*Colectia aniversara de toamna-iarna 2005* (167)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

mai leea, stiu ca esti cu nervi pe bigudiuri, dar intentionez sa trag un semnal de alarma, cu riscul sa te panichez sau sa te enervez sau alta reactie negativa. ori mi se pare mie ca a trecut o vesnici ori aces copil e bolnav de o luna.
daca nu pui un punct acestei stari poate ramane cu sensibilitate pe viata. 3 bronsite, o traheonustiuce, orita, una dupa alta.
pediatra aia, dupa ce ca nicio bronsita nu a tratat-o cum trebuie de a facut iar, sau n-a vizitat copilul dupa o saptamana de tratament sau cine stie ce a facut sau n-a facut, acum iti da otocalm doar pentru o otita in care copilul tine capul intr-o parte de durere. nici nichita n-a tinut capul intr-o parte, adik nu-l durea in halul asta si facea febra si lua antibiotic pt tot orl-ul. pai cu otocalm sa se spele ea pe picioare, ca la asta se poate folosi in situatia data. deci copilul, de la atatia muci a facut otita. ma mir ca n-a facut mai devreme. zi-mi si mie la tudor plin de muci de o luna ce ti-a data asta sa-i pui in nas? sunt si io curioasa.
ai intrebat-o de peritol? are si antihistaminicul rolul sau, ca "omoara" componenta alergica in rinite, faringite etc.
in alta ordine de idei, tu n-ai de gand sa te duci cu baiatul la spital? ia du-te la camera de garda la spitalul de copii de la voi, cu retetele dupa tine, vezi dk nu cumva dai peste vreun medic bun care sa considere ca se tratea za cu altceva tudor, cu ceva mai bun de fapt. se pare ca nu are rezultat tratamentul pediatrei curante


mami de poet(09.12.2005)
poze cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.dropshots.com/nichita" target="_blank">filme cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.onetruemedia.com/shared?p=1b0ac86d3df77a7c0a7ba6&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj anual

"cel mai bun dar pe care il putem face copiilor nostri este sa stie ca sunt iubiti"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitaco spune:

Leea cuscra, du ginericu pana la camera de garda, poate dai peste un medic mai priceput. Nu sta acasa, bola poate evolua destul de imprevizibil... si orice clipa e pretioasa. Pupici si asteptam vesti bune de la voi.

PS. vezi sa nu fie deshidratat de la atata voma si diaree. Deshidratarea da febra ... si e grava- se rezolva la spital cu perfuzii cu saruri de hidratare.

Gabriela si Mateea Ioana
Povestea nasterii

Cand iti vine sa plangi, adu-ti aminte de clipele in care zambeai;
Cand simti ca viata nu are nici un rost gandeste-te la cei ce mai au doar o zi de trait,
Cand simti ca vrei sa mori gandeste-te ca altii ar da orice sa traiasca...
Iubeste-ti viata, parintii si prietenii. E cel mai de pret lucru.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitaco spune:

a deschis cineva subiect de LMA pt Stefan Peter de hilde???

Gabriela si Mateea Ioana
Povestea nasterii

Cand iti vine sa plangi, adu-ti aminte de clipele in care zambeai;
Cand simti ca viata nu are nici un rost gandeste-te la cei ce mai au doar o zi de trait,
Cand simti ca vrei sa mori gandeste-te ca altii ar da orice sa traiasca...
Iubeste-ti viata, parintii si prietenii. E cel mai de pret lucru.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitaco spune:

LMA 2 anisori STEFAN PETER by Hilde

Gabriela si Mateea Ioana
Povestea nasterii

Cand iti vine sa plangi, adu-ti aminte de clipele in care zambeai;
Cand simti ca viata nu are nici un rost gandeste-te la cei ce mai au doar o zi de trait,
Cand simti ca vrei sa mori gandeste-te ca altii ar da orice sa traiasca...
Iubeste-ti viata, parintii si prietenii. E cel mai de pret lucru.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ina869 spune:

Lavi, ma bucur nespus ca ati trecut de pasul cel greu.

Leea draga, speram sa vii cu vesti bune despre Tudor.

Tania, eu cred ca Stefan a facut criza cu bona fiindca nu s-a obisnuit inca cu ea, este o noua persoana in casa, plus Ana, plus atitea schimbari. Adu-ti aminte ca si la cresa a fost asa la inceput si s-a dat pe brazda pe parcurs. Tot ce-i nou pentru ei ii sperie, apoi se obisnuiesc si le trece. Saracutul, ce-o fi fost in caputul lui cind l-a luat bona la plimbare, ca-l ia de tot ...

Fetelor,copilasii nostri au crescut, eu propun sa scoatem emoticoanele cu bebelusi de la semnatura ( cele cu suzi in guritza) ce parere aveti?

Alexandrina mama, te-ai dat la fund? haide, ca nu scapi de galerie!

Ionikka felicitari pentru fetitza cu funditza!

