Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (7)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns georgi_ana25 spune:

Super bikmaria poate ne intalnim in parculet...eu o duc des in parculetul de la mitropolie pentru ca acolo vin cele mai multe mamici, voi pe unde va plimbati?
pe vremea asta imi este cam frica sa o scot afara desi nu am avut-o racita deloc pana acum...voi ce faceti cu bebeii pe frigul asta? ii scoateti afara...cat timp?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Hihihi, Georgiana, si eu aveam aceleasi ganduri in timpul sarcinii pentru ca si eu am sanii micuti. Imi spuneau fetele ca nu marimea conteaza, citisem si eu despre asta, dar tot aveam o strangere de inima. Pana la urma a fost OK.

Sim si Stefan (25.08.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bikmaria spune:

pai daca ai laptic suficient ,se pare ca nici el nu are nimic de obiectat ,sunteti o echipa pe cinste

BIKMARIAmamica de dulceata micaMARIA TEODORA(05-09-07) side papanas maricel ALEX(14-07-96)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

quote:
Originally posted by bikmaria

pai daca ai laptic suficient ,se pare ca nici el nu are nimic de obiectat ,sunteti o echipa pe cinste

BIKMARIAmamica de dulceata micaMARIA TEODORA(05-09-07) side papanas maricel ALEX(14-07-96)



Deocamdata am, iar el nu face mofturi daca mananc usturoi, ceapa sau alte alimente de astea mai 'parfumate'.
Gata, ma duc in pat, poate ma ia somnul pana la urma.

Sim si Stefan (25.08.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bikmaria spune:

SIM,GEORGIANA,aveti perfecta dreptate nu marimea conteaza eu sunt mai pieptoasa ,dar DELOC LAPTOASA ASA CA ...

BIKMARIAmamica de dulceata micaMARIA TEODORA(05-09-07) side papanas maricel ALEX(14-07-96)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgi_ana25 spune:

Sim cred ca ne numaram printre putinele norocoase care se pot lauda ca alapteaza doar la san si pe deasupra isi culca puii la 11 si se trezesc abia dimineata...si a mea imi da trezirea dupa 5 dimineata...niciodata mai devreme asa ca noaptea doar o supraveghez sa fie totul ok mai ales ca am patutul ei langa patul nostru...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bikmaria spune:

NOAPTE BUNA SIM

BIKMARIAmamica de dulceata micaMARIA TEODORA(05-09-07) side papanas maricel ALEX(14-07-96)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bikmaria spune:

GEORGIANA AR FI SUPER SA NE INTALNIM EU IES IN PARC LA CHINDIA ,DAR NU MA DAU IN LATURI NICI DE UN DRUM PANA LA MITROPOLIE

BIKMARIAmamica de dulceata micaMARIA TEODORA(05-09-07) side papanas maricel ALEX(14-07-96)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgi_ana25 spune:

Bikmaria cum se face ca nu ai avut decat 3 zile laptic? ce s-a intamplat de ti s-a oprit lactatia?
fetelor vad ca voi dati calciu la bebici...mie dr nu mi-a zis nimik despre acest lucru...se administreaza ca vigantolul la toti bebeii sau doar in anumite cazuri?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns prisi spune:

quote:
Originally posted by georgi_ana25
voi ce faceti cu bebeii pe frigul asta? ii scoateti afara...cat timp?

georgiana si Andreea Cristina



eu nu o scot daca ploua si probabil daca o sa fie sub 0 grade, in rest iesim la aer o ora doua, pana inghet eu , ca ea nu are nimik, o imbrac cu body, pulover, ciorapei, pantaloni matlasati si geaca sau combinezon si o bag intr-o patura si doarme fata , nu are nici o treaba, ea e fierbinte cand ajung acasa, de obicei eu sunt cea inghetata

poze
Marta si Miruna (06.09.2007)

Mergi la inceput