Albinute & bondari de martie-aprilie '07 (51)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Crina_mio spune:

biky – nu-i facea masaj lui tati, se chinuise pana atunci sa ajunga sa-l traga de nas si-l mai balosa putin si pe spate. Venim si noi la tine saptamana viitoare??? Intr-o casa asa frumoasa si cu atatea petreceri cine nu si-ar dori sa fie prezent?!?!

Betisoare pentru urechi nu de nici un fel. Fratele meu a avut mari probleme din cauza lor. ORL-istul i-a spus sa nu mai foloseasca niciodata. Coltul prosopului este suficient pentru a absorbi apa si curata pavilionul. Pentru Maya folosesc doar vata rulata bine intre degete. Am incercat sugestia Alionei (si mama-mi zisese) cu vara rulata pe un chibrit si apoi scos chibritul, dar nu-mi iese. Asa ca rulez si strang bine vata intre degetele putin umede si i le pun in urechi pana o sterg si masez pe corp, apoi le scot si o sterg si in pavilion.

Eliana please nu fa pauza. Eu una chiar am invata multe din experientele pruin care treci sau ai trecut tu. Ca si din experientele altor fete. Eu una chiar cred ca am ajuns sa fiu o mamica buna pentru Maya cu ajutorul si sfaturile voastre. Chiar daca nu-mi erau adresate mie, poate mai tarziu m-am lovit si eu de o pb. Pe care o pusese o mamica inainte si steam deja raspunsul si-,mi era mai usor. Si daca fetele care sunt de la inceput aici si care totdeauna si-au facut timp sa raspunda acolo unde au avut raspunsuri sau sa-si dea cu parerea, iau o pauza de la forum, atunci cea/cel care a trimis acel mesaj si-a atins scopul. Si de ce sa o lasam sa castige cu rautatea ei?!?!
Ar fi f. bine daca am putea afla cine a fost, asa terminam cu suspiciunile. Diana a zis ca se poate, deci sa incercam sa vedem cine a fost si sa terminam cu discutiile.

Si mai am si eu o intrebare: Ce-s cu conferintele de care tot vorbiti?!?!?

Edit: Roxanici acu' am citit propunere ta.


Crina si Maya Georgia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaalina spune:

La poza aia m-am uitat si eu, cea cu gasca de pitici si ma intrebam daca a ajuns tortul???Mai e vreoleaca ca vreau si eu

Varsta Catalinei Teodora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crina_mio spune:

si eu vreau tort!! Mai ai Diana sau Julie si prietenii ei l-au mancat tot?!?!?
La multe lunisoare si pentru printesica mica. Sa fie sanatoasa si norocoasasa.


Crina si Maya Georgia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zadi spune:

In treaba cu mesajul rautacios nu ma amestec. Imi pare rau ca sunt si pareri rautacioase si mai rau ca sunt expuse. Chiar daca ceva nu iti convine tine pentru tine.Asta zic eu.

Eu imi pun sare in cap si zic ca eu am patit-o cu voi cand mi-am dat cu parerea despre alaptat. Eu am scris cu bunacuviinta, nu am vrut sa supar pe nimeni si aproape ca mi s-a zis sa plec ca pe aici eu nu am treaba - ce e drept mi s-a spus mai pe dupa visini. Dar cu timpul fetele au dat dovada de bunatate si m-au bagat in seama. Ba mai mult multe dintre voi mi-ati dat sfaturi bune pe care le-am apreciat enorm.
Cat despre cele integrate mai tarziu si eu sunt una. Si asta pentru ca o perioada lunga de timp nu am avut computer, apoi nu am avut internet. Asa ca nu cred ca e corect sa fim excluse total. Mai sunt si probleme tehnice sau Doamne fereste probleme de sanatate, de familie, motiv pentru care nu putem sa scriem zilnic.

