*Colectia aniversara de toamna-iarna 2005* (167)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

anda nu ma mai panicheaza asa tare ideea de cancer dupa ce joi intelesesem de la sora-mea ca e chestiune de ore, tremuram in masina ca poate nu apucam sa ne vedem. Dar uite ca ne-a ajutat cel de sus. Sora-mea a fost si ea data peste cap la discutia de joi cu medicul. Riscul sa nu apuce operatia de luni a existat, pt ca icterul avansa si ei nu-l puteau opera nepregatit din cauza pb cu coagularea. Duminica am vb cu chirurgul, el ne-a spus de cei 5 la suta, ne-a spus planul de bataie in continuare a fost f rezonabil si de bun simt omul. Doamne ajuta in continuare!

Dulce "chichita", vezi ca incepe si el sa le zica?

Leea multa sanatate ii doresc lui Tudor si tie multa putere! Habar n-am ce sfat as putea sa-ti dau! S-au cam epuizat cunostintele mele...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tania-z spune:

Lavi ma bucur tare mult ca vestile sunt optimiste, atat cat se poate in situatia asta. Sper ca tatal tau sa isi mentina evolutia buna si tie iti doresc multa putere!

Fetelor azi am citit in revista Mami un articol semnat de o pediatra, despre tipurile de icter si m-am socat de o ipoteza. Zicea acolo ca icterul la bebelusi poate fi provocat si de o intoxicare a copilului cu vaporii de la vopseaua de par, daca te-ai vopsit proaspat si bebe a ajuns cu nasul in parul tau . Si eu mi-am amintit ca, inainte de internare, cu vreo 2-3 zile, eu ma vopsisem pe par. Sa fii fost asta cauza???

Tania & Anna Sofia (20.09.2007) & "Che" Stefan (17.12.2005)

Intuitia este o calitate a femeii care o ajuta sa-si contrazica barbatul inainte ca acesta sa apuce sa deschida gura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Am sosit si noi pe acasa, am fost tare vrednici azi, am dat comanda de termopane, ne-am uitat si dupa calorifere (am vazut niste calorifere la Romstal..OZN-uri nu alta), ne-am mai invartit dupa una/alta, si uite asa se duse ziua..maine tre sa fugim pana la Buftea sa rezervam catelul ptr Miruna

Vad ca se voteaza denumirea colectiei...eu votez ptr Colectia aniversara

Despre iubit..Miruna e in maxima perioada de dragoste fata de mami, dimineata musai trebuie sa se aseze in patul meu si sa ma mangaie pe par in timp ce-si bea laptele, iar mai nou vine la mine si zice "eibeste" (iubeste). Avem copii mari si iubareti!

Lavi o veste buna, sanatate multa taticului tau!

Ma duc sa urez si eu sarbatoritilor, am o tona de restante

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567493374/" target="_blank">poze pana la 1 an, www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567398541/" target="_blank">de la 1 la 2 ani,
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Tania acum vazui postarea ta cu vopseaua...sincer nu cred..eu m-am vopsit toata sarcina, cu 1 zi inainte sa nasc la fel, si vb aia sunt blonda...iar Mirunici n-a avut deloc icter (ma rog, a avut atat cat trebuie). Si mai am cateva exemple deci ptr min ipoteza asta pica...ma pricep cat de cat la research..daca eu am un esantion de 10 persoane si la toate a fost ok, n-are nici o relevanta studiul.

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567493374/" target="_blank">poze pana la 1 an, www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567398541/" target="_blank">de la 1 la 2 ani,
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leea_cv spune:

Febra 39,dupa paracetamol tableta si impachetari.I-am pus si novocalmin.

Leea si Tudor David (19.12.2005)

iubire…in imagini
............................................................................
Vrei, te rog, sa iei putin mina de pe umarul meu?...Poate reusesc sa zbor.
Ce pacat!Intr-o zi,fiecare copil va invata ca nu tot ce se clatina e leagan...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayssy spune:

Buna seara Colectie Petrecareata,

In primul rand LEEA du-te cu Tudor la spital, de prea mult timp dureaza boala asta. Sanatate si multi pupici pentru bolnavior.

Lavi ma bucur ca tatal tau evolueaza spre bine si sper din tot sufletul sa nu fie cancer. Putere si speranta va doresc din tot sufletul.

Tania iti doresc sa ai putere sa treci peste micile scapari ale bonei, dar dupa putina vreme nu poate asimila toate regulile casei, iar tu fii mai relaxata. Bine ca ai copii sub ochi mai toata ziua si poti veghea asupra lor. Cu vopseaua de par nici eu nu cred o iota. Eu nu m-am vopsit toata sarcina si nici cat am alaptat, iar copilul meu la 2 luni inca avea icter.

Dodo a inceput sa ceara la olita si a invatat azi sa spun cot=cot, unghii=unchii, picior=picio, umar=umarrr, degete=dechete. Sunt asa fericita cand il vad cum vorbeste...

Pup toata colectia si imi cer scuze daca nu am apucat sa felicit pe toata lumea cu ocazia aniversarilor, incerc si eu cu greu sa tin pasul cu voi.

Alina si Dragos (11 noiembrie 2005)
Dragos
Varsta Dragos
www.dropshots.com/new.php?userid=210775&cdate=20061217&cimg=1" target="_blank"> Filmulete
www.onetruemedia.com/shared?p=1ed8b109e0f4936c7f453f&skin_id=6&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> Film aniversar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tania-z spune:

Leea ma gandesc la voi...macar atata pot sa fac, daca nu pot sa-i alin lui T. durerile, saracutul de el!Ma rog sa fie mai bine la noapte.



Tania & Anna Sofia (20.09.2007) & "Che" Stefan (17.12.2005)

Intuitia este o calitate a femeii care o ajuta sa-si contrazica barbatul inainte ca acesta sa apuce sa deschida gura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

Leea , nu pot sa cred, iar febra?!
Eu zic sa mergi la spital, iubita! Tin pumnii! [pup


Cami & Alexandra Daria (02.01.2006)

Dariuca creste si iar ... creste!

Cautam binele fara a-l gasi vreodata, in schimb gasim raul fara sa-l cautam! - Democrit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

leea sa n-aiba pneumonie! Era o regula cu nr de respiratii pe minut, dar nu mai stiu de la cate in sus e ingrijorator... iar la febra in mod natural ii cresc. Nu poti totusi sa mergi la spital?

Titlul subiectului - mi-e indiferent.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

Lavi, bine ca ati trecut cu bine peste primul hop, sa va ajute Dumnezeu si in continuare. Sanatate multa tatalui tau!

Leea, sper sa treceti noaptea cu bine si sa incepeti sa vedeti imbunatatiri cat mai curand!

Mergi la inceput