Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (7)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

noapte buna fetelor,vad ca aveti degetita nu gluma sa aveti o noapte linistita.
eu mi-am culcat domnisoara dupa baita,sper sa am si eu o noapte lungaaaaaaaaaa ca de mult nu am mai prins asa una







Danielle de Ebonee (02/10/2007)
pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bikmaria spune:

fular nu o sa-i pun nu prea sunt de acord cu fularele

BIKMARIAmamica de dulceata micaMARIA TEODORA(05-09-07) side papanas maricel ALEX(14-07-96)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bikmaria spune:

noapte buna georgiana

BIKMARIAmamica de dulceata micaMARIA TEODORA(05-09-07) side papanas maricel ALEX(14-07-96)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns prisi spune:

quote:
Originally posted by georgi_ana25

Prisi ii pui si vreun fularas la gurita si nasuc sau nu?...mie imi e teama ca ia aer rece pe nasuc sau gurita...sincer au fost zile in care nu am scos fetita afara din cauza vantului...

georgiana si Andreea Cristina



nu ii pun nimic la gura, fular i-am pus o singura data la gat sa se asorteze

poze
Marta si Miruna (06.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bikmaria spune:

noapte buna danielle02

BIKMARIAmamica de dulceata micaMARIA TEODORA(05-09-07) side papanas maricel ALEX(14-07-96)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bikmaria spune:

SABINA ai perfecta dreptate fularul face numai rau in nici un caz nu este ceva util ,doar daca vrei sa-ti asortezi bb

BIKMARIAmamica de dulceata micaMARIA TEODORA(05-09-07) side papanas maricel ALEX(14-07-96)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Betty, imi pare rau ca ai avut asa zi. La noi e mers cu BB la Carefour ca am pus scoica pe cosul pe carutul ala, insa la Mall nu stiu ce ma faceam daca nu era mama. Nu fii trista nici cu hainele, cam asa a fost si la mine. Miercuri ca sa nu plec fara sa iau ceva de la Debenhams am luat inca niste raiati negri si o bluza, si i-am luat multe bluze mamei. Macar i-am facut o bucurie. Dar exact asa a fost si la mine cu probatul. Cu o mica mentiune, eu nu mai port nici 29 demult. Inaine de Alex aveam 28 si aia indesati si inainte de Andrei un 31 in cel mai fericit caz. Acum...cred ca nu se mai fabrica pentru mine. si sa nu mai fii necajita.

Emma, nu ii da de la tine putere, intreaba un pediatru. Nu stiu cum scrie in prospect, eu i-am dat Alexandrei prima data la un an si 5 luni si ii dadeam un pliculet pe zi insa in 3 reprize.

Ali, tot cu 6 mese am ramas. La 8, la 12, la 3, la 6, la 9 si la 11. Vezi ca Alex vomita cu jet si de la tetine, numai cele de la Nuk ortodontice au fost ok. Asa ca la Andrei am pus direct din alea. Apropos Andries, Andrei nu a vrut tetine de silicon ca sora-sa si tot asa le scuipa cumva ciudat, numai de cauciuc vrea.

Sabina, tu ii dadeai mese mai des de 2 ore? Pai poate de aceea regurgita asa.

Sim, pustoiaca mea manca laptic foarte bine, ca nu lua in greutate e alta poveste. Nene si cand a inceput diverisificarea numai mofturi pe ea. Iar lingurita o adora, asta a fost singurul lucru ok. Sper sa nu fie si asta la fel, parca ma vad la mese impartind palme dupa ceafa astora.







Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bikmaria spune:

am mai spus si acum vreo doua ore ;NOAPTE BUNA mamici,NOAPTE BUNA bebici ,dar nu m-am bagat la somn ,m-am intins la vorba ,am noroc de-o fetita tare cumintica ,s-a culcat la 10 si se trezesta de obicei la 05-30 sau 06-00 ,ca altfel nu stateam eu teleleu caprele mele

BIKMARIAmamica de dulceata micaMARIA TEODORA(05-09-07) side papanas maricel ALEX(14-07-96)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Ultime chestiune, eu scot grasanul pe orice vreme, sa nu fie vijelie sau sa nu ploua. In rest marsaluiesc la greu pe iarba de la noi.

Va pupic de noapte buna. Pe maine.

Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bikmaria spune:

pai cred ca asa si trebuie daca ii tinem cocolositi in casa e mult mai rau ,si eu o scot dar nu o tin foarte mult

BIKMARIAmamica de dulceata micaMARIA TEODORA(05-09-07) side papanas maricel ALEX(14-07-96)

Mergi la inceput