Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (7)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bikmaria spune:

pe vremea asta o scot doar putin prin apropiere

BIKMARIAmamica de dulceata micaMARIA TEODORA(05-09-07) side papanas maricel ALEX(14-07-96)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgi_ana25 spune:

Bikmaria si la Chindia mergem fara nici o problema ca de la mine distantele sunt aproape egale numai ca imi este frica sa o scot pe vremea asta...azi de exemplu am scos-o doar pe balcon si am deschis putin o fereastra...tie nu ti-e teama ca raceste...stiu ca trebuie sa o "calesc" dar parca nu stiu ce sa fac...
Sim noapte buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns prisi spune:

quote:
Originally posted by georgi_ana25

Bikmaria cum se face ca nu ai avut decat 3 zile laptic? ce s-a intamplat de ti s-a oprit lactatia?
fetelor vad ca voi dati calciu la bebici...mie dr nu mi-a zis nimik despre acest lucru...se administreaza ca vigantolul la toti bebeii sau doar in anumite cazuri?

georgiana si Andreea Cristina



nu se administreaza la toti bebeii, noua ne-a dat dr din cauza ca a crescut mult in lungime in ultima luna , mi-a mai dat in prima luna, in a 2a nu si acum iar...

poze
Marta si Miruna (06.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bikmaria spune:

georgiana cred ca am scris gresit nu 3zile ci 3 saptamani ,apoi s-a oprit brusc ,asa am patit si la baiatul cel mare ,nu furia laptelui nu sani intariti nimic

BIKMARIAmamica de dulceata micaMARIA TEODORA(05-09-07) side papanas maricel ALEX(14-07-96)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bikmaria spune:

am o vecina mai in varsta care a patit cam la fel pe vremea ei si ma consoleaza cu aste vorbe::lasa maria ca noi nu suntem de lapte suntem de carne"

BIKMARIAmamica de dulceata micaMARIA TEODORA(05-09-07) side papanas maricel ALEX(14-07-96)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgi_ana25 spune:

Prisi ii pui si vreun fularas la gurita si nasuc sau nu?...mie imi e teama ca ia aer rece pe nasuc sau gurita...sincer au fost zile in care nu am scos fetita afara din cauza vantului...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bikmaria spune:

pai m-as incumeta vreo ora -doua daca nu ploua sau ninge

BIKMARIAmamica de dulceata micaMARIA TEODORA(05-09-07) side papanas maricel ALEX(14-07-96)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgi_ana25 spune:

Fetelor va spun si eu noapte buna si dau fuga la nani ca ma asteapta sotiorul...fetitza doarme demult...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns prisi spune:

si noi papam numai tzitzi si in afara de niste picaturi si calciu nu i-am dat nimic altceva pana acum, iar Miru doarme de pe la 9 pana pe la 4-5 si apoi pana la 8-9 papa si dupa iar doarme pana pe la 11, dar dupa nu prea mai doarme , mai atipeste cate 15-30 min,asa ca peste zi ne jucam , cantam , papam mai des dar sunt happy ca doarme noaptea

poze
Marta si Miruna (06.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Georgiana, din pacate e total gresit sa diversifici la 4 luni un copil alaptat la san.
Pt ca ei nu au dezvoltate inca enzimele necesrae pt a "ataca" alte alimente in afara de laptele matern...
eu zic sa te mai gandesti, e pacat sa ii creezi fragilitate digestiva asa, degeaba....

Nu se pune fular la gurita, face condens si Doamne fereste de infecftie bacteriana....



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput