*Colectia aniversara de toamna-iarna 2005* (169)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ioana_77 spune:

Intru si eu sa pup lumea, mai ales pe Mirabilis, mi s-a facut rau cand am citit de problemele voastre

Io-s fresh, baietul meu doarme ziua si-i activ noaptea Asta noapte s-a trezit la 1 si s-a culcat de-a binelea la 6. In intervalul 1- 6 a chitait a repros ca-l tot mutam din patul nostru la el, deh, era odihnit si avea chef de companie. Nu-i place DELOC suzi( i-o indes in gura si o mai ia cateodata, dar o scuipa in 2 minute), asta noapte mai aveam putin si i-o lipeam cu leucoplast, numai sa taca. Ma umfla rasul la un moment dat cand il auzeam cum protesteaza in patut. zau, asa, are o moaca asa de simpatica, nu pot sa fiu (deocamdata) ofticata pe el.

Ne descurcam super noi trei singurei acasa, Maria e o dulce si ne jucam toata ziua, cat ne lasa frate-sau, cand nu, il dragalim amandoua. facem si mancare impreuna.

Cu mii de scuze, mai are cineva linkul cu cartile alea cu magneti?

Maria (29.11.2005), Stefan (31.10.2007) si Ioana

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1ea9815662d7c2a948441b&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">1 an
Septembrie07

Stefan - primele zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_77 spune:

madutza, dar daca i-ai face bilute din mamaliga cu legume ascunse in ele? Noi asa o pacaleam pe Maria sa-i dam peste.

Mara, ce bine ca ai mai dat un semn, chiar ma gandeam deunazi la voi. ce-a mai crescut motzata de Flavia!!

Maria (29.11.2005), Stefan (31.10.2007) si Ioana

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1ea9815662d7c2a948441b&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">1 an
Septembrie07

Stefan - primele zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xandra28 spune:

o, doamne, mirabilis! m-am infiorat cand am citit de saraca iulia!
bine ca este mai bine, tinem pumnii pentru maine!

tinem pumnii si pentru lavi, sa speram ca tatal ei va fi ok.

seara buna.

anda, mami de bb vladut
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62685" target="_blank"> povestea nasterii

astia mi-au luat motul!

varsta lui vladut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

Mirabilis tinem pumnii pentru maine! Doamne ajuta!

Un gand bun de la noi si pentru Lavi si tatal ei !


Cami & Alexandra Daria (02.01.2006)

Dariuca creste si iar ... creste!

Cautam binele fara a-l gasi vreodata, in schimb gasim raul fara sa-l cautam! - Democrit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitaco spune:

mirabilis......groaznica intamplare...
Ne rugam pt voi ca maine totul sa fie bine... si sa nu mai aveti niciodata astfel de probleme.

Gabriela si Mateea Ioana
Povestea nasterii

Cand iti vine sa plangi, adu-ti aminte de clipele in care zambeai;
Cand simti ca viata nu are nici un rost gandeste-te la cei ce mai au doar o zi de trait,
Cand simti ca vrei sa mori gandeste-te ca altii ar da orice sa traiasca...
Iubeste-ti viata, parintii si prietenii. E cel mai de pret lucru.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitaco spune:

LMA 2 anisori - Ilinca-Teodora by Felicia74&Brado

Gabriela si Mateea Ioana
Povestea nasterii

Cand iti vine sa plangi, adu-ti aminte de clipele in care zambeai;
Cand simti ca viata nu are nici un rost gandeste-te la cei ce mai au doar o zi de trait,
Cand simti ca vrei sa mori gandeste-te ca altii ar da orice sa traiasca...
Iubeste-ti viata, parintii si prietenii. E cel mai de pret lucru.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pumba spune:



La multi ani, pt Ilinca,Iulia ,Andrei,Bogdan,Razvan,Stefan,Dragos!!!!!!!
Sa fiti sanatosi ,fericiti si sa aveti parte numai si numai de bucurii!
madau- du-te la loto cu Miruna ,dupa patania din zilelle trecute ar trebui sa castige.
mirabilis-sa fie totul bine,doamne ajuta!

