*Colectia aniversara de toamna-iarna 2005* (171)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

gabi deja l-am luat, l-am desfacut m-am jucat cu el. V-am zis daca nu-i place il pastrez eu

Felicia si Ilinca Teodora (15 noiembrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxisialexia spune:

[hy]

Vorbiti de cadouri??
I-am luat alexiei sambata, pe frigul ala crunt ii inghetasera mainile copilului, o pereche de manusi oribile la 3 lei cu un cap de ursulet pe manuta.......de atunci, numai cu ele se joaca nu doarme decat cu ele, si la baie le-a cerut...eeeeeeee???
Eu mi-am propus sa nu ii mai cumpar nimic, o carte si poate o ciocolata...copilul meu nu mai apreciaza nici o jucarie.

anda welcome in the club!
Oricum sunteti in avantaj, macar voi mancati intr-un loc si cu maisnute. ti-o dau pe alexia un weekend


Roxana si Alexia Maria( 21 octombrie 2005 )
BUBU

- Copiii fac ce vad, apara inocenta copilului tau! -

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxisialexia spune:

Daca intereseaza pe cineva:

"Înscrie-te la cursul pentru parinti!
Cursul pentru parinti „TOTUL ESTE JOC DE LA NASTERE LA 6 ANI!”

Cum învats copiii mici?
Diversitatea situatiilor de învatare
Copilul mic este actor - teatru, învatare, educatie

Lector:
Psiholog dr. Carmen Anghelescu
#350;ef departament Educa#355;ie Timpurie, Centrul pentru Educa#355;ie #351;i Dezvoltare Profesional#259; Step by Step

Perioada:
29 noiembrie, orele 18- 20
30 noiembrie, orele 18- 20


Loc de desf#259;#351;urare:
Teatrul Ion Creang#259;, Sala Studio, str Pictor Verona nr. 15
Num#259;r locuri: 20
Taxa de participare: 50 RON


Pentru informa#355;ii #351;i înscrieri:
Adriana Barbu
Tel: 317.11.69
E-mail: adriana.barbu@teatrulioncreanga.ro

preluat de aici :http://www.teatrulioncreanga.ro/noutati.jsp?id=crt#14



Roxana si Alexia Maria( 21 octombrie 2005 )
BUBU

- Copiii fac ce vad, apara inocenta copilului tau! -

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miri__b spune:

Feli despre telefon-se aude incet
nu se intelege prea bine ce spune femeia aia
literele/cifrele sunt de fapt puncte care nu se unesc, nici fi-miu care deja stie cifrele nu prea isi d seama ca ala e 5, e prea mare spatiul inre puncte
eu l-am luat din selgros, tot pe acolo era pretul, parca mai ieftin cu 10 lei.si pe mine tot ast am-a temntat ca e in lba romana, am vazut si catelul, ala avea baterii, spune asta e piciorul meu, ceva de genul asta, dar tot asa erao voce care se voia de copil si nu intelegi decat ca greu ce spune, ma gandesc ca unui copil tre sa-i spui clar

Mirela si David - 23.12.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Morgano spune:

Revin cu noutati despre noi, da' ca veni vba de catelul vorbitor: Ana se joaca cu el non-stop de cand l-a primit, acum vreo 4 zile, insa vorbeste tipa aia din el horror de prost, adica:

- zice "ura", da' jur ca toti care au auzit inclusiv Ana au inteles cuvantul tabu "pu...a"
- zice "ma gadili" mi-a luat 3 zile sa pricep ce-o fi insemnand "magaril"

astea sunt cele mai grosolane... insa mai sunt
dar per total e draguta jucaria si copilul comunica cu ea, ceea ce ma multumesteRipley, mami de Ana Ecaterina (10.11.2005) si Iris Maria (10.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Multumesc de raspunsuri cu telefonul , au unul Simba Toys cu clapeta (n-a fost f scump) care a rezistat eroic ani de zile dar s-a cam rupt. Chinezarie de taraba am primit cu o revista Barbie dar e f prost. de-as mai gasi Simba....

Ezit sa dat atatia bani pe cel de a Crazytoys, Nati nu e prea interesata de jucariile la care apesi pe buton si scot sunete, se aprind luminite, etc. Mai are si nu se joaca cu ele. Telefonul mobil o tenteaza in scop pur de mimare.

