Fulguleti de noiembrie-decembrie 2006 (100)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alexandra_25 spune:

Am uitat ce era mai important....ieri dimineata a rasarit si la noi in gingie un coltisor de dintisor......!!!

alexandra de Mark Andrei 23.11.2006
poze cu Mark
www.bebo.com/Widget.jsp?WidgetId=3662428255&MemberId=3524611238" target="_blank">slideshow Mark

www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">Ajutati-o pe Sonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianocica spune:

quote:
Originally posted by desiree

un nou joc:
stau pe covor cu un picior jos si unul flexat si el ma escaladeaza pe un picior si trece pe sub celalalt!
da da...ieir d a facut pilatele cu mine. am ras cu lacrimi...faceam alea de inceput, ridicam mainile si ma lasam cu totul...a stat, s a uitat-studiaza de vreo 2 zile- si a inceput si elsa ridice mainile. am zis ca mmi se pare...apoi s a lasat si el pe burta...muream de dragul lui..ne uitam toti 3 si nu ne venea sa credem...apoi s a pus si el pe burta si ridica fundul in sus... dupa care a inceput sa misune pe sub mine, pe mine, printre maini..era ATAT de scump...crezi ca azi il filmez. ca tot sunt aranjata toata, sa dau si io bine oare oi arata ca florentina? aia cu sarmalele de nunta in cap la fitness?

pt bucuresti la noi se gasesc kituri din alea de albit dintii? alea cu lumina? [u]trebuie[/b] sa fac ceva....

Impotriva bannarii aelitei
diana si david 03.12.06


Alaptatul Help-line. Pentru un copil fericit si increzator

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Teutz spune:

Ruxandra, noi n-am trecut inca la ora de iarna. Cred ca o sa o facem treptat. Alexia s-a trezit azi dimineata la 7.30, dupa noua ora, (adica 8.30, ora ei normala de trezire).
Alexandra, felicitari pt dintisor!
Dianocica, baga, nene, neste poze, ca sa te vedem si noi!!!!

Teutz de Alexia Iarina (10.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dia1609 spune:

quote:
Originally posted by desiree

Dia,dar poti pregati papica Oanei cu 70 grame carne..restul pana la 150-200 sa fie legume! e prea mult? eu zic ca o sa fie gustul de carne un pic mai pronuntat in papica da asta nu e neaparat un lucru rau, poate o sa ii placa! si eu pun carne destula in mancare..nu le masor dar sa zicem ca ii pun cam jumatate din cat as manca eu, deci din ochi!carne seara mi se pare cam grea la stomacelul lor acum! poate cand va mai creste!



Alina,mami de Mihnea-Octavian
varsta Octavian;





nu merge.. puneam pana acum 50 g carne si restul legume pana la 200 g... dc puneam un pic mai multa carne, nu mai manca deloc.... si oricum ea nu papa 200 g, deci implicit nu mananca nici cele 50 g ... clar tb sa-i mai completez cu carne la o masa .... si e musai sa pape atata carne, ca si asa are deficit de greutate .. la cat se misca ea, ii tb proteine multe

Dia de Oana 29.11.06

Impotriva bannarii aelitei

www.sonia.as.ro/" target="_blank">Ajutati-o pe Sonia!


"Da aripi unui copil, dar lasa-l sa invete singur sa zboare" Marquez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desiree spune:

Hai Diana baga o poza cu tine aratoasa sa te admiram!daca nu noi cine ar putea sa te mai vada asa frumoasa in afara de sexosu?




Alina,mami de Mihnea-Octavian
varsta Octavian;

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dia1609 spune:

quote:
Originally posted by desiree


tre sa ii dau dreptate Dianei cu revoltatul asta de grup ca nu mananca cupilu! au si ei zile bune zile mai putin bune si zile foarte proaste! eu sunt total impotriva indopatului..daca el vrea doar 3 lingurite din papa si daca il mai incerc si cu altceva si intampin acelasi refuz..il las in pace...am castronu pregatit si il incerc la fiecare ora..pana la urma ceva ceva tot are in burta la sfarsit!poate nu vrea sa manance la ora 2 cand vrea muschiul vostru de mamici panicoase dar poate mananca la 3 sau la 4..cand vrea muschiul lor de fulguleti...asta este legea lor..legea tuturor oamenilor..mananca atunci cand li se face foame si cat le trebuie! nu ii chinuiti intr-un scaun de masa daca el vrea sa manance pe jos pe covor sau in pat ( ocazional, nu tot timpul, schimbati-le locul, pozitia in care mananca, privelistea din fata ochilor, jucariile cu care se joaca atunci cand papa..schimbati ceva!si ei se pot plictisi de un fel de mancare, de un scaun, de aceeasi imagine a mamei care vine amenintatoare cu lingurita catre el...)lasati-l sa aleaga singur momentul cand va manca..si atunci va manca cu placere si cu foame!trebuie sa invatam sa nu fim rigide cu ai nostri bebici...sunt oameni si ei ca noi...trebuie sa ne pliem dupa ei ( in anumite limite, of course)..si prin asta a nu se intelege sa le cautam in coarne...ci trebuie sa acceptam ca ei cresc foarte repede...perceptia lor asupra lucrurilor ( chiar si asupra castronului din fata lui) se schimba radical pe masura ce se dezvolta creierasul lor si invata lucruri noi ( Octavian de cand poate merge a mancat cel putin 2 mese in picioare, tinandu-se de mine..si a mancat foarte bine..astept sa ii treaca euforia sa vedem daca incepe sa faca spagatul poate o sa vrea sa manance n timp ce il face!).Bambo, ceea ce am spus nu e cu directie catre tine, mai sunt cateva mamici pe aici al caror cosmar principal e ca nu lipaie bebicul tot castronul de mancare..Parerea mea, nu dati cu rosii, da puteti pune biciul pe mine daca v-am suparat!


