Colectia de toamna-iarna 2005 (165)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miri__b spune:

HELLO
s-a pierdut poezia, las ca-i dau resend, ca deja le stie Daria pe toate.
am fost azi la primul interbviu ptr job si l-am trecut cu brio. asa ca de luni incep munca. program 8-16.30, we liber.a fost greu. or fi impresionat hainele mele noi?sunt happy,happy happy.

Ioana sa-ti traiasca printul.cum o sa-l cheme?

Mirela si David - 23.12.2005

o poezie ptr vorbareti: CU DEDICATIE

cocosel cu coada scurta
cum te-ai descuRcat la nunta?
m-am urcat pe coltul mesei
si-am mancat turta miresei.

asta e poezia nr... fara numar fara numar fara numar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirabilis spune:

Leea in ciuda celebritatii ceaiului de musetel, nu se pune pe nici o rana! Nu e antiseptic. Ba dimpotriva, favorizeaza infectiile. Nici la ochi cand ai orjelet nu se pune (nu stiu cum ii zice, ulcior sau urcior...). Mai bine stergi cu betadina si pui comprese cu ser fiziologic racit nitel.

Lavi imi pare sincer rau pentru toata situatia. Nasol cand vrei sa faci bine si persoana nu te lasa...Mai ales cand e un parinte. Ar fi bine sa il vada si un ochi mai experimentat. Sper sa fie totul ok. Eu totusi nu cred ca e ceva...grav...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catutza spune:

Pitic , sa-ti traiasca baiautul, sa creasca mare si frumos si sanatos

Ioana , ce veste buna! Sa-ti traiasca micul "elefant" iar tie refacere rapida si te asteptam acasa cat mai repede


Leea , pupam ochiul vanat al lui T , sper ca ii va trece repede si nu vor ramane urme

revin mai pe seara


Cata si Bianca-Maria(2.11.2005)


Fii intelept ca un batran , dar priveste lumea cu ochi de copil

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dordia2000 spune:

Buna fetelor....

Nu am citit nik din urma...pt ca nu am avut calculator si net. Am avut o problema cu sarcina, am avut o sangerare duminica trecuta si saptamana trecuta am stat la pat da...acum sunt ok, la servici, ...si sper sa nu se inrautateasca situatia.

Am apucat sa vad pe ultima pag ca a nascut Pitic! Sa-ti traiasca si sa fie sanatos!

Pt copilasii care au implinit 2 anisori...le urez cu intarziere la multi ani, si scuze de intarziere.

Sper sa mai pot intra si maine de la servici...!!!



Diana 11+ mamica de Stefan-Cristian 14.11.2005
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1ee608d0bc6b68328c225c&source=category&category_id=12" target="_blank">Un an de basm-filmuletz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Asa...ehehe stiti cum e sa nu fie 2.5 ore curent electric? DEZASTRU!! Va zic io! Bine ca a venit, ca ma si vedeam coborand 6 etaje cu Sarah si caruciorul in brate!

Mira- job nou? Da detalii!Ia sa-mi iau si io niste haine noi...

Leea- oooof...iar am uitat de poze. Stai ca incerc sa le pun amu. Daca ma lasa fii-mea.
Iar magazinele nu pot astepta ff mult, ca d eluni sunt iar in campul muncii.

Lavi- pistoneaza-l la cap pana accepta sa mergeti la profesorul in cauza! Tinem pumnii sa fie totul bine!Bine macar ca Nataliciul nu mai face asa scandal la aerosoli.

Poze cu Sarah si mami
www.dropshots.com/Saralyna#albums/ANTALYA%202007" target="_blank">POZE ANTALYA
Filmuletze poznase www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">1 www.dropshots.com/saraly" target="_blank">2 www.dropshots.com/noki_lara2" target="_blank"> 3 www.dropshots.com/Saralyna" target="_blank">4 si www.dropshots.com/saralyna2005" target="_blank">5
Varsta Sarah

Everything matures...eventually!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Leea, oooof...promisiune desarta ti-am facut.Pozele din IOR sunt in desktop care nu e accesibil, ca Sarah are treaba cu el. Adica se uita la BE.Maine dimieatza.Sper.

