Colectia de toamna-iarna 2005 (165)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns catutza spune:

Hele , am vazut si pozele voastre, e o scumpa Maia blondina, seamana cu tine mie mi se pare ca e mai mare de 2 ani (apropo e nascuta in aceeasi zi cu Mihai sotul meu )

Anda , am vazut pozele, sunt foarte frumosi toti copiii

Lavi , un gand bun de la mine pentru tatal tau, sper sa fie bine

Miri , felicitari pentru noul job

Eu am intrat in trepidatii, am facut curat in casa, am fost azi la cumparaturi , mai am maine cate o tura si apoi la bucatareala. Nu am invitat pe nimeni deoarece nu stam foarte bine cu banii acum, dar ne pregatim in caz ca vine cineva.Anul viitor sigur va fi altfel.

Am uitat Ina felicitari pentru Rachel mica si desteapta foc! Bravo ei si bravo voua, pupici pentru mica cocheta cu bigudiuri

Cata si Bianca-Maria(2.11.2005)


Fii intelept ca un batran , dar priveste lumea cu ochi de copil

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

Miri, felicitari pentru job si bafta multa-multa! Sa fie intr-un ceas bun!


Cami & Alexandra Daria (02.01.2006)

Dariuca creste si iar ... creste!

Cautam binele fara a-l gasi vreodata, in schimb gasim raul fara sa-l cautam! - Democrit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leea_cv spune:

Mira ai dreptate cu musetelul,dar in disperarea care m-o cuprins instantaneu am uitat de betadina ori rivanol ori ser fizio,cu toate ca le am pe toate in casa.Acu s-a mai dezumflat.Si nu mai e chiar asa vinat.Cred ca nu-i mai pun nimic.
Noki stai linistita.Le pui cind ai vreme si poti.De uiti iti mai reamintesc io cind si cind.Ca doar nu fug nicaieri.Nici io nici pozele si cre ca nici tu.
Miri multa munca da cine vine cu sacu de bani la copchil?Felicitari!
Bic grea problema.Da nici nu poti tine copila in gradi iar voi sa va strimtorati pina la limita suportabilului ori mai jos.Tu o ingrijesti la fel de bine acasa,defapt si mai bine.Singura care poate salva situatia esti tu,gasindu-ti rpede o slujba.Ceea ce nu cred ca-i prea sumplu.Tin pumnii sa iasa bine!
Anda s Nic al tau pare mai mare decit zice virsta.Toti ai nostri mi se par asa.Adica ai vostri.Ca Tudor nu.
Ganda chiar ma intrebam daca ai zis ori nu de ce nu poti duce Bogdaniciu la cresa.Credeam ca am ratat de-aia n-am mai zis nimic.Poate fata blonda s-o fi laudat sefei ca are alternativa.Poate in context o fi cerut salariu mai mare.Ca n-as zice ca a facut-o cu rea intentie.Dar mai stii...De nunta...te-ai fofilat si iar n-ai zis nimic.

Leea si Tudor David (19.12.2005)

iubire…in imagini
............................................................................
Vrei, te rog, sa iei putin mina de pe umarul meu?...Poate reusesc sa zbor.
Ce pacat!Intr-o zi,fiecare copil va invata ca nu tot ce se clatina e leagan...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

inuta, nu ti-am zis ca mi-ai schimbat viata azi.de cand ai zis ca un copil de 2 ani poate invata 10 cuvinte noi pe zi, nu mai am liniste. degeaba ziceti voi toate ca lasa, fiecare copilas in ritmul lui cu vorbirea, eu tot sunt frustrata ca nu vorbeste, abia acum spune si el 4 cuvinte... pai io cum sa verific daca a invatat 10 cuinte pe zi? mai, nu radeti, nu sunt absurda, sa fac numai dupa carte, dar cand opilul nu vorbeste progresam mult mai greu. nu ma intreaba nimik, nu pot sa vad ce este nelamurit in mintea lui ca sa clarific, nu da semne distincte daca este stanjenit de ceva, numai de-astea primare: frica, foame, durere etc.
dupa ce mi-a zis ina azi, cu 10 cuvinte noi/zi=capacitate copil de 2 ani, aminceput sa vorbesc mult mai mult cu el. intelege bine, nu intelege-asta e, macar stiu ca m-am straduit. pana acum cand ne uitam pe geam, ii aratam masinile si pasarelele, ca in capul meu asta era nivelul lui, ei bine, in seara asta a cerut la geam cu binecunoscutul apelativ "iiii" si aratat cu degetul:) si pt ca era noapte, i-am facut o larga disertatie despre utilitatea reclamei luminoase stradale, dupa ce in prealabil, i-am expus definitia sa si p-orma am trecut la infatisarea unor pareri personale de-ale mele bineinteles, despre firma coca-cola, adik studiu de caz din fata ferestrei:)
maine, la biberonul de dimineata, cand o sa-mi ceara revista winnie, o sa ii povestesc tot ce pot despre ursi, nu ma mai rezum la "uite ursu, cum bate el la toba, si prietenul tigrila bate si el la toba"....
sunt intr-o mare efervescenta pedagogica, imi pare ca am batut putin pasul pe loc.


mami de poet(09.12.2005)
poze cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.dropshots.com/nichita" target="_blank">filme cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.onetruemedia.com/shared?p=1b0ac86d3df77a7c0a7ba6&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj anual

"cel mai bun dar pe care il putem face copiilor nostri este sa stie ca sunt iubiti"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catutza spune:

Anda , ai un mesaj privat de la mine, cand ai tu timp poate te uiti putin



Cata si Bianca-Maria(2.11.2005)


Fii intelept ca un batran , dar priveste lumea cu ochi de copil

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

Lavi, tin pumnii pentru tatal tau! Sa dea Dumnezeu sa fie
bine!

