Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (17)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alinus_25 spune:

Pe aici sunt Sim. De la amiaza sunt cu moralul ceva mai bun, si incerc sa recuperez. Deocamdata termin de citit cap 11 si spicuiesc din 15.
Multumesc mult pentru sustinerea voastra. miAm vazut ca mai toate v-ati gandit la noi.
Teutzul meu e bine, s-a prins bine poponica, desi nu a avut nici un fir de sutura. Cateva zile dupa operatie a avut efectiv o gaura care s-a inchis progresiv. In spital a dormit la greu (era sub efectul antibioticului) spre disperarea mea ca trebuia sa ma mulg mereu. De cand ne-am intors insa e fffoarte agitat, refuza mereu sanul stang, lactatia a scazut mult acolo. Drept urmare sunt depresata rau, da' rau de tot. Incerc sa ma calmez. Dorm foarte mult. Dupa papatul de la miezul noptii dorm cu bb pana dupaamiaza. Nu mai stiu altceva decat alaptat, schimbat, papa si somn. Aaa, si uneori ganduri negre.

Ne-a citit si noua parintele, miercuri, molifta de 40zile. Dupa ce ca problemele au tzinut cat lauzia, posibil sa-mi fi venit rusii?!? Fie m-a luat pe mine frigul dupa atatea zile de stat la caldurica. Am intrat si eu in clubul MOV, de la o parlita de constipatie, culmea, acum la atatea saptamani dupa nastere.
Aaa, regret ca am ratat discutia despre Similasan si uleiul ptema stimularea lactatiei. Dar citind despre cele 2 componente de baza, am constatat ca se gaseste si in Ro ulei de fenicul. Drept urmare prestez de 2 zile masaj, apoi ma dushuiesc bine ca e ff puternic mirosul. Raportez ca e ceva-ceva mai mare productzia pe stangu.
Piciulika, daca ai fi dragutza sa imi prezinti compozitia uleiului, poate reusesc sa-l reconstitui din ce gasesc pe aici. Si eventual ceva din modul de folosire(tehnica+vrecventa).
Multa sanatatea puiutzilor cu probleme, Vladimir de Andreea, Andrei de Nana, si mamicilor prinse in ghearele sinuzitei, si nu numai.
Bee La multi ani fericiti albinutzo!

Alinus de Iulius Teodor (10.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Annisia, stiu ca se poate intampla oricui si oricand, nu ne ramane decat sa ne rugam sa ne ocoleasca ghinionul. Am vazut si eu acum ca nu apare Rita, dar nu apare nici la odisee. Ciudat, nu?
Eu am in brate una bucata bb marait si suparat pe mine ca i-am pus un fes. L-am uns pe cap cu alifia pt cruste si nu am avut incotro. Se uita incruntat la mine .
Ana, chiar ca pare cuminte Miruna.

Sim, mami de Stefan (25.08.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

Mhey, puteati macar asa, din politete, sa imi multumiti pentru cadou....


Micul Yannis creste mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinus_25 spune:

I-a uitati cine e codasha ca mine, ce mesaje culege. Carpatina sau cine are mai mult timp, poate o treceti si pe ea in gashca noastra. Poate saracutza nu mai scrie ca nu se vede pe listutza.

Trimis la: - 19/11/2007 : 15:35:55
dorabora

Ma primiti si pe mine?
Sunt o mamica fericita de fetita Ioana-Teodora, nascuta pe 30 oct 2007, 2870 g, 51 cm, APGAR 10, maternitatea Bega Timisoara.

dorabora


Alinus de Iulius Teodor (10.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danuta36 spune:

Ana frumosi copii ai!

Si noua ne-a prescris pediatra glicerina boraxata si stateam in dubii daca sa o iau sau nu,caci citisem pe net ca e toxica.Pana la urma am luat-o,dar n-am sters-o decat de vreo doua ori,apoi am observat ca s-a dus albeata aia si nu mai era nevoie de glicerina..

Dana,mami de Miruna Andreea(01.10.2007)
http://community.webshots.com/user/bogdan_mihaisidana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

quote:
Originally posted by Annisia

Mhey, puteati macar asa, din politete, sa imi multumiti pentru cadou....


Micul Yannis creste mare





Stai usurel, ca eu una acum ma straduiam sa ascult, dar nu merge si vreau sa salvez din nou.

Sim, mami de Stefan (25.08.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

ana, frumosi rau ai tai!! si Gheorghe de nustiucand se ridica in manute:)

Alinush, da-i cu alaptatul de la tzitzicu beleaua, pune bb cat poti acolo.
mai mulge si din ora i ora, ca sa pacalesti tzatzica.


Tomasa, am luat wrapul, bvleu si mai creponat.
dar mi se pare f lung...si deocamdata nu ma descurc.mai p[erseverez, am reusit odata si statea bb f fain, ii placea.


eu azi am bocit toata ziua.Nu sunt bine del0oc cu moralu.
Adolescentu ma tachineaza infiorator, a ajuns sa-mi fure efectiv o geanta lunga verde militar la care tin f mult, si azi m-a scos nebuna si-i spunea lu domnu tigaie: stii cum e ea, ca exagereaza, nu i-am luat nicio geanta!
si cine iesea cu tashca pe umar acu o ora???
ca la gradinita efectiv.
si asta e o miiiiiica intamplare.
ma duc la bocit la loc.



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinus_25 spune:

Annisia am salvat primele 2 trackuri si nu merg deschise cu nik. Nici cu winamp nici media player.

Alinus de Iulius Teodor (10.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slippers76 spune:

Alinush, of, chiar azi intrebam de tine. Bine ca sunteti in regula pana la urma.

Tomasa, deci asa... pe vremea lui Tudor... Deci nu sunt eu singura sarita din schema. Si la tine scrie tot glicerina simpla.
Multumim de complimente

Sim, stii ca si eu ma plangeam acum ceva vreme de crustele din capul lui Vlad. La noi au trecut, si am folosit doar samponul de la Seba-Med. N-ar strica sa-l incerci.

Danutza

Ana, mami de Miruna (16.05.2003) si Vlad (01.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Annisia, nu pot sa le ascult, imi arata ca ar avea 1kb...

Sim, mami de Stefan (25.08.2007)

Mergi la inceput