Ripley sper ca te simti mai bine dupa noul medicament.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soanso spune:

Despre jucarii!telefonul barbie, Sorana l-a stricat in prima zi, revista inca nu a rupt-o ,dar tablitele magnetice ce succes au???
cartea cu magneti deja toate animalele sunt rupte ,roase ,pierdute ptin casa ,jucariile de plus nu au succes deloc ,o papusica Simba care se lumineaza fata ce mai are succes si un telefon tip receptor de la chicco ,ceva animalute (ieftine)cumparate din Kaufland si carti cat mai multe!!!asa ca si eu sunt in ceata cu alegerea cadourilor de mos-ziua ei.

nu stie nimeni nimik de siropelul Septilin pt imunitate?????ce sa fac sa-i dau ??????

SOSO (20 dec 2005)
COMOARA MEA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miri__b spune:

Soanso parca Madutza il folosea.

Mirela si David - 23.12.2005
www.onetruemedia.com/shared?p=44fbab57549e149baae5bc&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url br / " target="_blank">ce baiat frumos are mama!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Morgano spune:

In primul rand un sincer LA MULTI ANI SARBATORITILOR ULTIMELOR 10 ZILE!!! Le doresc din suflet multa sanatate, vieti frumoase si multe impliniri alaturi de cei dragi.

Am avut o saptamana trecuta nasoala, mi-a iesit iar infectie cu e-coli, plus unui germen de la antibiotice i s-a parut ca intestinele si restul pana la iesirea din spate sunt un loc ideal de cazare... asa ca iau medicamente cu pumnul, inclusiv de ablactatie, de maine termin un fel si incep un altul... mi-e greata, sunt cam ametita de cap si confuza, nu ma simt bine in general insa trebuie sa-mi vad de treburi asa ca ma tin tare cu moralul.

Joia trecuta a murit un bun prieten de al nostru (mi-a fost iubit in tinereti aproape 2 ani) si astea m-a dat peste cap si mai tare. E cumplit sa moara un tanar de 36 de ani si sa lase in urma un baietel de 1 an. Sambata a fost inmormantarea, o zi cu soare in care ne-am luat adio de la el, desi nici acum nu cuplam niciunii din trupa veche ca nu mai este.

Sunt suparata si ca dra de la infectioase careia m-a recomandat urologul s-a ocupat aiurea de mine, mi-a dat medicam. pt infectie care mi-a facut si mai rau la colita (deis stia ca o am), m-a intrebat tampenii ca doar ii spusesem ce si cum, pur si simplu parca era mahmura de fiecare data si vorbeam io in punga. Ei, daca nu am apucat sa-i duc ploconu.... tratament pe masura. Dar chiar sa nu aiba habar ce medicamente da.. mi se par sub orice critica.

Fetele sunt bine, Iris e foarte precoce, cred ca o intrece pe Ana, vai de mine ce va fi cu 2 surse de energie maxima :) Sanatoase sa fie, asta e esentialul. Ana e tot mai dulce si mai smechera, cu diverse toane, insa e din ce in ce mai dezvoltata din toate punctele de vedere.

Bona noua e ok, isteata, se descurca fte bine. Mai ales ca eu toata saptamana trecuta am fost diminetile pe la laboratoare, clinici, cabinete... si nu am apucat sa-i explic mare lucru. Niic n-a fost nevoie. Vorbeste frumos si corect si se poarta ok cu Ana, nu lasa dupa fata si o mai pune la punct pe ton adecvat, fara sa strige sau s-o repeada si asta ma bucura. Sunt multumita, sper sa ramana tot asa.

Ripley, mami de Ana Ecaterina (10.11.2005) si Iris Maria (10.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madutza10 spune:

soanso,eu i-am dat Septilin de 2 ori anul asta ,nu stiu daca doar tratamentul homeopat a facut sa nu se mai imbolnaveasca sau si Septilinul a ajutat dar cred ca nu-i rau sa-i dai,eu am incheiat 3 luni in noiembrie .

Orlando_Andreas
(9.12.2005)
si Mada

1.7-2 ani


www.onetruemedia.com/shared?p=1b913bfba91d89dbb55d45&skin_id=7&utm_source=otm&utm_medium=image" target="_blank">Filmuletz ..,ca tot e la moda:))

Mergi la inceput