Feli, mama ta cum se simte? Tinem pumnii si voua sa nu foe probleme !

Anda, bafta multa cu demersurile tale! Eu nu rad sa stii , de cand la inceput am vorbit cu Daria verzi si uscate, de multe ori ma trezesc ca gandesc cu voce tare atunci cand sunt doar eu cu ea, chiar il mai bodoganesc pe taica-su uneori si ma trezesc ca repeta si ea motz.


Cami & Alexandra Daria (02.01.2006)

Dariuca creste si iar ... creste!

Cautam binele fara a-l gasi vreodata, in schimb gasim raul fara sa-l cautam! - Democrit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pischi2003 spune:

Ioana, felicitari pentru noul membru al familiei/colectiei. Sa fiti sanatosi!!!!!!!! Da' s-a grabit putin elefantelul, desi dupa greutate as zice ca a iesit la timp, ca se facea marisoooorrr.

Lavi, tin pumnii pentru tatal tau. Multa putere sa ai si sa iasa bine din spital.

Pitic, La multi ani noii sarbatorite a colectiei.



Mihaela si Alexandra - Maria (01.12.2005)
www.dropshots.com/new.php?userid=109466&cdate=20061112&cimg=0" target="_blank">filmuletze Alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxisialexia spune:

ioana, felicitari!!! Sa fie sanatos, sa pape si sa doarma bine. iar tie refacere usoara si mult laptic.

pitic, LA MULTI ANI ! Sa iti aduca numai bucurii micutul, sa ii fie viata plina de noroc si bucurii.

Fetelor eu m-am saturat de Bucuresti, nu mai suport aglomeratia si traficul de nedescris. am ajuns sa fac mai mult de o ora pentru un drum ce in mod normal se parcurge in 20 minute. Acum ramai blocat in intersectii mai mult de 30 minute pana apare un agarici de la rutiera sa descongestioneze traficul...
Cum dumnezeu sa ajung sa imi iau copilul de la gradi( asta e valabil pentru la anul) la ora 18 cand eu plec de la serviciu atunci si pana acasa ma mananaca traficul??
cum va descurcati voi fetelor ce acum aveti copii la gradi sau co bone ce si ele trebuiesc inlocuite la ora promisa.
Ca sa nu va mai spun ca mama e distrusa ca sta atatea ore cu lexi.

Si nu pot sa nu observ ce program fain de lucru ai draga miri. Sa iti fie de bun augur noul job, sa iit aduca bani frumosi si satisfactii.

hele de cate ori o vad pe maia....nu im vine sa cred ca asa de blonda, zici ca e un copil din zona nordica unde sunt numai blonzi cu ochii albastrii.

mada, dar ce este asa de important de facut si nu poate astepta intoarcerea lui marius.?nu te mai stresa, el se streseaza asa ca tine ?

Roxana si Alexia Maria( 21 octombrie 2005 )
BUBU

- Copiii fac ce vad, apara inocenta copilului tau! -

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxisialexia spune:

anda..hi hi.. si eu am inceput sa ii arat mai multe de cand posta ina ca rachel aduna. Si are dreptate, ei acum invata mecanic orice, au mintea ca un burete..absorb orice informatie.
vazut nichita cu cucui, pupam nichita ce se joaca frumu la gardi.

lavinu iti pierde speranta. sa stii ca ajuta foarte mult gandirea pozitiva, fii tare pentru el. sanatate!

Roxana si Alexia Maria( 21 octombrie 2005 )
BUBU

- Copiii fac ce vad, apara inocenta copilului tau! -

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

Felicitari, Ioana, pentru voinicel !!! Sanatate multa si bucurii nemasurate pentru voi toti!

Lavi, sper sa reusiti cu bine toate demersurile medicale si sa se intample cel mai optimist scenariu cu putinta!

Miri, felicitari pentru job! Sper sa nu o raresti prea tare pe-aici...

Noki, sper sa nu te pierdem nici pe tine de pe forum odata cu reintoarcerea la serviciu...

Dordia, ai grija de tine si de samburelul mic, sa creasca mare

Si eu am ramas marcata de faza cu invatatul a 10 cuvinte pe zi. Adevarul e ca deja Cristi ne cam surprinde in fiecare zi cu noi cuvinte si asocieri. Anda, cand va incepe sa se exprime o sa vezi cate stie deja, pana atunci ai incredere ca invata mult!

Mergi la inceput