Strumfi de iulie-august 2007 (15)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bondac79 spune:

poate merge albumul asta !http://community.webshots.com/user/bondac

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bondac79 spune:

ma verific sa nu radeti!azi am avut o treaba!da nu ma las![URL=http://good-times.webshots.com/album/561084891hjImnN][/URL]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diane_dun spune:

Afibebe, ma chinui de azi dimineata sa-ti raspund la PM si nu reusesc. Ma loghez si cand incerc sa accesez Mesaje private, ma delogheaza. Iti raspund aici, nu te supara pe mine.
I-am facut fie-mii Infanrix Hexa, la 2 luni. Spune-mi daca iti mai pot fi de folos cu vreo informatie.

Mami de Dani (1 august 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorinaoo1 spune:

Bondac sa nu zici ca sunt anormala la bibilica, dar asa de mult imi place poza asta . Dar si asta in care gangureste e super

Lavi - fericita deLorina Maria (5 iulie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claucia spune:

quote:
Originally posted by bondac79

ma verific sa nu radeti!azi am avut o treaba!da nu ma las![URL=http://good-times.webshots.com/album/561084891hjImnN][/URL]




Nu numai ca se vede, e si o frumusete de bebe!

Clau si Alessia Maria 13 iulie 2007

Poze cu printesa mea Alessia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Diana2007 spune:

quote:
Originally posted by ghinetz


Diana, ideile tale mi-au placut cel mai mult. Parca mi-ai fi citit gandurile.





Imi pare bine ca gandim la fel Ghinetz, mai ales ca tu esti la al doilea bebe si multe din teoriile astea ti s-au confirmat si in practica presupun, pe cand la mine deocamdata sunt inca in stadiul incipient.

Pentru mamicile care au bebei care au reinceput sa se trezeasca noaptea, se pare ca e normal, in jurul varstei de trei luni se mai intampla sa aiba pusee de crestere. Daca insa se trezeste si nu pare a-i fi foame puteti sa incercati sa-l lasati fara sa "alimenteze" nimic si va adormi la loc. Eu am avut experienta asta cateva nopti, l-am auzit cand s-a trezit, s-a tot foit si mieunat, nu m-am dus la el, si-a gasit manuta, a supt-o un pic si a adormit. Nu spun ca e la fel la toti bebeii, dar poate trebuie sa facem diferenta intre trezit de foame si trezitul partial intre ciclurile de somn. E adevarat ca acum Victor mananca mai des ziua dar asta e si ideea, sa inteleaga (e cam mult spus inteleaga, mai exact sa-si formeze un reflex)ca noaptea nu este pentru mancat, ci ziua.

Nici un subiect de discutie azi ? Sau suntem tot la cel de pus poze in album sorry, sunt rea ...

Diana mami lui Victor Christian, 24 Iulie 2007

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bondac79 spune:

DIANA2007 :poate ca nu toti ne nastem cu calculatorul in mana si ma straduiesc ca sa ajung si eu tehnologia asta ca doar tot de om e facuta .asta e unii pasesc mai greu! si sper sa fiu la zii cu totce e nou!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns siminoc spune:

fetelor!
Sa incep cu ce-i mai important: pe toate si pe bebei. Am vazut ceva pozici frumoase cu mamici si pitici. Nu nominalizez pentru a nu rata pe nimeni.
Bebelina mea doarme si am asa nevoie de o portie de forumeala, mai ceva ca de aer si apa!
Am citit cate ceva din cap trecut, da' pana sa leg si io vreo doua cuvinte s-a auzit strigatul foamei in casa! neuronu' face cu greu fata.
Oana, cu greu mai reusesc sa deschid calc. Va admir pe cele care sunteti prezente zilnic pe forum. Intre bebelina si casa nu prea mai ramane timp de foarte multe. Cred ca nu ma organizez prea bine. Ce-i drept, nici n-am acceptat ajutor dupa prima luna. Ar veni din partea soacrei si nu prea ma simt ok cu ea in casa. O vad ca pe un musafir tot timpul. Ea e oarecum bine intentionata si incearca sa faca cum vrem noi (io si sotul) totul. Doar ca avem stiluri atat de diferite ca tr sa "desenez" orice amanunt. Si e destul de obositor.
Monica, sunt vasluianca prin nascare. Am venit la Iasi la studii (superioare), apoi mi-am gasit de lucru aici si am ramas. De mult tineam sa-ti spun, da' iaca abia acu' am reusit. Doar ca vin destul de rar la parinti si atunci in fuga. poate totusi reusim sa ne vedem cu copilasii si sotii.
Am primit alocatia copilului pe card direct pentru doua luni. au intrat banii in cont pe 8 oct. Dosarul fiind depus in august la inceput.
Ma duc sa mai citesc cate ceva din capitolul asta!

Simona, mamica de Miruna (13 Iulie 2007)

Comoara mea, Miruna

Sunt binecuvantata cu o dragoste la patrat!

www.desprecopii.com/albumphoto/folderview.asp?bid=&folder=Simona Mandru" target="_blank">Io mireasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns siminoc spune:

Jadi, felicitari! Te admir ca ai reusit cu doi copii sa te mai ocupi de cariera!
Andicu, imi pare rau ca treci prin momente grele. Si te inteleg perfect. Sunt in aceeasi situatie: bebe toata ziua, cu sotul stau de vorba 15 min pe zi, bineinteles in leg cu copilul, el sta cu copilul cat sunt la baie sau trebaluiec ceva, la cumparaturi mergem in grup sub presiunea timpului, de obicei, la coafor n-am mai fost de cand erau 40 grade afara si arat ca un canis cu breton, mai reusesc uneori sa ies cu bebelina la o plimbarica prin cartier, doar noi doua. Sper sa nu ma pasca nici o depresie! Pe mine forumul ma ajuta foarte mult. Chiar daca nu-mi fac simtita prezenta prea des, ma gandesc la fetele de aici, la mutritele dulce de bebei pe care i-am vazut, etc.
Mychy, felicitari pentru reusita cu exercitiile. Cred ca arati bestial in blugi. ce exercitii ai facut? Probabil ca ai mai povestit, da' rogu-te mai scrie o data!
Mama perfecta? E un ideal la care cu toate tindem, fiecare in felul sau. Eu stau acasa cu copilul si nu concep sa o las momentan cu altcineva. Ma deplasez cu ea oriunde e nevoie de prezenta mea. Imi vine sa tai mainile oricui ii atinge manutele, eventual dupa ce am explicat sa nu le atinga ca si le baga in gutita. Eventual mai primesc si replica "Da' unde s-o ating?" sau "Hainutele astea sunt asa frumusele".Incerc sa ma bazez pe instinctul matern. Sper ca functioneaza non-stop!
Ma duc sa mai citesc. N-am parcurs nici trei pagini si v-am facut capu' toaca!

Simona, mamica de Miruna (13 Iulie 2007)

Comoara mea, Miruna

Sunt binecuvantata cu o dragoste la patrat!

www.desprecopii.com/albumphoto/folderview.asp?bid=&folder=Simona Mandru" target="_blank">Io mireasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns siminoc spune:

quote:
Originally posted by alina.a
dar eu nu vreau sa fie perfecta(ar fi exagerat de obositor) doar vreau sa fiu mamica care -i trebuie ei



foarte frumos spus (scris)!

Simona, mamica de Miruna (13 Iulie 2007)

Comoara mea, Miruna

Sunt binecuvantata cu o dragoste la patrat!

www.desprecopii.com/albumphoto/folderview.asp?bid=&folder=Simona Mandru" target="_blank">Io mireasa

Mergi la inceput