Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (17)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns betty78 spune:

Nana si la voi apar doar in somn? sau apar cand este treaz...ca la noi apar doar in somn....sunt ca niste tresariri

Betty78deMario-Alexandru 16aug2007
pozele noastre
asa creste bebe Mario

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

quote:
Originally posted by betty78

Nana si la voi apar doar in somn? sau apar cand este treaz...ca la noi apar doar in somn....sunt ca niste tresariri

Betty78deMario-Alexandru 16aug2007
pozele noastre
asa creste bebe Mario




Cele singulare, caci din ce descrii tu asa par a fi la voi, apareau la Andrei numai cand il lua somnul. E starea aia intre treaz si somn. Cand adormea, ca sa zic asa, iar uneori din cauza lor se trezea. Cand ziceam ca a adormit, atunci tresarea si il trezea.

Nana, Andrei Stefan - 26 septembrie 2007
Ingerasul care ne-a schimbat viata!
Andrei la 1 luna
Nunta noastra de vis!
Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty78 spune:

quote:
Originally posted by NanaMotoc

quote:
Originally posted by betty78

Nana si la voi apar doar in somn? sau apar cand este treaz...ca la noi apar doar in somn....sunt ca niste tresariri

Betty78deMario-Alexandru 16aug2007
pozele noastre
asa creste bebe Mario




Cele singulare, caci din ce descrii tu asa par a fi la voi, apareau la Andrei numai cand il lua somnul. E starea aia intre treaz si somn. Cand adormea, ca sa zic asa, iar uneori din cauza lor se trezea. Cand ziceam ca a adormit, atunci tresarea si il trezea.

Nana, Andrei Stefan - 26 septembrie 2007
Ingerasul care ne-a schimbat viata!
Andrei la 1 luna
Nunta noastra de vis!
Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!



Nana iti dau PM

Betty78deMario-Alexandru 16aug2007
pozele noastre
asa creste bebe Mario

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

betty, tresaririle din somn eu stiam ca sunt absolut normale.
si al meu tresare, cateodata scanceste, se misca, e firesc. Si Sofia facea acelasi lucru.




Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns isabeluta spune:

Vazut bebei frumusei: ursuleti vorbareti, zambareti pe burtici, fetite in frunte "abtibilduite", micute zambarete inmanusate!!!

Noi am fost la dr si ne-am cantarit si masurat. Am luat bine de tot de la 3550 g am ajuns dupa 2 luni la 5860 g. Iritatia de pe burtica nu e grava. Trebuie tratata cu rabdare, Bephantene si ceai de musetel bicarbonatat si o sa treaca. Joia viitoare facem si vaccinul. Bebe a gangurit cu doamna dr, s-a lasat invartit, ascultat si umblat in gurita. Si noi avem un pic de stomatita. Ce ziceati de firisoare albe pe limbuta? Eu nu am vazut, doar limba un pic alba spre baza ei. Ne-a dat glicerina boraxata. Nush ce sa zic da acidul boric e cam toxic intr-adevar. Poate gasesc glicerina simpla totusi si poate incerc si eu reteta cu bicarbonat de sodiu. Acu` fiecare baba cu boala ei...mie una mi se pare prea gras...Am si eu un stress asa de control. Hihi

isabeluta de Vlad Matei (22 septembrie 2007)
feciorasu`mamei

Vladutz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns isabeluta spune:

Alinus, Nana numai vesti frumoase in seara aceasta!!!!

isabeluta de Vlad Matei (22 septembrie 2007)
feciorasu`mamei

Vladutz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty78 spune:

Sabina stiu, dar daca se repeta constant ......la intervale scurte de timp...nu stiu cat de normale sunt

Betty78deMario-Alexandru 16aug2007
pozele noastre
asa creste bebe Mario

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

betty te-am admirat in poze,ce super bine arati si ce slabutza esti,nu ai pic de burta.cum ai facut?ai tinut cura de slabire?




Danielle de Ebonee (02/10/2007)
pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

Stati asa, nu miscati! Incerc sa remediez problemota...


Micul Yannis creste mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty78 spune:

quote:
Originally posted by danielle02

betty te-am admirat in poze,ce super bine arati si ce slabutza esti,nu ai pic de burta.cum ai facut?ai tinut cura de slabire?




Danielle de Ebonee (02/10/2007)
pozici



multumesc mult, dar am inca 8 kg in plus si burta am....dar evit sa port blugi ca sa nu se vada burta atarnanda. Chiar acum cateva zile imi facu sotu un compliment: ce mamica frumoasa cu burtica avem? - vorbea cu Mario

Betty78deMario-Alexandru 16aug2007
pozele noastre
asa creste bebe Mario

Mergi la inceput