Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (5)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Pai bine, Ana, tu vrei sa creasca in continuare 400 g pe sapt? In ritmul asta la 6 luni il dai la gradi .
Dani, eu vazusem intrebarea dar nu te pot ajuta pentru ca nu mi-a venit.
M-a lasat bb sa ii calc rufele. Uraaaaa, ca daca nu, trebuia sa stau sa le calc dupa ce il adormeam. Asa pot sa ma ocup de tati dupa ce il adorm pe bb

Sim si Stefan (25.08.2007)
BB Stefan creste

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slippers76 spune:

Nu, Sim! Chiar nu vreau sa creasca in ritmul asta, nu de alta dar deja sunt cocosata. Constatam doar. Chiar nu-mi fac nici o problema de cum creste. Ca e totul ok. Ce m-as mai ocupa si eu de tati, dar e plecaaat!

Ana, mami de Miruna (16.05.2003) si Vlad (01.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Ana, si eu sunt cocosata rau. Mai nasol e ca doare coloana, azi nu am putut sa ma aplec sa ma incalt. Nici nu stiu ce sa fac. Imi face sotul masaj seara, dar nu are mare efect.
Annisia, pai daca citeste B forumul?
Am si eu cateva intrebari: se fac cu crasma, fasa si uleiul de la botez? Si cu spinarea mea ce fac? Serios ca ma doare rau.

Sim si Stefan (25.08.2007)
BB Stefan creste

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slippers76 spune:

Sim, te compatimesc cu spatele. Situ cum e. Si al meu saracul presteaza masaj la greu dar nu prea are efect. Si la mine mai e si nenorocirea aia de sold beteag, de-mi vine sa plang cand trebuie sa urc si sa cobor scarile in casa. Cu spatele nu simt mari ameliorari, dar soldul ma mai lasa daca imi pun seara un supozitor cu diclofenac (am primit acceptul pediatrei).

De la Miruna eu am pastrat si crasma, si fasa, si uleiul. Cu uleiul l-al mai uns o vreme, apoi am pus sticluta in debara si sta bine acolo. Ma rog, intre timp a schimbat debaraua, dar tot la pastrare e.

Ana, mami de Miruna (16.05.2003) si Vlad (01.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana MC spune:

Salutare!

Am vazut poze: zimbet strengaresc de Vlad, breton (beton!) de Sofia si copanele de Gheo. Sint niste frumosi! Ma duc sa mai vad si alte poze de bebei si sa mai citesc din urma, ca aveti un sporrrrr


Pun si eu poze cu ai mei baieti (si le las publice doar azi).

toate dulceturile si papanasii si mamicile lor harnicute

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Am pus cateva poze de la baita de duminica si de azi.

Sim si Stefan (25.08.2007)
BB Stefan creste

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana MC spune:



Inca o data

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomasa spune:

Sabina, frumosi copii ai! De fapt ce ma mir, la asa mamica, asa copilasi.
Andries, subscriu si eu la ce ti-a spus Sabina. Tu lasa-l sa traga si la orele respective, chiar si in gol, apoi hop cu biberonul peste el. Iar cu greutatea lor nu-ti mai face griji, stii tu, importanta e calitatea nu cantitatea .
Ana ma bucur ca te simti mai bine. Cu ceva miere nu poti repara vocea?
Sim, cu uleiul il mai ungi cand si cand sau il pui la salata. Presupun ca e de masline. Cu fasa si panza de mir nu stiu ce sa-ti zic sa faci...Eu le-am pastrat pur si simplu.
Bee, pt. operatie, daca te tine buzunarul si ti se pare ca merita efortul financiar-nu de alta dar e in chiloti necazul si nu-l vad decat alesii , cumpara un gel de dat la cezariana (contractubex, cimeosil, dermatix). Cu alaptatul insista si urmeaza si tu sfaturile Sabinei si pe parcurs e f. posibil sa nu mai fie nevoie de completare. Si neaparat papa bun, sanatos, mancare usoara si consistenta, lichide multa si odihna pe cat posibil cu doi pitici.

mama lui Tudor (9 ian. 2005) si a Mariei (25 sept. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

Bogdane, daca citesti forumul sa stii ca nu mai vreau haina aia de balana de 4000 de euro. Mai bine imi schimbi masina, ca amu imi trebe una de cocoana... Mai spatioasa si mai serioasa... Asta asa ca ti-am facut o mandrete de baiat acum doua luni... Pupici!!!



Micul Yannis creste mare
Pozne

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slippers76 spune:

Oana, sa-ti traiasca baietii! Ce haios e Bruce Willis al tau!

Sim, ce gales iti zambeste Stefan. Apropos de dinti: cum ii mai sunt gingiile? Sa stii ca m-am uitat si eu la Vlad in guritza si pe gingiua de jos se vad dintisorii din fata, dar nu e umflat. Balutze face si al meu. Mai nou face balonase. Dar vrednica mai esti! I-ai facut deja baie?

Ana, mami de Miruna (16.05.2003) si Vlad (01.09.2007)

Mergi la inceput