Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (16)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns afibebe spune:

eu am ajuns mai inainte acasa.

de dimineata sotul a fost la un control la medic -- i-a aparut un chist marisor dupa ureche si incepuse sa curga un lichid de acolo.

m-a sunat pe la 1.30 si mi-a spus ca trebuie operat azi la 4.30.

of ce m-am speriat.

am fost si eu cu el.
A iesit din operatie si a venit acasa.
mi-a fost teama ca o sa-l tina pana maine dar nu.




AFIBEBE mamica fericita de Cristian Nicolae 22.08.2007

http://community.webshots.com/album/561331134CKhBEa?start=24#total-tags.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns afibebe spune:

am gasit in Sibiu Nan2 la 400 de grame cu 20 de lei cutia.





AFIBEBE mamica fericita de Cristian Nicolae 22.08.2007

http://community.webshots.com/album/561331134CKhBEa?start=24#total-tags.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreeaiosif spune:

multumesc, fetelor!

intrebarea este - medicii astia merita sa fie lasati asa???
voi ce ziceti?

atat de multe femei sufera la nastere din incompetenta medicilor si de cele mai multe ori nu se intampla nimic.

eu sunt recunoascatoare lui Dumnezeu ca am scapat si celor care m-au ingrijit dupa a doua operatie, dar ... e normal sa se intample asa ceva?

off, iar ma ambalez pe subiectul asta, mai ales cand vad cate alte cazuri medicale si mai grave continua sa apara!

unii medici se cred semizei si de neatins! ar trebui sa nu fie asa! si sa isi recunoasca greselile si incompetenta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgi_ana25 spune:

buna mamici si bebici!
Vad ca vorbiti de congelarea laptelui, as vrea si eu sa nu mai arunc ce mulg noaptea insa nu stiu in ce sa-l depozitez?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bikmaria spune:

ANREEA ,PRIN CATE AI TRECUT SI TU DRAGUTA ,eu cred ca drept ar fi sa platesca pt fiecare secunda in care o persoana sufera din NEPASAREA SI NESIMTIREA lor

BIKMARIAmamica de dulceata micaMARIA TEODORA(05-09-07) side papanas maricel ALEX(14-07-96)poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Andreea, si eu am citit, dar stiam deja ce ai patit de cand ai mai scris tu. Nici nu stiu ce sa spun, sunt unele cazuri strigatoare la cer. Si din pacate nu cred ca se va indrepta prea repede ceva. Am auzit la stiri ca operatia va fi platita de Ministerul Sanatatii (parca).

Sim, mami de Stefan (25.08.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bikmaria spune:

pe antena2 cazul lui sebastian


BIKMARIAmamica de dulceata micaMARIA TEODORA(05-09-07) side papanas maricel ALEX(14-07-96)poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bikmaria spune:

of ,ce drama,of ce parinti chinuiti,of ce copilas chinuit

BIKMARIAmamica de dulceata micaMARIA TEODORA(05-09-07) side papanas maricel ALEX(14-07-96)poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Piciulika spune:

Slippers draga, nu te mai necaji. Sunt zile de astea complet a lela - vin si cele minunate! Se indreapta tabla (once more) , trece buba... Si lasa, ca o fata fara copca in frunte parca nu are zvac (spusei eu, frecvent capsata)

Roxali, imi pare rau ca nici nu functzioneaza, ba itzi si dau stare de rau. Poate merg celelalte chestii - vezi imediat.
Betty, ma bucur ca se vad rezultate!

Myral, eu alternez remediile insirate de fete pe aici si lapticul vine. Merg pe ideea sa nu se obisnuiasca organismul cu un stimulent si sa nu mai mearga.
O zi asa, o zi asa... beau suc de struguri (merci, Sabina!), cacao cu maltz cu lapte (maltzul cica stimuleaza), cioco cu maltz, ceai de lactatzie de la Fares , cel de la farma de aici, de la Weleda - cam acelasi contzinut, doar proportziile variaza un pic, homeopatic, Galactogil rar ... + hrana tata, odihna si apa muuuuulta!
Cu bibe nu stiu... Dar era ideea cu a nu confuza sugarul cand e mic (la sfarc suge altfel) - dar dupa 6 sapt nu ar mai fi probleme, ca cica are tjehnika bine stapanita. Inca nu am incercat, de-ar fi nevoie (va fi!) o sa-l invatz si cu bibe.

Slippers, Tomasa, Cristhina - pitrocesc zilele astea si pun pe mailul comun schema sling, ok? Sincer e usor, ca e tot cusut la masina si nu are ce sa nu iasa! (Acuma tocmai tiveam niste molton pentru masa de infasat - nu-s maestra, da la sling m-as baga pana si eu!)

Temperaturi la incaperi: aici spun ca 18 grade unde sta BB (cica minimizeaza roscul mortzii subite a bebelusului). Pai sa stea ei!! La noi sunt 22 si peste. La 18 eu deger, da' el!


Tot ma uit la Ebonee, la Robert, la Stefan, la Gheorghe... si nu ma mai satur de frumosii vostri!

Piciulika, mami de Michael (8.10.2007) www.unserbaby.ch/geomo/content.html" target="_blank">
Situl lui Michael - parola o stim toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

bre, cu strugurii nu stiu daca e remediu :))), eu am manacat si imi faceau bine, atata tot.

Andreea.....v-ati gandit sa intentati proces? e inadmisibil ce ti s-a intamplat


Tomasa, si mie mi-a facut Adita wrap si nu apuc sa-l iau:(((.




Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput