Albinute & bondari de martie-aprilie '07 (42)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns radcarmen spune:

Aliona multumim pentru lamuriri. E destul de agitat iar si ma gandesc ca s-ar putea sa ii mai iasa ceva dintzisori. Ca la noi ne-au iesit cei doi incisivi de jos de-odata.

Pupici

Carmen, mami lui Vlad Gabriel - atat de mare
Poze cu puisorul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumi_Nag spune:

Mersic Radcarmen.
Au pus poza ta pe DC pentru comentarii mai devreme.Nu stiu daca ai fost pe faza?! Parul mi-a crescut dar tot rarut de aceea am purtat baticutul ala.Am fost scufita rosie ca seara am avut rochie rosieee.

George Catalin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelaaa spune:

quote:
Originally posted by anaalina

Neata la pranz !!!

Al cincilea dinteeee!!!! nu se poate si noi tot baba stirba suntem mai sunt bebelusi stirbi???

Varsta Catalinei Teodora




Mai sunt...unu dintre ei e Davidu meu...La 6 luni jumate nici urma de ei.

Mihaela, de DAVID-29 martie 2007

DAVID...cat sunt de maricel...

Poze cu David

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=2917ac23b344a0c9f2c340&skin_id=0&source=category&category_id=12&large" target="_blank">Sarcina si continuarea...David (filmulet)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns radcarmen spune:

Lumi_Nag am sesizat ca mi-au pus poza pentru ca era mesajul meu chiar primul pe pagina noua, in dreptul rubricii "sa ne cunoastem". Este prima poza cu puiul meul de la prima intalnire. Atunci mi l-au adus asistentele. Doamne ce moment!

Carmen, mami lui Vlad Gabriel - atat de mare
Poze cu puisorul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihael@ spune:

quote:
Originally posted by anaalina

Neata la pranz !!!

Al cincilea dinteeee!!!! nu se poate si noi tot baba stirba suntem mai sunt bebelusi stirbi???

Varsta Catalinei Teodora




DAAAAA, noi

Mihaela siStefania (19 martie 2007)

Poze
Varsta Stefaniei
www.desprecopii.com/info.asp?id=1199" target="_blank"> Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns martutza spune:

Buna dimineata.

Mickyn sarumana mult.Astept msajul tau si recomandarile.Nu imi pun problema banilor ci a diagnosticarii.In mesajul anterior nuam zis ca acum 3 luni sotului i-au iesit glucide in urina in conditiile in acre el nu mananca parjituri, nu bea ceai indulcit sau cafea (f rara cate una).Iti raman datoare.

Alexia multumesc din suflet pt link si recomandare.

Diana_jors la ce oramergi in Gradina Botanica? as veni si eu ca nu e prea departe de noi.Vin cu autobuzul 336...daca suntet acolo pe la 15.

Elyanne multumesc.

Paxela ..apoidaca asa sunt toti eu le pun bomba ..ca acum e vorba de fimiu ...ca sa ma intelegio eu mi-am dat demisia de la cab la care lucram in 1997 pt ca aveam o dr care dadea acelasi lucru la copii fara sa le faca analize..adica acelasi antibiotic cu ambroxol si bixtonim si toti aveau acelasi diagnostic toamna IACRS-adiac infectie a cailor respiratorii superioare ...nu conta cin e a provocat infectia tratamentul era acelasi....Sanatate si voua si sper ac s-au dus belele de la voi.

Ioana maine te duci la Matei? sa-i faci poza pentru noi si sa-l pupi muuuult.

Carmenefr cum se simte Teuta? A trecut alergia?

Loradin ai grija sa faci supa buan pentru fata mea si poate ne vedem in weekend.Tu stai pe strada Brasov sau pe langa Rest Primavara?
Ca am gandeam sa nevedem in parc la Favorit daca iti este mai usor..acum cat mai e vreme buna.Ce zici?