Adeline( 16.12.2005)Claire(7.12.2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pumba spune:

helep- ai o papusa de fetita!frumoasa petrecerea,mi-a placut foarte mult tortul( unde l-ai comandat?)avem si noi orga barbie si are un succes nebun, nu s-au plicitisit fetele de ea si o avem de ceva timp.
camelia-bafta multa
(chestia cu comunicarea)
lavi- ma rog pt tatal tau sa fie bine.

Adeline( 16.12.2005)Claire(7.12.2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gandacel spune:

Buna de dimineata!

Multumim din suflet pentru urarile adresate lui Bogdan, le-am citit, insa mai mult de atat nu am avut timp sa fac. Fac din nou o urare "colectiva" teroristilor de 14 noiembrie, sanatate multa, multi ani sa traiti in veselie si intelegere, sa cresteti mari si frumosi! Un pupic special Iuliei, care se pare ca nu are parte chiar de o zi superba... putere multa si sa uiti cat mai repede chinurile la care ai fost supusa ca sa te faci bine-sanatoasa.

Anunt important: Stefania a inceput sa mearga in 4 labe, asa ca trebuie sa stau cu ochii pe ei in permanenta, chiar daca prietenia si grija lui Bogdan fata de ea sunt interminabile! Din prea multa veselie insa si dorinta de joaca, nu se stie ce poate sa-i faca. Asa ca nu o sa prea mai am timp de forum, decat asa, in salturi.

Bogdan a dormit ieri 5 minute!!!! Din cauza ca a fost in masina... dupa aceea si-a dat seama ca de fapt el e baiat mare, ce-i aia somn la pranz?! Asa ca a fost o zi obisnuita, fara somnic. In rest, s-a bucurat de toate cadourile, care au curs garla de dimineata pana seara, pe masura ce ne mai aparea cineva la noi in casa. Tati a aterizat din Londra noaptea, cu o locomotiva Thomas care scoate baloane de sapun si face "uuu", odata cu Bogdan. Cartile de povesti de la mami au fost si ele apreciate, hainutelor nu prea le-a dat atentie, bineinteles... cu ele nu se joaca. Am fost vreo ora in Cismigiu, a alergat porumbeii cei grasi, a urcat scarile pana sus, pe movilita unde mergeam si eu in studentie... A mancat singur tortul de ziua lui, fara nici un ajutor... la fel cum a inceput sa pape orice care are consistenta unui piure mai gros, ori ce poate manca cu furculita.

Cine are probleme cu mancarea, sa nu insiste, asta este secretul. Si in plus, regulile de baza trebuie respectate: nu se pleaca de la masa, nu se mananca in picioare, fara joaca, nici in jur, nici cu mancarea in farfurie. Nu papa intre mese, doar de baut. Nu-i convine, nu mananca, data viitoare va asculta. Nu o sa moara de foame. Astea ar fi regulile noastre.

Am sa incerc sa mai intru pe aici, chiar simt nevoia si de altceva decat copii toata ziua! Dar sa nu va suparati pe mine daca nu voi putea da raspunsuri la problemele care se ridica pe aici, cu exceptia celor pe care le nimeresc cand intru.

Noki, cartile de povesti sunt asa (ramasesem datoare): Povesti nemuritoare de la "Editura Elektra", sunt diferiti autori cunoscuti. "Povesti ilustrate" de la Unicart. Ce am cumparat eu contin cateva povesti/carte, nu sunt din cele cu cate o poveste. Exista si cu o singura poveste, perechi de poveste+carte de colorat.

Cam atat imi vine acum in minte.

Va imbratisam cu drag.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Mneatza si de la noi!

Mirabilis, ne rugam pentru micuta iulia sa fie bine azi!

Gandacel, ma bucur ca ati petrecut frumos ieri! Bravo pentru stefania cea harnicuta la mers in 4 labute!Presimt ca vine concurenta puternica din urma la fii-mea.




Poze cu Sarah si mami
www.dropshots.com/saralyna2005#albums/Party%20Sarah%202%20anisori" target="_blank">PARTY SARAH 2 ANISORI!!!!
Filmuletze poznase www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">1 www.dropshots.com/saraly" target="_blank">2 www.dropshots.com/noki_lara2" target="_blank"> 3 www.dropshots.com/Saralyna" target="_blank">4 si www.dropshots.com/saralyna2005" target="_blank">5
Varsta Sarah

Everything matures...eventually!

Mergi la inceput