Alina,mami de Mihnea-Octavian
varsta Octavian;





hai sa punem altfel problema: dc nu papa nici la 2, si nici la 3-4, si nici la 6 si la 8 mai papa doar 2-3 sau 5 lingurite, si nu vrea nici in scaun sa pape, nici afara, nici pe covor, nici la tv, nici la oglida, nici in baie, nici in brate? si asta asa cam 3-4 saptamani??? dc ara papa ccateva lingurite pe zi si cam 100 ml lapte pe zi timp de 3-4 saptamani ai fi tot asa relaxata si ai gandi la fel? si dc el nu ar alege nici un moment sa ceara de mancare? dc s-ar uita in gura ta cum ai manca si nu i-ar trebui nimik din ce mananci tu? ai dc i-ai face analize peste analize si ai vedea ca toate ies beton, e sanatios tun, doar ca nu tb sa pape, si dc ai vedea cum slabeste de la o zi la alta cand oricum e deja slab pt varsta/inaltimea lui, ce ai face? ai sta relaxata si ai spune ca asta e, o sa-si revina el la un moment dat? chiar sunt curioas ce ai face... nu numai tu, ci si restul...

Dia de Oana 29.11.06

Impotriva bannarii aelitei

www.sonia.as.ro/" target="_blank">Ajutati-o pe Sonia!


"Da aripi unui copil, dar lasa-l sa invete singur sa zboare" Marquez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dia1609 spune:

quote:
Originally posted by dianocica
pt bucuresti la noi se gasesc kituri din alea de albit dintii? alea cu lumina? [u]trebuie sa fac ceva....

Impotriva bannarii aelitei
diana si david 03.12.06


Alaptatul Help-line. Pentru un copil fericit si increzator




vrei sa stralucesti ca in reclama de la colgate si sa nu iasa poza? ... ia baga rpd o poza cu noul look ca ne-ai facut curioaseDia de Oana 29.11.06

Impotriva bannarii aelitei[/b]

www.sonia.as.ro/" target="_blank">Ajutati-o pe Sonia!


"Da aripi unui copil, dar lasa-l sa invete singur sa zboare" Marquez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dia1609 spune:

quote:
Originally posted by alexandra_25

Am uitat ce era mai important....ieri dimineata a rasarit si la noi in gingie un coltisor de dintisor......!!!

alexandra de Mark Andrei 23.11.2006
poze cu Mark
www.bebo.com/Widget.jsp?WidgetId=3662428255&MemberId=3524611238" target="_blank">slideshow Mark

www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">Ajutati-o pe Sonia





bravoooo mark!!! si la mai multi




Dia de Oana 29.11.06

Impotriva bannarii aelitei

www.sonia.as.ro/" target="_blank">Ajutati-o pe Sonia!


"Da aripi unui copil, dar lasa-l sa invete singur sa zboare" Marquez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sbogdana spune:

mamici minunate si fulguleti

Ce mult s-a scris de cand nu am mai intrat, trebuie sa recuperez..
Noi am ajuns cu bine marti in Romania, si acum suntem la bunici la Targoviste.
Eu sper sa ajung cateva zile prin Bucuresti saptamana viitoare, dar inca nu sunt sigura ca Zara a inceput sa tuseasca cam urat si pana cand nu e vindecata nu putem sa plecam la intalniri. Sper sa ii treaca repede.

la toate minunatele si copilasii lor



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dia1609 spune:

kokorino, sunt de parere ca tb sa le raspunzi, sa nu te lasi intimidata... dc nu merge altfle, raspunde cu aceeasi moneda ... cu astfel de persoane nu trebuie sa te abtii, ca nu merita
sandokanii si sa stii ca vrem neaparat sa vedem poze!

Dia de Oana 29.11.06

Impotriva bannarii aelitei

www.sonia.as.ro/" target="_blank">Ajutati-o pe Sonia!


"Da aripi unui copil, dar lasa-l sa invete singur sa zboare" Marquez

Mergi la inceput