Lumi_Nag sa fie fericita sorata in casnicie.Tie ce sa-ti izc mai..ai baiat mare nu gluma...adevarat cavaler...si sta tare bien pe olita.

Lauramar pe Ariana ac tre frumos mai doarme zana.

Zadi ai niste copii adorabili iar tu esti super sexi zau...

KArla nu te necaji..este tatal lui si sangele apa nu se face...copilul simte..dar acest lucru nu trebuie sa fie factorul dterminant..daca ru esti derutata de comportamentul sotului gandeste-te la Luca...cum se va simti el daca tasu va pleca iar cand va avea el sa zicem 7 ani?..Nu crezi ca se va gandi ca e vina lui? Nu crezi ca nu merita sa se streseze copilul din cauza asta? Risti sa ajungi cu el la medic daca tasu la fiecare hop da bir cu fugitii..Copilul e sensibil si se va considera vinovat.Dumnezeu sa te ajute sa faci ce-i drept si corect pentru tine si Luca.

Anne as fi zis cae valabil si pt tine dar tu deja ai luat taurul de coarne.Lasa ca vorba ceea.."lac sa fie ca broaste-s destule"

Mihalaaa si Roxanici am vazut pozele si ma gandeam...voi ati remarcat cum se uita Rares la masa cand il tine pe David in brate? Eu cred ca sarlatanii astia mici deja cred ca suntem proprietatea lor

Raluca22, Ramiha si Daia28 bun venit si bun revenit.Bagati info, adte, poze ac suntem avide de noutati si mai vrem si noi sa ne confruntam sis cu alet personaje ..nu mi-o luai in nuem de rau fetele veterane in ale scrisului.Hai sa pun galerie pentru prospaturi ca poate asa capatati curaj...

nu de alta dar au fost cateva mamici care au bagat un post la cateva luni si apoi..PAUZA..pai bine mai ne lasati cu ochii in soare

Rianastef..e o dulce fatuca si rade frumos pacat de calitatea filmului..mai incearca sau ..o avea compu meu bube in cap.Sanatate si mult noroc s afie totul bine acolo in burtica.

acum ma duc sa-i fac dovlecei umpluti lu fimiu.nu va ganditi la cine stie ce ..iau dovlecelul, orezul, ceapa si morcovul fierte in supa si le blendui cu carne de vita si amestec cu 1 lingurita de iaurt si gata...pai ce credeati ca stau sa manjesc vasele pentru un dovlecel ..nici macar nu stiu de-i va placea...e experiment.

IUNIA veniti in Gradina Botanica?
Anne ce zici te bagi?
Invitatia e valabila pentru cine mai poate ajunge acolo pe la 15.
Va pupacim.

PS.Sa nu uit..dupa ce la pupat cardioloaga pe Vic si a zis ca e adorabil si ca are o inima sanatoasa eu am zis satisfacuta..ACU POT SA TE LAS SA URLI MAMA CA NU AI NIMIC SI NICI NU PATESTI NIMIC
GATA.fug sa fac si un pic curat printre acte..ac am de lucru.
.

Marta mama lui Victor Mihai 12.03
Varsta lui Victor
Victor Mihai

Asa s-a nascut Victor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura_oana spune:

buna ziua stup,

si noi suntem stirbi si iaca facem luni pe 22... 7 luni....asa ca...mai au vreme sa iasa.

in alta ordine de idei..am reusit sa ajung la zi cu cititul , nu ma pricep ce sa va raspund...

io sunt stresata cu bubitele lu edy ( alergie de la ce NU SE STIE) , am facut si examen coproparazitologic ( parca asa se numeste) ..a iesit negativ, deci nu are viermisori, papa aproape la regim, fructe doar mere si pere, lapte am revenit pe cel de 1.5%,.si o gramadade altele.am obs o chestie , branzica calcica o vomita la 1-2 ore dupa ce papa, si i-am dat zilel trecute din asta cumparata( 1 lingura, atat) si sara ii aparusera bubite noi ( cateva ) , care pana dimi au trecut, dr a zis sa nu ii mai dau deloc.parca se mai duc din ele , apoi io nu mia stiu ce sa mai zic.cu crema de la dermato nu au trecut, de la morcov, cartof , carnita de pui, mar, para, gris cu lapte, dovlecel , nu are cum sa faca.am zis ca schimb laptele sa vedem. nepoteleul meu tot asa fcaea si atata au schimbat laptele pana au data de ala dela care nu mai facea nici o bubita!

