Albinute & bondari de martie-aprilie '07 (51)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Elena.2006 spune:

Scuzati tonul, m-am trezit cu fata la cersaf...
Poze proaspete [URL=http://family.webshots.com/album/561438483cSXRRu

Adrian bb de Elena M. (10.03.2007)
Atit de mare
8 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihael@ spune:

quote:
Originally posted by rianna_stef

Buna dimineata .Intru si eu scurt si rapid sa va arat ca inca mai sunt alaturi de voi;iunita parca intreba de mine;multumesc pentru griji;

Eu nu mai am timp de nimic;ma chinui de vreo cateva saptamani sa ajung si eu la zi cu cititul ;trebuie sa recunosc ca ultimul capitol l-am rasfoit mai repede;
Fata mea ma termina;dupa ce ca a fost racita si se trezea noptile ca nu putea respira ,acum i-a trecut dar cred ca incep iar dintisorii,ca se trezeste din doua in doua ore si culmea e ca nu plange dar are chef de joaca ;am fost cu ea la neurologie la control:a scapat de iritatiile pe care le avea de la nastere pe creier dar ,ca o mama denaturata ce sunt ,ca nu am avut grija de ea si a cazut din pat ,dr ia descoperit alte trei iritatii pt care facem iar tratament,si ea zice ca e posibil ca si din cauza asta sa se trezeasca noptile;vreau sa va zic ca mi-e groaza sa merg cu ea in policlinica;am stat cu ea de la ora 9.00 pana la 14.00,noroc ca mi-am luat doua bibe cu mine;
In rest ,nu stiu cum sa o dezvat de leganatul pe picioare((din nou mea culpa),si daca stiti cum pot sa o fac sa adoarma singura in patutul ei;de cand se ridica singura in picioruse nu mai sta deloc in fundulet in patut;doar in picioare;si noaptea parca e somnambula;ca nu se trezeste normal ci din somn irect in patru labe si apoi in picioare;

Lasand asta la o parte ma bucur ca am cu cine sa ma sfatuiesc in viitoarea sarcina;Mihaelaaa felicitari si sarcina usoara;tu ai nascut normal prima data?
Sarcina mea merge bine ,peste o saptamana ma duc la control ;mi-am facut analizele si slava Domnului nui mai am infectie urinara ,in schimp am TGP-ul dublu fata de maximul admis nu stiu ce inseamana;

Nu mai am timp sa mai scriu nimic,fiica-mea urla cat o tine gura;sper sa mai intru;va pup

Rianna_stef mamica din nou(7 sapt)si de Daria Georgiana(13 aprilie 2007)
cel mai dulce ras




Imi pare rau ca Daria are asa probleme..suna tare rau iritatii pe creier...cum si-a dat seama dr...adica ce fel de consulatie ati facut? de la noi sa se faca bine si un si pt. galushca din burtica

Mihaela siStefania (19 martie 2007)

Poze
Varsta Stefaniei
www.desprecopii.com/info.asp?id=1199" target="_blank"> Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rianna_stef spune:

Mihael@ cand s-a nascut daria avea niste pete rosii pe pleoape si la ceafa ,pe care le au cam 40% dintre nou nascuti din cauza ca s-au chinuit un pic la nastere;nu e grav ,trebuie tratament trei luni de zile;mie mi-a dat vitamine in general;diagnosticul se pune in urma unei electroencefalograma care nu este dureroasa doar ca trebuie adormit copilul sa nu se miste;eu din cauza racelilor si altor probleme pe care le-am avut cu daria am intrerupt tratamentul dupa doua luni ;si cand am fost la control m-a trimis din nou la electroencefalograma si acolo a vazut ca are trei lovituri la cap si m-a intrebat daca a cazut;practic mi-a dat acelasi tratament;mi-a spus ca nu sunt puternice loviturile dar trebuie tratate;si eu m-am speriat la inceput cand mi-a zis de leziuni pe lobul front occipital dar acum m-am mai linistit;

Rianna_stef mamica din nou(7 sapt)si de Daria Georgiana(13 aprilie 2007)
cel mai dulce ras
Editez pentru ca am uitat sa-mi schimb semnatura;nu am sapte saptamani am 13 saptamani de sarcina si in afara de mici greturi totul este bine;

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns martutza spune:

FETE DRAGI...FETE DRAGI...
Nu stiu despre ce a fost vorba in mesaj dar deduc ca de aia am neuroni functionali.
Parerea mea:
NU MERITA NICI UN RASPUNS SI NICI UN COMENTARIU ACEA PERSOANA FRUSTRATA SI NEMULTUMITA DE EA CARE MA ACUZAT DE ..NU STIU CE...SUB MASCA ANONIMATULUI.
NU-I DAU REPLICA PENTRU CA NU MERITA.NU ARE NUME DECI PENTRU MINE NU EXISTA.


