Colectia de toamna-iarna 2005 (160)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miha2006 spune:

auzi mai LEEO, degetul meu mic de la piciorul stang e inutil la faze de astea, dar ce-i mai prost e ca nici alea de la maini nu-s cu mult mai bune si apoi eu tr sa caut literele ca tare alandala is puse, ar trebui sa-mi dau comanda de o tastatura personalizata

mai io chiar ma gandeam ca zulufata e pe la coada cu treburile la olita, m-am mai linistit. s-a pucat cumnatamea sa-i spuna intr-o zi la mama ca io nu stiu ca la varsta asta copii nu ar mai tr sa aiba pampers, ca la cat citesc eu ne net nu stiu ca provoaca sterilitate mai ales la fetite?... si ma suna mama disperate ca uite ca i-a zia asta... astea fiind spuse asa ca sa vedeti ce cred unii despre pampers. de unde drak o fii auzit prostiile astea nu stiu.

... asha, no fiti atente: asta e linkul de la MARIA cica e jucaria originala www.leapfrogshop.co.uk/leapfrogshop/info/little_touch/little_touch_info.htm" target="_blank">LeapPad Little Touch si asta e www.piccolino.ro/p--leappad-little-touch-si-carte" target="_blank">scoru' la el. acuma ramane sa ne spuna MADA daca e acelasi cu al Mirunicii.

MIHA SI IULIA BUBULINA (22.11.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bic spune:

Dordia! Sa fii fericita!
Alexandrina, chiar ma gindeam la tine inainte sa scrii.. poate chiar in acelasi timp... Indura-te si scrie si tu ceva mai mult decit un rind despre voi.

Gandacel, ce induiosatooooor cu cei doi copii.

Incep si eu sa-mi mai doresc inca unul, dar la noi sigur nu se poate. Cel putin nu deocamdata.

Hilde, clatitele n-au de ce sa-i faca rau lui Stef. Poti sa incerci sa le faci din faina integrala si sa folosesti miere in loc de zahar ca sa fie mai santoase. Daca Stef e ca fii-mea si nu maninca oua, e o metoda buna de a depozita ceva proteina de ou in copil.





Smaranda, 3.11.2005
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=75330" target="_blank">Povestea nasterii

www.askdrsears.com/html/2/T020100.asp" target="_blank"> Alaptati,
www.lalecheleague.org/bfinfo.html" target="_blank"> alaptati,
alaptati!

Cum se poarta un bebelus in wrap si www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=80475" target="_blank">discutia de pe DC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bic spune:

Ah si nu ma pot abtine sa nu v-o spun pe urmatoarea:
Ma duc noaptea la Smaranda in camera sa-mi iau ceva si profit de ocazie ca sa-i extrag suzeta din gura. Ea se trezeste usor, se ridica in popou pentru o secunda apoi plonjeaza la loc cu fundul in sus, nu inainte de a-si introduce suzeta la loc si de a sopti de doua ori sacadat: "butter - fly" "butter - fly" !!!
Ce vise frumooaaaase! Vreau si eu sa visez fluturi!

Smaranda, 3.11.2005
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=75330" target="_blank">Povestea nasterii

www.askdrsears.com/html/2/T020100.asp" target="_blank"> Alaptati,
www.lalecheleague.org/bfinfo.html" target="_blank"> alaptati,
alaptati!

Cum se poarta un bebelus in wrap si www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=80475" target="_blank">discutia de pe DC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tania-z spune:

Dordiutza la MULTI ANI fericiti si impliniti! Nici ca se putea cadou mai frumos decat ce ai tu acum in burtik!

Bic, wow, ce vis superb!

Mihaelutza iti inteleg perfect sentimentele, le-am avut si eu, pe vremea cand munceam, adik in antichitate (). Pe atunci lucram pe proiecte sapardiene cu primari de comuna si tindeam clar spre 0 fire de par in cap. Acum nu stiu daca as mai putea relua..chiar ma gandesc ce o sa fac de la anul, ma intorc la ce faceam sau...ba? Poate imi zici tu daca merita neuronii sa ii frec cu fondurile structurale .

Miri welcome back!

Hilde sanatate maxima pt Stef

Noki si noi avem senzor de invelire, asa ca dl Che doarme cu body cu maneca scurta si pijama tip combinezon de velus sau plus sau cum naiba s-o numi materialul ala,. Chestia e ca il acopera peste tot, e dintr-o bucata cu labute.

Sa va zic ce mi-a facut Stefan azi

Se juca prin camera, alerga, construia si, la un moment dat, dupa cateva sarituri pe muzica, se opreste, se uita la mine si vine si ma cuprinde cu bratele strigand: "Mami, te iubec!"
Am fost pe spate, nu mi-a mai spus niciodata asta! Mai ales el, car enu mai sta in brate si la pupat deloc!

Tania & Anna Sofia (20.09.2007) & "Che" Stefan (17.12.2005)

Intuitia este o calitate a femeii care o ajuta sa-si contrazica barbatul inainte ca acesta sa apuce sa deschida gura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

quote:
Originally posted by Bic

Hilde, clatitele n-au de ce sa-i faca rau lui Stef. Poti sa incerci sa le faci din faina integrala si sa folosesti miere in loc de zahar ca sa fie mai santoase. Daca Stef e ca fii-mea si nu maninca oua, e o metoda buna de a depozita ceva proteina de ou in copil.




Bic & Hilde eu nu cred ca sunt bune clatitele pe fond de diaree, lasa-l sa se stabilizeze. Faina integrala e minunata dar accelereaza tranzitul, nici ea nu e buna la diaree.
Multa sanatate, refacere rapida!

maria cum mai e Cristi?
Sa speram ca e doar o tuse urmatoare virozei.

mara o pupam pe Flavia, multa sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Tania raspunde-mi si mie la ce te-am intrebat, please.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tania-z spune:

Lavi mi-am amintit ca ma intrebai de epiziotomie. Miercuri ma duc la dr. la control, nu m-a vazut de la nastere asa ca eu m-am tratat singura, rana pare ok, a aparut, in schimb, o bucata de tesut in plus, care cred ca va trebui cauterizat, ceea ce ma ingrozeste!

Anda cum se mai simte poetul?

Lavi, am scris in acelasi timp

Tania & Anna Sofia (20.09.2007) & "Che" Stefan (17.12.2005)

Intuitia este o calitate a femeii care o ajuta sa-si contrazica barbatul inainte ca acesta sa apuce sa deschida gura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Tania aoleu . Bine ca n-ai mai suferit atat ca la prima. Prima epizio.

Ce dulce-i Che!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miri__b spune:

Bic era o zicala carespunea ca at cand visezi ca zbori inseamna ca mai cresti in inaltime.
Gandacel ia floricica inapoi. vezi ca are ghiveci ca mie asa-mi place sa le ofer.
apropos de ghiveci. Ilenutza mai traieste planta?

Mirela si David - 23.12.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hildegard spune:

Stef cu chiu cu vai a mancat ceva paine cu orez cu morcov...asa mai mult cu cearta....si dupa 1 h a facut kk. deci azi avem la bord vreo 9 kk, dar legateee, deci fara muci.Nu vrea sa pape..il deranjeaza ceva in gura.Febra n-a mai facut deloc, are temp. care o avea el inainte, normala. Acum vreau sa-l culc ca e obosit ca azi nu prea a dormit..ca avea chef de joaca. In rest a dansat, se joaca e ok....

BLOGUL MEU

Veronica si
Stefan Peter- 07.11.2005(1 an si 11 luni)

Mergi la inceput