oricum sunt foarte stresat de ele si simt ca o iau razna cateodata.

va rog sa ma scuzati daca nu scriu mai des, dar nu am starea necesara in ultima veme si ma simt tot contra timp, nu am timp nici sa respir!!!!!edy s-a facut din cumintenia pamantului un razgaiat si un alintat de vai de capul meu(o parte din vina o am si io)

de papat ...am ramas la fel un mancacios

azi de ex

ora 9.00 - 280 ml lapte
ora 12.00 - 2 mere+1 para + 4 biscuiti
acu doarme
15-16.00 - supa de pui cu carnita si morcov + piure de cartofi si carnita( asta daca nu cumva fac din retetele ce le-ati dat cap. trecut, ca le-am salvat)

apoi pe la 19-20.00 - 280 lapte

si apoi somn de voie de pe la 22.00 pana la 8.30-9.00.

cam atat, deocamdata.

va tzuc .

Laura si comoara mea Eduard Darius 22.03.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelaaa spune:

quote:
Originally posted by martutza

Buna dimineata.

Mihalaaa si Roxanici am vazut pozele si ma gandeam...voi ati remarcat cum se uita Rares la masa cand il tine pe David in brate? Eu cred ca sarlatanii astia mici deja cred ca suntem proprietatea lor

Marta mama lui Victor Mihai 12.03
Varsta lui Victor
Victor Mihai

Asa s-a nascut Victor




Martutza,de care poza zici ca io n-am bagat de seama

Mihaela, de DAVID-29 martie 2007

DAVID...cat sunt de maricel...

Poze cu David

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=2917ac23b344a0c9f2c340&skin_id=0&source=category&category_id=12&large" target="_blank">Sarcina si continuarea...David (filmulet)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns martutza spune:

Alionaaa..da-ne si noua un dinte..pleasee...Sa dea DD s aaibe dinti sanatosi pacienta lu'tati.

Roxanici pastilele cu iod faceam parte din programul de iodurare a oamenilor mai ales din zonele sarace in iod (zona de gusati din muscel si brasov ) dar s aextins la nivel national pentru ac ...vezi raspunsul Alionei..doar in nuci ce mai gasesti nshte iod asha...acu nus tiu de ce nu se mai dau....

Radcarmen sper sa fie de la dinte. si sa iesti bine la bilant.

Magdutah sa aveti drum bun (moama 550km..io nu am curaj ...) si sa aveti un botez reusit.

Laura_oana sanatate lui Edy.Poate ca e necajit si el de la bubite.Nu-l certa.Pupa-l din partea noastra .De obicei pacatoasele astea dau si mancarimi si el nu stie sa zica.Dea DD sa gasiti alergenul si sa va linistiti.

Mihal@, Mihaleaa si Anaalina nu va necajiti ca nici Vic nu are dinti si deja are 7 luni si ceva..Lasa ca noi mergem pe principiul aia de ie smai tarziu sunt mai buni...Nu-i asa?V-ti prins ca vorbea oftica din mine....

MAncarea-i gata la flacau doar sa-o blendui si actele ma asteapta si voi nu ma lasati in pace.Ia fugiti afara si mai lasati-ma ...nu mai scrieti ca va bat .
Pa


Marta mama lui Victor Mihai 12.03
Varsta lui Victor
Victor Mihai

Asa s-a nascut Victor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura_oana spune:

am pus poze noi incepand de aici

daca vreti sa ne vedeti.

Laura si comoara mea Eduard Darius 22.03.2007

Mergi la inceput