Pumba, mda, tre' sa ma invrednicesc si eu sa pun poze, poate intr-una din serile astea ( am avut o tentativa aseara dar m-am lasat pagubasa, am vrut sa incarc niste filmuletze in dropshots si nu's ce are de nu-mi mai merge)


Eu am o stare de hibernare, la noi a dat prima ninsoare, nu nasoala, dar atit cit sa ne sperie putin si sa ne tina in barloguri. Am tras-o cu forta pe rachelina mea pe-afara, nu vrea dom'le sa mearga nici macar pe linga casa, asta-i canadianca din aia care vrea sa leneveasca in casa! da' tot i-am pus cizmele si geaca si am santajat-o sa mergem pe-afara daca vrea BE si s-a executat.

Am inceput sa alerg dupa cadouri pentru Craciun inca din septembrie si nici acum nu le-am terminat, pur si simplu nu mai am chef sa colind prin magazine, si inca mai am juma' de cumparat.

pup.

editez: am vazut pozele cu Miruna de Soanso si Daria de Cami, dulci fetele - cucuietele.

Ina & Rachel Georgia (Nov.23,2005)


Today is a wonderful day; I choose to make it so.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catutza spune:

buna seara colectie

Leea , sanatate infinita lui Tudor.Ce ai facut ai ajuns la spital cu el? Te astept cu vesti bune, sper ca sunteti bine

Lavi , ma bucur ca e bine tatal tau

Camy , superbe pozele si peisajele, va invidiez ca aveti un loc asa frumos langa oras.

Ina , trimite la mine zapada te rog eu muuult.Vreau si eu sa ninga ca in povesti si la noi sa dau si eu copila cu sania sa facem om de zapada sa ne dam cu sania... dar astea-s vise
Sa inteleg ca anul asta tu esti Mos Craciun? Ca vad ca te pregatesti din septembrie.

Va pe toate/toti

Cata si Bianca-Maria(2.11.2005)


Fii intelept ca un batran , dar priveste lumea cu ochi de copil

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns meems spune:

Leea, sper sa revii cu vesti bune.

Lavi, ce ma bucur ca tatal tau e mai bine!

Ionikka, felicitari pentru fetita

Rianna iarasi face mutre la culcare, de 2 seri plange cand o pun in patut (ma gandesc ca e speriata de ceva...) asa ca adoarme la mine in brate. Partea buna e ca adoarme relativ repede. Partea proasta... mi-e ca se obisnuieste asa. Om vedea cum decurg urmatoarele seri. Chestia e ca, daca pana acum o mai lasam sa si planga, acum nu mai e chip s-o las singura in patut daca nu vrea ea sa stea acolo pentru ca a invatat cum sa se dea jos si mi-e tare teama sa nu se loveasca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns meems spune:

Joy, mama, ce mai faci??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soanso spune:

Buna dimineata,

leea ,multa sanatate ,am citit ca ai scris mai demult ca nu sunt medici buni in Baia -Mare ,nu ai putea sa vii cu Tudor la Cluj la un Pediatru (foarte bun),daca vrei vb pe PM sau mess.

Ina
,si eu sunt curioasa sa vad cum va reactiona Sorana la prima zapada ,anul trecut era in carucior ,acum nu ma pot tine dupa ia peafara.hehehe au crescut copilasii nostri si sunt pe zi ce trece tot mai scumpi ,mai intelegatori

declar ziua de ieri plina de emotii si incarcatatura sufleteasca ,fata mea m-a inundat de cele mai placute sentimente posibile, de dragoste imensa ,nemaintalnita.am dat in sentimentalism ..........e clar ,nu mai ies pana dupa sarbatori din starea asta...da e bine !!!!



SOSO (20 dec 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexandrina spune:

Ina, scumpa ca intotdeauana, dupa ce ca raspunzi tuturor iti mai aduci aminte si de absente...
Va citesc dar greu ma mobilizez sa scriu ceva.
Acum sunt si intr-o stare din aceea intre luntre si punte...
Mai devreme am avut o durere deosebita si de-atunci umblu prin casa tinandu-ma de mobile, si nu stiu la ce sa ma astept.
Medicul mi-a zis luni ca fetita are 2 saptamani intarziere (ma rog, nu consider ca-s masuratorile tare exacte) si as mai tine-o la purtator putintel.

Mihai isi da toata ziua de la chilotei in jos tot de pe el si fug dupa el sa-l tot imbrac. Si e in febra cu "bebe", e sensibil la reviste cu poze de bebei si altele asemenea.

Referitor la subiectul emotionant al Andei declar si eu ca nu iubesc pe nimeni mai mult decat pe puiutii pe care-i am in grija. Imi tot fac scenarii cum sa fug din spital acasa din cand in cand ca sa nu ma topesc de dor. Ca ma vor tine iar acolo minim 5 zile.

Ma voi stradui sa va mai scriu...

Multa sanatate tuturor si in continuare sarbatoriri frumoase!


"Fiecare copil care se naste sub soare ne vesteste ca Dumnezeu nu si-a pierdut increderea in om" (Rabindranath Tagore)
Alexandrina.

Mergi la inceput