Eu zic ca cel mai bine este sa ingropam subiectul aici si sa ne vedem de ale noastre.
Daca se descopera cine a fost foarte bine, dar sa nu lasam raul sa invinga ceea ce e bun - o comunitate de suflete frumosase.




Zadi-mami de zana si zan
Ingrid (25.12.2004)
Ian (16.03.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elpower spune:

Hai sa baz-baz si eu un pic p-aci, sa nu ma dati iar disparuta.
Am descoperit secretul paparii iaurtului de catre Thea. Adica turnam peste un iaurtel un praf de glucoza, frucoza, ceva dulce din ce avem prin casa. Si papa fata iaurt! Uraaaa!!!
Crina, cu conferintele e asa: instalezi YahooMessenger, daca nu il ai deja si bagi la listuta de prieteni ceva fete de p-aci. Cat de curand te trezesti cu o invitatie sa "Join" ceva. Vezi tu atunci ce e cu conferintele. Adrese de fete, gasesti pe contul comun de yahoo. Ai pricipit? Hai repede ca te asteptam la taifas.



pentru tot !

Ela si Thea, darul meu de la Dumnezeu - 26 martie 2007

Poze Thea-Ioana
Thea-Ioana slideshow

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kisstherain999 spune:

Am trimis-o pe unica afara cu Horia si eu am ramas sa aerisesc si sa fac ciorba de cococs, dar am luat intai o pauza de calculator.

Copilul meu isi face greata ca si cum ar vrea sa verse fara sa duca nimic la gura, asa pur si simplu. Mama zice ca il gadila in gat. O fi de la amigdale?
H nu mananca toata branza odata, aa ca o impart. Are ceva daca o pastrez in frigider de dimineata pana seara?

Gata fug ca acusi vine bunica cu H.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zadi spune:

Apropo de diferenta de varsta dintre frati.

Iata ce imi spune zana azi: mami vreu si eu sa fiu mica ca Ian. Spune-i lui Badiul (dr. Badiu medicul meu ginecolog cu care i-am nascut) sa ma puna la tine in burtica.

Ca sa vedeti pana unde merge gelozia. De aceea spuneam ca diferenta de varsta cu cat este mai mica cu atat se accepta mai usor unii pe ceilalti. Cand sunt mici, adica pe la un an si ceva iubesc alti copii, nu sunt gelosi si posesivi. Ingrid iubea copii cand era mica, chiar iubea foarte tare o fetita din parc si dupa un an si jum. nu a mai vrut sa se joace cu ea.


Zadi-mami de zana si zan
Ingrid (25.12.2004)
Ian (16.03.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karra80 spune:

quote:
Originally posted by kisstherain999

Am trimis-o pe unica afara cu Horia si eu am ramas sa aerisesc si sa fac ciorba de cococs, dar am luat intai o pauza de calculator.

Copilul meu isi face greata ca si cum ar vrea sa verse fara sa duca nimic la gura, asa pur si simplu. Mama zice ca il gadila in gat. O fi de la amigdale?
H nu mananca toata branza odata, aa ca o impart. Are ceva daca o pastrez in frigider de dimineata pana seara?

Gata fug ca acusi vine bunica cu H.


kiss

HORIA varsta16.04.2007

Nu exista decat un singur copil perfect in lumea aceasta si fiecare mama il are.


Anumita muzica se asculta cu vantul in fata! si degeaba lasi in jos geamul de la masina ...


tot asa face si winnie...isi face greatza cand inghite
sau ea nu inghite toata mancarea isi mai tine in gura si mai casca gura si cand are prea mult isi face geatza si cateodata si vomita.....

Carmina de MARIA CRISTINA (Winnie) 8 martie 2007

Luna 9

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=28e484a970e514144a5d21" target="_blank">Comoara mea mica
www.youngnutrition.net/member/tickers/76195/ticker4.png" target="_blank">Varsta Winnie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns martutza spune:

Buna fetele.

