic - daca vedeti vreun Pinochio prin magazin, pe vreun site, nu asa mergand ... pe strada!


Cami & Alexandra Daria (02.01.2006)

Dariuca creste si iar ... creste!

Cautam binele fara a-l gasi vreodata, in schimb gasim raul fara sa-l cautam! - Democrit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Cami, hmmm...scumpa rau. Chiar ca nejustificat de scumpa!o zic sa nu te grabesti. Vine si BE, vin oferte multe de Craciun...io zic ca mai ai timp sa gasesti!


Poze cu Sarah si mami 1 si 2
www.dropshots.com/saralyna2005#albums/Party%20Sarah%202%20anisori" target="_blank">PARTY SARAH 2 ANISORI!!!!
Filmuletze poznase www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">1 www.dropshots.com/saraly" target="_blank">2 www.dropshots.com/noki_lara2" target="_blank"> 3 www.dropshots.com/Saralyna" target="_blank">4 si www.dropshots.com/saralyna2005" target="_blank">5
Varsta Sarah

Everything matures...eventually!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

Da, Noki, ai dreptate! Mai astept, poate gasesc eu altceva, daca nu .. nu-i bai!

Feli, voi ce Duplo aveti, e cumva www.varuna.ro/produse.php?v1=1&v2=3&cat=81&sub=0&bcat=1&bsub=1" target="_blank"> asta ?


Cami & Alexandra Daria (02.01.2006)

Dariuca creste si iar ... creste!

Cautam binele fara a-l gasi vreodata, in schimb gasim raul fara sa-l cautam! - Democrit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Noki de pe la 2 ani si ceva, nu mai stiu. (Stiu ca la primul teatru am fost cu colega si prietena de la cresa, Sara, iar la cresa am dat-o la 2 ani.) Dar la circ n-am fost inca, doar la teatru de papusi, nici la teatrul Ion Creanga dar as merge.

Am vazut in poza telefon mobil de jucarie. Al fetelor s-a cam stricat si le-as lua la fiecare unul nou. Daca se intalneste cineva cu un telefon mobil de jucarie de fetite, sa-mi zica si mie, va rog!

Canuta La multi ani, sa-ti traiasca Dimitrie! In seara asta petrecere frumoasa cu stricaciuni minime !

mihaelutat faina petrecere si faina rochie, sa speram ca nu-i nimica grav cu sanatatea! Bona - fa-i vant ca daca o tineti tot in ritmul asta... Si sa-ti traiasca finutul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

Salutare si de la noi!

V-am tot citit zilele astea dar, pe scurt, am fost in trend: am avut parte de copil ultra-neastamparat si care ne-a stors de energii tot weekend-ul. La final tot eu am tras concluziile: bine ca macar e sanatos, ca-mi scoate mie peri albi cu mancarea, dormitul si nazbatiile sa fie cea mai mica problema .

Am ramas in urma de multisor cu urarile pe subiectele aniversare, pur si simplu nu reusesc sa le fac fata... Le dorim si noi din inima sarbatoritilor acestor zile La multi ani fericiti, sa creasca mari si frumosi.

Mihaelutat, superba prezenta la aniversarea d-lui Titi, sigur nu ai nimic grav!
Noki, si pe mine ma uimesti intotdeauna cu multele si reusitele poze de la fiecare ocazie, chiar ca ai putea pune de un business .
Ina si nu numai, eu una - si sunt sigura ca nu sunt singura - ma bucur enorm cand va vad pozele, doar ca nu apuc intotdeauna sa le si laud cum se cuvine. Le astept cu nerabdare si pe cele de la ziua lui Rachel .
Anda, singura solutie pe care am gasit-o pentru copil neastamparat e sa-i gasesti un loc nou, o ocupatie care sa-i consume energiile, eventual si fara sa le sece pe ale tale. Iesitul afara e nr.1. Aseara noi ne plimbam frumosel cu puiul prin ploaie, cu glugile pe cap, asta dupa ce ne-am intors plini de noroi de la plimbarea de dimineata. Dar am dormit bustean ... pana la 5 dimineata, cand l-a apucat dorul de "ptic-ptic" si m-am executat cu un biberon, ca sa mai castig ceva ore de somn .

Am fugit inapoi la munci, sper sa mai pot reveni curand...

Maria & Cristian (22 dec 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Maria reiau intrebarea de pe tastele tuturor: v-ati gandit la un nume pentru domnisoara?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

Din pacate inca n-avem nici macar lista de nume pentru domnisorica... "Faptasul", cum il numea dr., mi-a dat veto la toate propunerile dar inca n-a venit cu niciuna concreta, mor si eu de nerabdare sa aflu care sunt preferintele lui in materie .
Daca Cristi ne facea surpriza si era fetita, l-ar fi chemat Ana Lavinia

Apropos de alesul numelui, nu cred ca v-am povestit faza de la maternitate: eram inca pe masa, vazusem bebeul si parca il si luasera la bibilit, cand apare o asistenta noua care incepe se scrie ceva prin registre. Ma intreaba sec: "Numele?", ii spun, "Prenumele?", zic "Maria", la care ea, total perplexa: "E baiat, doamna!!!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:


Apai asteptam cu interes decizia faptasului, consoartei si familionului.

Mergi la inceput