IN SCHIMB VOI TOATE CARE ATI SARIT IN APARAREA MEA MERITATI JUMATATE DIN INIMA MEA..CEALALATA JUMATATE E LA VICTOR .VA PUP CU DRAG.

Daca persoana e ofensata ca am scris cu ce ma ocup si este din stup poate isi aminteste ca in timpul sarcinii toate am spus la un moment dat cu ce ne ocupam.Eu am spus ca sunt consultant de executive search la Advice si consultant de asigurari la ING.Precizarea recenta referitoare la jobul meu am facut-o tocmai pt a sti ca nu m-am intors la munca cu norma intreaga din recrutare.Doar atat...Nu am nevoie sa-mi fac reclama ca sa castig bani..m-am descurcat 3 ani ma descurc si de acum incolo....
Rautati am auzit destule in cei 36 de ani ai mei asa ca ...APA TRECE PIETRELE RAMAN.

Va imbratisez cu drag pe cele care , chiar si in contradictoriu cu mine, aveti curajul sa va asumati raspunderea pentru parerile, vorbele si actiunile voastre.

Marta mama lui Victor Mihai 12.03
Varsta lui Victor
Victor Mihai

Asa s-a nascut Victor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Val_ spune:

LA MULTI ANI sarbatotitilor de astazi.

Alexa felicitari. Tare mult mi-a placut filmuletul. Ce au mai cresctut copilasii nostri si ce frumosi s-au facut!
Este tarziu sa iti trimit si eu o poza mai de actualitate cu Mariuca?

Iunita bafta cu analizele Iarinei.

Rianna sa fie totul bine cu Delia.

Elena inca o intrebare : ardeii ii mixezi cu tot cu coaja?

Nici eu nu am vazut mesajul dar daca este un atac sa ii fie rusine
persoanei respective. Indiferent ca este vorba de Martutza (pe care o pupic dulce) sau de oricine altcineva.

As vrea sa cumpar si eu niste cereale fara gluten. De care imi recomandati?

Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elena.2006 spune:

Fara coaja, eu nu ii dau deloc ca ardeii sunt un pic amari, sunt buni doar pentru gust, tu incearca si vezi cum ii place.

Adrian bb de Elena M. (10.03.2007)
Atit de mare
8 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elena.2006 spune:

Oricum nu mai conteaza ce scria acolo din moment ce erau numai atacuri.Daca isi asuma ce a scris de ce nu posteaza cu numele?Asa ca asta spune tot....Pacat ca avem printre noi asa ceva.

Adrian bb de Elena M. (10.03.2007)
Atit de mare
8 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amma23 spune:

Noi sa fim sanatosi ca belele "curge" . Martutza, asta sa fie toata rautatea cu care o sa te confrunti in viata asta. Stii tu, cine nu-i barfit nu-i om.Si asta barfa se numeste, cand te ascunzi.
S-o fi gandit madam ca e prea plictiseala pe forum, sa mai agite spiritele.Ai reusit...ai reusit si tu ceva, bravo!
Sa-ti traiasca copilu' si sa nu semene cu ma-sa, care o fi ea.

Ama si Lucas 12 Martie 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paxela spune:

val cereale fara gluten cele ai raspandite sunt cele cu orez, orez cu fructe , milupa, humana, bebelac

Alexa, Ana Delia(13.03.07) si Silviu Ionut( 27.11.04).......poze,poze2006, Poze printesica ,
www.totsites.com/tot/anadelia" target="_blank"> Site printesica , varsta Delia , varsta Silviu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliana_2007 spune:

Eu ii dau numai cereale de la Humana ca alea ii plac cel mai mult.

Martutza eu am invatat de la mama sa fiu nepasatoare la niste cuvinte aruncate in vant doar de dragul de a scoate pe cineva cu o fata negativa.Probabil ca persoana respectiva care ti-a aruncat niste vorbe aiurea si-ar fi dorit sa fie placuta ca tine de toata lumea.
Oricum,cata rautate.



*****************************************************************************************


"Cand vrei sa lauzi un copil lauda-i faptele, nu-l lauda pe el.
Facand astfel vei incuraja comportamentul, nu mandria."


Mergi la inceput