Madutza- mie mi se are aiurea sa-i iei 2 masinute la un interval de timp asa de scurt. Zau daca-i vad rostul. Cred ca vaajunge sa nu s emai bucure de nici una pana la urma.Parerea mea! Incearca ceva Lego-uri, gen de-alea cu eleicptere etc. Sunt unele suuper misto!

Poze cu Sarah si mami
www.dropshots.com/Saralyna#albums/ANTALYA%202007" target="_blank">POZE ANTALYA
Filmuletze poznase www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">1 www.dropshots.com/saraly" target="_blank">2 www.dropshots.com/noki_lara2" target="_blank"> 3 www.dropshots.com/Saralyna" target="_blank">4 si www.dropshots.com/saralyna2005" target="_blank">5
Varsta Sarah

Everything matures...eventually!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pumba spune:


pitic - LA MULTI ANI !
HELEP- pitica ta, e chiar blondabun revenit printre pamanteni


Adeline( 16.12.2005)Claire(7.12.2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gandacel spune:

Hello again. Noki, merci de raspunsul de ieri. Intr-adevar e cam scumpa, am mai gasit alte 3 gradi f ieftine in zona, dar cred ca voi opta pentru stat, pana la urma, pt ca o bona plus gradi particulare inseamna de fapt bani pentru doua bone, ceea ce nu ne permitem.

Leea, am ramas datoare cu o poveste scurta despre gradi de langa casa mea. Ea suna cam asa: avea Bogdan cam 11 luni cand am inceput sa ma plimb cam o data la doua zile pe langa gradi, stand si uitandu-ma la copii cum se joaca si la educatoare. Sa-i arat si explic lui Bogdan. Nu stiam a cui e gradinita, nu stiam cine e directoare, eram gravida in ceva saptamani bune... in fine... intr-o zi, a venit la noi una din educatoare, cea pe care pusesem si eu ochii, tanara rau, blonda, ca o zana buna, cu aspect modest, de fata de la tara, zambareata si atenta, vioaie. In fine, m-a intrebat daca vreau sa vorbesc cu cineva pentru gradinita si i-am zis ca deocamdata e mic, dar m-ar interesa sa-l dau mai tarziu, pana atunci caut bona. Cunoaste pe cineva? ;-) Ma gandeam ca, aratand ca de la tara, o poate tenta pe ea ori mai are cunostinte care ar vrea sa fie bone. Mi-a zis ca nu are curaj sa recomande pe nimeni, ca e o mare responsabilitate... Am intrebat-o atunci daca pe ea o tenteaza. Si mi-a zis ca deocamdata nu, ca abia s-a angajat si ii place. Am schimbat nr de tel, just in case ca si-o schimba parerea. Mi-a zis numele, toate bune si frumoase. AM continuat sa ne plimbam pe acolo, pana intr-o zi in care ne-a invitat una din directoare sa discutam, avea atunci Bogdan cam un an si 3 luni. N-am discutat, ca mai voiam sa stam, apoi peste putin timp am vrut sa-l dau si am discutat cu alta, care s-a dovedit a fi o cunostinta de familie! M-am bucurat, am intrat sa-mi prezinte gradinita si educatoarea de la grupa mica. Ai ghicit, era educatoarea blonda ca o zana buna, doar ca avea alt nume! Ooops, s-a facut ca nu ma cunoaste, am tacut din gura. L-am dat pe Bogdan acolo, stiind ca e pe maini bune totusi, asa a si fost, a fost fff fericit daca va amintiti. Faza cu bolile, mai ales ultima cam grava, m-a facut sa-l tin acasa si sa caut IAR bone. Dupa ce am vazut femei care mai de care mai nasoale si incepuse Bogdan sa faca crize la vederea unei noi femei cu care vorbeam la o plimbare sau acasa, decid intr-o zi sa o intreb din nou pe educatoarea lui daca e totul ok, daca e multumita si daca nu o tenteaza oferta mea mai veche. Imi zice ca vrea sa se gandeasca pana dupa-amiaza si imi da raspuns. Vine dupa-amiaza la mine cu o prietena si imi zice ca nu accepta oferta mea, ca ii place la gradi si ca s-a integrat frumos. Zic ca foarte bine, dar trebuia sa incerc, pentru ca era persoana din gradi pe care Bogdan o iubea si mi s-a parut cea mai simpla solutie la momentul ala. Prietena ei ma intreaba ce as dori, ca poate vine ea. Pe scurt, batem palma si incepe fata ca bona la mine. Faina, buna, toate bune si frumoase. NUmai ca... sun la gradi sa anunt ca nu o sa-l mai duc o vreme pe Bogdan, ca-l tin acasa cu bona probabil vreun an. Raspunsul pe scurt a fost ca nici sa nu mai vorbesc cu cineva de acolo si ca Bogdan nu mai are ce sa caute in acea gradinita, pentru ca am incercat sa-i fur personalul angajat! Asa ca nu-l mai pot duce, nici cu prietena de familie nu mai vorbesc, ca nu mai are ce discuta cu mine! Consecintele gestului meu urat au fost nenumarate, nu le mai insir aici. Fapt e ca nici acum nu inteleg de ce o oferta omeneasca, refuzata aparent elegant, a trebuit sa ajunga la urechea d-nei directoare. Asta este, se mai intampla, se pare ca zana buna nu era tocmai desteapta. Sau poate a vrut doar o marire de salariu, aratand ce apreciata este ea si cat de devotata.

