Colectia de toamna-iarna 2005 (165)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Sunt bucuroasa ca primesc mai multe maini de ajutor cu "actiunea" de maine, am scris si pe lista colegilor de clasa si au diverse conexiuni spre acel profesor, mai e pb cum il scoatem de la CFR. Conexiunea incolo e slabuta deocamdata. Poate ma ajuta DD si se mai iveste ceva.

Cu persuasiunea... o rezolvam noi, restul conditiilor sa fie asigurate.
Va pup.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandyksch spune:

Fetelor, ieri dupa-masa intr-o suburbie a Dejului s-a intamplat ceva halucinant. Veneam acasa de la serviciu dupa-masa cand am fost obligati sa tragem pe marginea drumului, venea cu mare viteza o masina de politie. Abia azi dimi am aflat ca un tip de 21 de ani i-a taiat gatul prietenei lui de 16 ani (colega de clasa cu fiul unei colege de-a mele) si apoi si-a taiat si el gatul. Halucinant. Eu am fost socata azi si nu imi vine sa cred. Se da si la stiri.
Cred ca ii inmormanteaza maine...de Luminatie, de ziua mortilor la noi. Dumnezeu sa ii ierte.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:



Stefanel, bine ai venit in gasca! Sa ai parte numai de bucurii si fericire pe lumea asta! Ioana sa-ti traiasca odorul!!!!

Felicia si Ilinca Teodora (15 noiembrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Hai ca m-am linistit, sper sa intre sora-mea maine in actiune! Ca as zice ca am pregatit nitel terenul, de la distanta, cum pot.
(Sora-mea-i artista, o tzara plutitoare si ezitanta. )

Multumesc inca o data pt gandurile voastre bune!

Pitic la multi ani, sa-ti traiasca Tudor, sa fie sanatos si fericit si sa formati o familie minunata! Sa va bucurati de copilasi si sa-i cresteti cu multa dragoste!

Gradi - eu zic ca e asa si asa.
Eu voiam sa o inscriu pe Silvia la cea mai celebra gradi de stat de la noi din cartier, hiper-laudata si in care se intra f greu. Pana la urma n-am reusit dar am inscris-o la gradi de mai aproape de noi unde am avut noroc de educatoare f bune, lucreaza mult cu copiii (dotarea e absolut OK) si chiar nu vad ce as fi avut in plus dincolo, poate mai multe fitze si mai multi copii in grupa.

mandy pai fain asa cu gradi!

Jucarii cand pui problema "ce sa-i mai iau la al meu ca are de toate" pai mai bine nu-i iei nimic pe moment, il lasi sa se bucure de multimea de jucarii pe care le are. Daca cumperi f frecvent jucarii numai naucesti copilul, el trebuie sa se ataseze de jucarii, sa le simta ale lui, sa gaseasca mai multe intrebuintari unei aceleiasi jucarii!

Eu de ex cumpar numai jucarii de buna calitate, dar relativ rar. Arunc numai jucariile rupte, distruse, dupa ce in prealabil am cerut acordul Silviei. Celelalte le mai mult mai sus, mai jos, dupa cum cred ca le folosesc fetele.

miri felicitari pentru job, buna realizare! Si sa porti sanatoasa achizitiile!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

[url=”http://s33.photobucket.com/albums/d61/nichita/poze%20%20un%20an%20-%202%20ani/herastrau%20toamna/?action=view¤t=nic002.jpg”]nichita in herastrau luna asta[/url]

[url=”http://s33.photobucket.com/albums/d61/nichita/poze%20%20un%20an%20-%202%20ani/prin%20casa%20si%20curte/?action=view¤t=nic030.jpg”]nichita se ascunde[/url]

[url=”http://s33.photobucket.com/albums/d61/nichita/poze%20%20un%20an%20-%202%20ani/la%20gradinita/?action=view¤t=nic031.jpg”]nichita la gradinita[/url]

[url=”http://s33.photobucket.com/albums/d61/nichita/poze%20%20un%20an%20-%202%20ani/poze%20de%20grup%20de%20copii/?action=view¤t=nic027.jpg”]silvia, nati, sarah si nichita[/url]


mami de poet(09.12.2005)
poze cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.dropshots.com/nichita" target="_blank">filme cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.onetruemedia.com/shared?p=1b0ac86d3df77a7c0a7ba6&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj anual

"cel mai bun dar pe care il putem face copiilor nostri este sa stie ca sunt iubiti"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

cat de atehnicaaaaa sunt: uitati ce-am facut, vroiam si io sa ascund pozele sub o sintagma, am facut o varza!


mami de poet(09.12.2005)
poze cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.dropshots.com/nichita" target="_blank">filme cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.onetruemedia.com/shared?p=1b0ac86d3df77a7c0a7ba6&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj anual

"cel mai bun dar pe care il putem face copiilor nostri este sa stie ca sunt iubiti"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bic spune:

Ioana, felicitari!!!! Wow, sa-ti traiasca grasanu'!!!

Ripley, of, draga mea imi pare atit de rau ca esti tracasata. Bine ca sint fetele ok. Eu zau nu inteleg cum reusesti sa le faci pe toate: copii, gospodarie, lucru. Cind te mai linistesti poate imi dai si mie reteta .

