Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (17)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Ana, astept sa vad ce 'minuni' face unguentul asta. Daca nu e nici o imbunatatire, o sa iau sampon de ala. Deocamdata i-am aplicat un fes portocaliu (hihihi, arata ca o portocala) si e sucarit rau, sta in leagan langa mine si ma bodoganeste.

Sim, mami de Stefan (25.08.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danuta36 spune:

Alinus ma bucur ca e mai bine Teutzul tau!

Sabina pupici de la noi sa nu mai fii suparata

Oare ce mai stiti de Irina.C,ca n-a mai scris de multisor..?

Dana,mami de Miruna Andreea(01.10.2007)
http://community.webshots.com/user/bogdan_mihaisidana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danuta36 spune:

Annisia,am vrut sa deschid 'cadoul' dar ce-ai pus tu acolo sunt doar titlurile cantecelor,asa cum le vede calculatorul.Trebuie transformate in mp3-uri...

Dana,mami de Miruna Andreea(01.10.2007)
http://community.webshots.com/user/bogdan_mihaisidana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

quote:
Originally posted by betty78

quote:
Originally posted by cecilia L

Betty si baiatul meu tresare in somn, uneori plange sau maraie, hai ca mai pus pe ganduri, sincer m-am gandit ca viseaza.In legatura cu Ca, eu ii dau 10 zile pe luna, 5ml pe zi cam la o luna jumatate - 2 luni, am incercat mai multe metode, lingurita - il dadea afara, amestecat cu ceai in seringa sau lingurita il dadea afara, in final i l-am dat cu seringa fara sa-l amestec cu nimic, ii puneam un strop mai vb cu el si asa dura vreo 10 min, dar il lua pe tot.
AAAA de ce te duci la Sp. Gomoiu????????? este mai aproape de tine? eu am auzit numai ciudateni despre sp asta si dr de acolo.Si pe mine m-a trimis dr la el,. dar am refuzat din start, mai bine am mers la Budimex, te primeste fara trimitere, chiar daca nu esti din cartier.
Sa ma ti si pe mine la curent, te rog.

Cecilia si bebe Cristian Matei(07.09.2007)
poze noi, pag 2
http://community.webshots.com/album/561471450ZStETj?start=12



problema a fost cu tresaritul din 2 in 2 minute sau pana la 5 min si dura cam 1 secunda timp de 1 ora, ca niste spasme. Ideea este ca m-am dus la gomoiu la un dr recomandat de euroclinic, dr. Zamfirescu, care mi s-a pariut un om extraordinar. Ahhh si dupa ce tresare, se intinde si apoi se freaca la ochi de zor....cred ca nici nu se odihneste cum trebuie...

Betty78deMario-Alexandru 16aug2007
pozele noastre
asa creste bebe Mario



Betty, nu ca vreau sa te sperii, dar am recunoscut in descrierea ta, spasmele lui Andrei.
Parerea mea este sa mergi la un medic competent si sa vezi ce spune.
Multa sanatate!

Nana, Andrei Stefan - 26 septembrie 2007
Ingerasul care ne-a schimbat viata!
Andrei la 1 luna
Nunta noastra de vis!
Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Betty, intrebai de abonament pt bb. La Medicover am, Kidcard se numeste.

Sim, mami de Stefan (25.08.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Ana, foarte dulci copilasi ai! Sa va traiasca!
Sabinule dulce ca sa nu mai plangi. Ai grija ca pierzi lapticul.

Si acum vesti despre noi.
De ieri s-au oprit spasmele lui Andrei!!! SUntem atat de fericiti. Nici nu indraznim sa ne bucuram prea tare ptr ca de fiecare data cand a fost mai bine s-a intamplat ceva care ne-a pus la pamant iar. Speram doar ca pana aici sa fi durat suferinta noastra.
In cele din urma au cedat cu acid folic, iar daca nu vor mai aparea, va trebui sa-i ia din nou lichid din coloana vertebrala si sa-l trimita la analize in State ca sa ne confirme daca are intr-adevar carenta de vitamina B6.
In rest, de ieri maninca bine, ii dau san 70-80ml si rest completare din lapticul de la congelator, pe care l-am strans cat am fost la terapie intensiva.
Apropo: e posibil ca de la el sa faca Andrei kk mai rar?
Face cam de 2-3 ori pe zi, iar cand face umple scutecelul. In rest are culoarea si consistenta care trebuie.
Cam atat despre noi. Revin ca s-a trezit si isi cere drepturile.

Nana, Andrei Stefan - 26 septembrie 2007
Ingerasul care ne-a schimbat viata!
Andrei la 1 luna
Nunta noastra de vis!
Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

sa vedeti si voi ce bebelusha vesela am eu

http://good-times.webshots.com/photo/2092538970101671646bImvQx?vhost=good-times







Danielle de Ebonee (02/10/2007)
pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

sabina sa nu mai fii suparata,
eu de la o vreme nu mai bag in seama absolut nici o tampenie facuta de al meu "domn",pur si simplu nu ma intereseaza,cred ca,calmantele care le iau isi fac ffffff bine efectul.
vad ca incepe sa isi dea singur seama de anumite chestii cum ar fi:pleaca toata ziua de acasa,iar cand vine incearca sa se joace cu fata iar ea incepe sa planga,de cum ii aude vocea si ma mai intreaba cu o fata plina de gelozie de ce fata rade la mine mereu cand imi aude vocea,iar la el numai plange???
nu am zis nimicutza,il las sa isi dea seama ca nu mai e flacaul de pe vremuri si ca acu are o familie si responsabilitati.
ti-am dat si eu un exemplu ca sa nu mai fii suparata,cred ca toate trecem prin anumite situatii,mai devreme sau mai tarziu.multi pupici ai niste copii superbi.
nana ma bucur mult de tot sa aud vesti din ce in ce mai bune de la tine micutzului.
roxana noroc de tine ca mai am si eu de la cine ma inspira,nu stiu,dar tare bine ma potrivesc cu tine la gusturi,in special la haine acu mi-ai dat idee si cu cadourile de Mos Nicolae

am vazut si eu poze cu bebelushi frumosi foc,abia astept sa isi poata tine si Ebonee capusorul mai bine,cateodata parca mii frica sa o iau in brate ca si-l mai scapa.

sa aveti o seara linistita si superba








Danielle de Ebonee (02/10/2007)
pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slippers76 spune:

Sabina, nu te mai supara, lasa-l sa-si faca numarul, ca un adolescent ce este. Te rog eu mult, nu mai plange.

Nana, pai e super veste ce ne spui tu! Se cere sarbatorita. Bravo, bravo, bravo. Sper ca s-a incheiat cosmarul vostru. L-am vazut pe Andrei, e un dulce. Mie mi se pare ca seamana cu tati.

Danielle, super dulcica zambareatza. Suporta manusile pe maini?

Ana, mami de Miruna (16.05.2003) si Vlad (01.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

ana da,le suporta.i le-am dat de cand era mai micutza fiindca avea manutzale tare reci si acu le are daca i le dau jos.mii mila de ea ca tine pumnutzul strans de reci ce ii sunt.
annisia nici eu nu pot asculta "cadoul"







Danielle de Ebonee (02/10/2007)
pozici

Mergi la inceput