Poveste mea scurta a fost cam lunga.

Va sarut si sper sa ne mai auzim.

Anda, stiam ca nu esti de acord cu prima mea revelatie, va trebui sa o ai tu personal. Altfel nu merge, spusa de altii. ;-) Noi trebuie sa fim linistite si multumite, dar sa ne si pastram realismul, adica la primul nor aparut pe un cer perfect senin sa nu ne ploua prea tare! Intelegi ce vreau sa zic?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miha2006 spune:

FELICITARI IOANAAAA....

te asteptam acasa cu piticul... multa sanatate si pupici


MIHA SI IULIA BUBULINA (22.11.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandyksch spune:

Sal'tare si de la noi.

In primul rand vreau sa o felicit din toata inima pe proaspata mamica Ioana , sa ii urez numai bine ei si elefantelului, refacere rapida si laptic muuult. Sa revii repede pe DC.
De asemenea

pentru Tudor al lui Pitic, la implinirea celor doi anisori. O viata plina de bucurii, fericire si realizari ii dorim.

Leea, pup piticul cu ochisorul lovit. Nu te mai invinovati atat. Din pacate nu vom putea fi intotdeauna langa ei sa ii ocrotim, se mai intampla una alta, ce sa face, mergem inainte. M-am uitat un pic la pozele cu T, si mi-am dat seama ca seamana f mult cu unul din nepoteii mei cand era mic. Copie fidela nu alta.
Lavi, iti tin pumnii sa il convingi pe tatal tau sa mearga si la un alt doctor. Si stiu ca poti fi suficient de persuasiva. E mai greu ca cei in varsta, ii convingi mai greu dar nu te lasa. Sper sa fie totul ok si sa nu fie nimic grav.
Miri, felicitari pentru jobul cel nou.Despre ce ste vorba? Da si tu niste detalii.
Noki, dezastru 2 ceasuri fara curent? Inseamna ca nu iti mai amintesti era de aur...si cat de des era luat curentul pe vremea aia. Sanatate la pitica si mamei tale.
Dordia, ma bucur ca acum esti ok. Ai grija de tine si in primul rand lasa deoparte stresul.
Fetelor voi ma terminati cu discutiile despre gradi. Io nu prea am mare lucru de ales. Il voi da din toamna anului viitor. Nu am decat o singura optiune, pentru ca nu exista decat o singura gradi cu predare in maghiara. Dar macar stiu ca e var-mea acolo si e o educatoare f buna si iubeste f mult copii.

Fetelor, io sunt coplesita de atatea aprecieri la adresa lui Kriszti, . Pai ce o sa ma fac eu cu el mai tarziu daca acum e asa? Mi-am adus aminte de astrograma facuta de Anda pentru el...in care scrie negru pe alb ca o sa alerge femeile dupa el. Vai de capul meu. O sa fiu oare ?

Mergi la inceput