Bicky nici eu nu bag betele in urechi dar tot stresata sunt ca eu am avut probleme cu timpanul ca am impins batul prea mult la mine si al Vic sunt atenta sa sterg doar pavilionul ..dar tot am un stre...ac doar nu oi fi de fier..si ..da..Vic vrea casa...si ii place si fata si gradina..asa ca maine il pun la tren...si sa te descurci cu ei..cred ca o sa va intelegeti ca pareti cam zuze si el e obisnuit cu asta

Karra draga ..si eu m-am suparat cand Elamia care nu cred ca a scris de 2 ori pe aici a schimbat prima poza din albumul cu "alte poze..." facut de mine.Era poza cu fimiu prima si a aparut a ei..dar asta e..daca se pricepela calculatoare..dar nu i-as lua dreptul de a pune poze...nu ar avea sens..ar demonstra ca suntem la fel cu cea care a scris mesajul adresat mie.

Gabdyd ai familei frumoasa dar zau..daca mai pui poze cu TORTURI iti fac vodoo sa nu-ti mai iasa nici un tort pana nu trimiti si la mine o felie .

Magdutah nu vreau sa te superi dar ii spun "bun-venit" in grupul cazutilor din pat si lui Matei.Orice copil cade si stim sigur cand e prima, ultima insa...nu se stie..doar timpul ne arata.

Mihaelaa stai calam ca tu esti motivata.Apropo ai greturi? Cum schimbi pampersu lu'David?

Diana_jors..BRAVO.FELICITARI esti o ambitioasa...

Zadi..sinceritatea nu e intotdeauna apreciata si nu te supara pe noi dar tonul face muzica...iar noi pe net nu avem ton din pacate..nu stim intotdeauna cum sa luam anumite vorbe...de aia iubesc eu discutiile fata in fata chiar in contradictoriu..ca nu dau nastere la interpretari..Succes cu olita la Ian.Nu stiu cat de buna sunt dar sunt sincera sigur si directa.

Amma,Roxanici si Elyanne si GATA Sa o lasam in plata Domnului.

fug sa hranesc manzu
va pup.



Marta mama lui Victor Mihai 12.03
Varsta lui Victor
Victor Mihai

Asa s-a nascut Victor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nickol_f spune:

Am revenit,

Fata doarme de vreo doua ore, sper sa mai doarme. Am reusit sa mai citesc din urma.

Ca si Fe nu stiu ce sa zic ca dr nu mi-a recomandat, vad ca mai multe dau la BB oare o trebui sa-i dau.....


ghibuadina aparatori pentru patut eu i-am luat din Cora si am vazut si in Carrfour. Nu stiu in Constanta daca este Cora.


Si acu despre noi:
Azi de dimineaza Bea a cazut din pat . Am lasat-o ca de obicei intr-un colt al patului in fundulet cu jucarii pe langa ea, nu a fost niciodata o mare exploratoare si nu-mi faceam griji ca o sa se rasuceasca, nici de-a busilea nu merge, am perne puse in locurile pe unde ar putea sa cada da acolo unde am gasi-to nu ma asteptam sa ajunga . Am inveselit-o destul de repede asa ca sper sa nu fie urmari.
Dintisorul nr. 2 inca e la stadiu de coltisor, da am inceput sa balim mai rau, poate mai sunt si altii in asteptare.

Nu stiu voi, da eu una de abia astept Craciunul, sa-i fac brad, sa vina Mosu', pana acum nu ma mai bucuram asa de Craciun, da acum il astept cu nerabdare, primul ei Craciun .

Pup toate albinutele si toti bondaretii si ma minunez in fiecare zi de progresele lor.

Am fost in vizita la o prietena ce are o bebitza de o luna si nu-mi venea sa cred ce mare e Beatrice in comparatie cu ea .



Nicol de Beatrice - 19.04.2007

Varsta Beatrice
Poze Beatrice
BOTEZ Beatrice

Mergi la inceput