Albinute & bondari de martie-aprilie '07 (51)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kisstherain999 spune:

Buna mamici

de la inceputul saptamanii sunt zombi
-luni pt ca m+am uitat noaptea la un film pe Acasa (Sweet november)dar a meritat, a fost pe sufletul meu
- ieri si azi pt ca Horia marie toata noaptea O fi de la dinti? Nu are gingiile nici umflate nici rosii

Intrebari:- pregatiti/incalziti copiilor mancarea la microunde? Eu da si am fost apostrofata ca nu e sanatos
-in cat timp ii ies dintii de la primele semne de durere ale puilor?
- ce fructe mai dati bb-ilor inafara de mere si piersica?

Cereale fara gluten:
- orez de la Toepfer sunt preferatele lui Horia
- orez, porumb si tapioca de la Milupa
Acestea nu sunt dulci.
Am mai incercat de la nestle orez cu morcov dar fac cocoloase si sunt foarte dulci.

Ajutooooor: copilul a batut cu mainile in tastatura si a facut nu stiu ce setari si nu mai gasesc diacritici, z si y sunt inversate, toate semnele sunt bulite

kiss

HORIA varsta16.04.2007

Nu exista decat un singur copil perfect in lumea aceasta si fiecare mama il are.


Anumita muzica se asculta cu vantul in fata! si degeaba lasi in jos geamul de la masina ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paxela spune:

kiss tia schimbat limba , vezi jos langa ceas daca ai un EN sau Ro FR sau daca nu intra in control panel la language si dao in engleza


Alexa, Ana Delia(13.03.07) si Silviu Ionut( 27.11.04).......poze,poze2006, Poze printesica ,
www.totsites.com/tot/anadelia" target="_blank"> Site printesica , varsta Delia , varsta Silviu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rianna_stef spune:

Fetelor vroiam sa va arat ce i-am cumparat Dariei cadou de Craciun;stiu ca e cam devreme dar n-am rezistat;e super jucaria;mai intai m-am jucat eu si sotul cu ea;
http://www.crazytoys.ro/jucarii/Forme-si-Culori-1053/Fisher-Price-91/5517/Laugh-n-Learn-Catelus-educational-in-limba-romana.html

Rianna_stef mamica din nou(13 sapt)si de Daria Georgiana(13 aprilie 2007)
cel mai dulce ras

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaalina spune:

Atentiune ! Atentiune ! intraaaaam in actiune...
Am citit tot ca de obicei dar acum am timp sa scriu un mesaj, nu stiu care fu problema cu Martuta poate ma lamureste si pe mine cineva.
In rest vazut poze , filmulete care mai de care. Admirat Paxela filmuletul cu albinute si bondarei si asteptam cu al meu sot sa vedem ce poza ai pus, multumim e super haioasa , pe aia o avem si noi pe desktop(asa se scrie parca???).
Noutati :zicem "mamamam" daca vrea ceva ,"bababa" cand o vede pe bunica
Revinnnnnnnnnn...........

Varsta Catalinei Teodora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Val_ spune:

Kiss eu incalzesc mancarea Mariucai la microunde desi am incalzitor dar imi este lene sa astept pe langa el. Si eu stiu ca nu este prea bine, in general, dar pentru mine asa este comod.

Eu ii mai dau dau Mariei pere, prune, struguri.

Revin cu intrebarea despre batista bebelusului. Intre timp am cumaparat-o dar nu reusesc sa scot mare lucru. Trebuie dat cu ser fiziologic inainte? Si am senzatia ca ii stimuleaza secretiile. Oare mi se pare? Ca sa nu mai spun ca o sperie de moarte.

Nu stiu ce sa mai fac cu nasul ei plin de secretii mai ales ca din cauza asta (cred) mananca si mai putin. Ieri a mancat 420 ml de lapte si 120 g legume + galbenus. Iar astazi de la ora 11 cand a mancat 100 ml lapte nu mai vrea nimic. Help!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabi78 spune:

quote:
Originally posted by kisstherain999


Intrebari:- pregatiti/incalziti copiilor mancarea la microunde? Eu da si am fost apostrofata ca nu e sanatos
-in cat timp ii ies dintii de la primele semne de durere ale puilor?
- ce fructe mai dati bb-ilor inafara de mere si piersica?

kiss

HORIA varsta16.04.2007

Nu exista decat un singur copil perfect in lumea aceasta si fiecare mama il are.






Eu incalzesc cel mult apa pt lapte la microunde, insa absolut nimic altceva.

Nu am fost prea atenta la cit tmp a trecut din momentul in care am crezut ca are dureri de la dinti si pin cind au erupt. Cert este ca atunci cind au erupt pe Tudor nu l-a durut, durerile au fost inainte.

Fructe: mara, para, pierisca, strugure, banana. Si mie mi-a spus docotra chiar si kiwi. Cineva scia aici ca tocmai contrariul i la spus doctorul sau. Fructe din compot: para, pierisca, caisa, mango, ananas, cirese, gutuie.

Gabi mama lui Tudor (1.03.07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elena.2006 spune:

Val ca sa ii poti aspira secretiile nazale pun intai ser fiziologic in nari sau foloseste un spay nazal, eu pun Sterymar, lasa un pic sa inmoaie bine si apoi aspira cu batista bebelusului.Cat despre speriat nu cred ca dintre bb sunt multi care sa nu le fie teama cand te indrepti cu ea catre nasuc dar va trece si asta.Pupici.
Cuptor cu microunde nu folosesc nici pentru mine.

Adrian bb de Elena M. (10.03.2007)
Atit de mare
8 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabi78 spune:

Val_ trebuie sa pui ser fiziologic inainte sa aspiri.
eu am procedat la Tudor in felul urmator: am facut cite un puf zdravan in iecare nara cu Humex-spray, am aspirat ignoring tipetele si plinsetele lui, apoi am pus Vibrocil sau Pivalone.

Daca mi se parea ca nu e suficient de umed si ca ar mai fi muci atunci mai faceam puf si aspiram din nou.
Operatiunea e f stresanta pt mama si f neplacuta pt copil.

Gabi mama lui Tudor (1.03.07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabi78 spune:

Sa apuc si eu sa spun La Multi Ani!, printesa Julie! Sa cresti mare si sa ii aduci numai bucurii mamei tale!

Vad ca e liniste tare pe forum. unde umblati? Eu ma uit la Tinar si nelinistit si astept pe piti sa se trezeasca.
A fost foarte haios astazi la prinz nu a vrut sa manince ciorba decit cu piine. Si era asa...intr-o mina tine lingurita in cealalta piinea. Si baga lingurita vede ca nu e nimic, apoi musca din piine si asteapta sa vin eu cu ciorba. a fost foarte simpatic.

Gabi mama lui Tudor (1.03.07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paxela spune:

la multi ani Julie
Luca ,Eduard ,Andrei

Alexa, Ana Delia(13.03.07) si Silviu Ionut( 27.11.04).......poze,poze2006, Poze printesica ,
www.totsites.com/tot/anadelia" target="_blank"> Site printesica , varsta Delia , varsta Silviu

Mergi la inceput