Noki, in Romania eram pur si simplu terorizata de cutremure. Din feriire nu m-a prins nici unul la bloc unde am inteles ca e cam horror. In casa noastra veche chiar ma obisnuisem si la unele mai mici chiar ma distram. Nu stiu de ce, dar simteam ca e solida casa. Ei bine, acum as innebuni. Aici ecuatia e mult mai simpla. Casele sint facute dintr-o fisiie subtire de lemn si, teoretic, nu prea are ce sa se intimple. Casa are doar parter, deci in 10 secunde pot fi afara din casa. Dar daca as locui in San Francisco la bloc cred ca m-as cam criza. Altfel, ce sa zic, nenorocici se pot intimpla tot timpul dar cu credinta in D-zeu trecem peste toate.

Leea, Jeez... mare sperietura. Sa va faceti bine repede si sper sa nu-i fie afectat ochiul. Sint rezistenti astia micii, sa stii!

Ina, precoci la potty nu am fost. Adica eu doar am integrat olita in rutinele zilnice. Acuma ca ea a hotarit ca nu e asa important, e treaba ei. Dar acum trece printr-o faza, n-am ce-i face decit sa astept.

Si of sint cam suparata pentru ca va trebui sa o retrag pe Smaranda de la gradinita minunata de care va povesteam. Ideea e ca nu ne permitem. Daca aveam si eu job merita, dar asa nu. Mi-e atiiit de ciuda pentru ca daca imi gasesc un job nu o mai pot da inapoi ca-si pierde locul si chiar daca o pun pe lista de asteptare, nu mai poate intra in program pentru ca nu accepta copii decit incep pina la 26 de luni, ceea ce ea face in ianuarie. Va rog mult sa puneti niste ginduri bune pentru mine sa gasesc o formula sa o tin in continuare acolo. BArbata-miu nu ma intelege deloc ca e singurul loc unde mi-as lasa copilul. El, pe buna dreptate, se gindeste numai la bani. Dar pt. mine e mult mai important ca Smaranda sa fie intr-un loc unde beneficiaza de o fundatie sanatoasa.

Bei, ce copii vrednici aveti. Ma refer la dormit. Si eu o scot pe Smaranda in parca dimineata cind sta acasa, dar nici vorba sa adoarma. Cu ta-su, insa, i-a spus si ea singura ca vrea Nani. Pai sa nu-i vorba aceea, f... mama lui de copil.

tot timpul sint telepatica. Chiar ma gindeam la CristinaH. daca mai intri pe aici.

Pitic, pentru Tudor!!!

Gandacel, asta zice si cartile domnee': insistati pe pozitiv, nu pe negativ. Taaare desteapta esti! Numa' ca uite eu nu gasesc formule in Romania sa-i spun ceva de genul "Stop doing this." in loc de "don't do this." Daca ii zic "inceteaza sa faci asta." mi se pare fals. Gasesc eu o formula.







Smaranda Ioana, 3.11.2005
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=75330" target="_blank">Povestea nasterii

www.askdrsears.com/html/2/T020100.asp" target="_blank"> Alaptati,
www.lalecheleague.org/bfinfo.html" target="_blank"> alaptati,
alaptati!

Cum se poarta un bebelus in wrap si [http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=109625&whichpage=2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miri__b spune:

jobul meu? contabil intr-o firma de contabilitate, deci muuulta munca. dar sunt incepatoare,programul precedent era de fapt o chestie mecanica, nu gandeai.
nu e definit, o sa fiu in probe pana la sf anului.o sa fie greu, colectiv nou...m-au intrebat ca de ce n-am citit codul fiscal cand ieseam cu copilul in parc pe banca!

Mirela si David - 23.12.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns helep spune:

Salutam colectia.
Miri . Sa stii ca muraturile sunt favoritele mele . Felicitari maxime pt reusita la interviu.
Ioana sa va traiasca noul membru al familiei si sa aveti numai bucurii.
Leea si Anda ma dati gata de cate ori va vad baietii. Bestiali !!!
Pumba multam de urari de bun venit. Cat despre parul cel blond-blond al Maiei, n-au fost putini cei care m-au intrebat daca-i blond si carliotat natural .
Lavi - un gand bun si din partea mea.
Bic - sper sa gasiti solutia... Ar fi pacat sa pierdeti locul la gradi. Din pacate sunt familiarizata cu sistemul... Dar daca accelerezi tu procesul de gasire a unui job? Nu ar rezolva asta problema banilor?











Hele mamica de Maia (3 Noiembrie 2005)

Poze MAIA 2007
Mexic Oct 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Sunt plina de draci...tocmai l-a sunat pe Marius seful sa-i zica ca vineri trebuie sa mearga la Cluj sa faca nu stiu ce hartii...faza tampita e ca pleaca cu avionul si n-au avion de intors tot vineri, asta insemnand ca trebuie sa vina sambata. Si ma lasa cu tot balamucul pe cap si cu copilul acasa singura

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567493374/" target="_blank">poze pana la 1 an, www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567398541/" target="_blank">de la 1 la 2 ani, www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567608176/" target="_blank">Antalya 2007
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2

Mergi la inceput