Colectia de toamna-iarna 2005 (160)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns soanso spune:

mirabilis ,mersi de sfat,dar ma gandesc oare nu slabeste daca sare doua mese de lapte ,sa-i dau alceva in loc ?

cu jucariile grea pb si la noi ,se plictiseste rapidisim de orice ,mai nou e incantata de animalute(vaca,oaie ,cal ,tap ...) le tot aranjaza ,le culca ,le insira )si ii plac la nebunie cartile (tot cu animale) ,si sa scrie cu pixul pe unde apuca .cubulete de construit si un carucior de papusi cu care se plimba prin toata casa.

Hilde(cuscara)pupam pe Stefanelul bolnavior sa se faca repede bine si sa manance bunatatile facute de tine ,ma bucur ca a inceput sa manance .zici ca mai ramai un an acasa??/bine de tine ,si vaz ca nu te plictisesti .

eu sincer abia astept sa merg la servici ,sunt acasa din mai 2005 si vb lui Sory ar fi cazul sa mergi si tu la serv ,dar v-a fi o pb ce fac cu Sorana ? eu voi merge pe h 7,30 la serv ,Sory pe 08 si socrela ar tb sa vina pe la 07 sa stea cu S ,si nu stiu daca o sa-i convina????????

LA MULTI ANI, DORDIA !!!
Multa sanatate,iubire, realizari si impliniri alaturi de cei dragi!





SOSO (20 dec 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hildegard spune:

Mor d eras...cica io prima si un carnat inaintea mea!

BLOGUL MEU

Veronica si
Stefan Peter- 07.11.2005(1 an si 11 luni)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitaco spune:

Leea a fost mai iute de mana....

Gabriela si Mateea Ioana
Povestea nasterii

Cand iti vine sa plangi, adu-ti aminte de clipele in care zambeai;
Cand simti ca viata nu are nici un rost gandeste-te la cei ce mai au doar o zi de trait,
Cand simti ca vrei sa mori gandeste-te ca altii ar da orice sa traiasca...
Iubeste-ti viata, parintii si prietenii. E cel mai de pret lucru.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Am vorbit cu minunatul Radet comun...cica de pe 17..pana atunci s afac frigul...

Mirabilis- Sarah are o noua pasiune acasa - "oa"= joculetele cu Zoo de pe net. Apare litera, apare animalul, face ce face animalul in speta, apoi Sarah apasa si apare altul. E fana...

Lavi- io as zice ca subiect separat, la Aniversare...

Miha- iti bati joc de noi????Auzi, mai are pampers la somnic si cica rar se scapa pe ea si to zulufata e ULTIMA cu pampers...daca chiar vrei sa stii noia acum am inceput sa facem cate un pipi razlet la olitza!!!



Poze cu Sarah si mami
www.dropshots.com/Saralyna#albums/ANTALYA%202007" target="_blank">POZE ANTALYA
Filmuletze poznase www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">1 www.dropshots.com/saraly" target="_blank">2 www.dropshots.com/noki_lara2" target="_blank"> 3 www.dropshots.com/Saralyna" target="_blank">4 si www.dropshots.com/saralyna2005" target="_blank">5
Varsta Sarah

Everything matures...eventually!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelutat spune:

Sunt in asentimentul Vecinei mele cu bata in ceea ce priveste chestii de genul "pampers". Singurul moment in care Titi imi zice ca face pipi si chiar face este cand ii zic sa facem pipi la borcan sa il ducem la analize. In rest nimic, dar nimic. Iar kk nici vorba, in continuare nu il deranjeaza sub nici o forma produsul care ii atarna la fund si noua ne muta nasurile. Deci Miha nu, nu sunteti in urma, sunteti chiar cam prin capul listei, da? Nloi suntem in urma.
Asadar Noki inghetam impreuna in case pana pe 17? Adica inca 2 zile? Si parca de maine se incalzeste nu? Mama lui de radet....
Mihaela

album dn Titi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leea_cv spune:

Apoi Miha mama da scrii cu degetu mic de la piciorul sting? Sau di ce asa de incet?Ia fa bine si zi site de jucarii sa le facem alora vinzare.Da e aceeasi jucarie ? ca mi se pare cam mare diferenta de pret.Iara cu olitza,nici macar razletz.DELOC.Litera...T?
Gabi sarumina.M-ar cam bate si pe mine gindul sa-i dau.
Soso da-i iaurt sau brinzica cu smintina sau orice produs lactat.Nu maninca gris sau orez cu lapte?
Mira cu jucariile in acelasi tipar si noi.Se plicti de orice.Are de ex cubul ala in care poa sa introduca obiecte de diverse forme.E cu ala isi mai omoara timpul.Cuburi pune unul peste altul.Masina cu telecomanda.Un cub maaare care pe fiecare fatza are alta activitate.Gen butoane cu cintece,telefon,butoane u animale,ceas,un fel de tzintar.Mai degraba se joaca cu ciocansurubelnitza,papiota,telefon fix,suruburi,tel,si alte dracovenii.



Leea si Tudor David (19.12.2005)

iubire…in imagini
............................................................................
Vrei, te rog, sa iei putin mina de pe umarul meu?...Poate reusesc sa zbor.
Ce pacat!Intr-o zi,fiecare copil va invata ca nu tot ce se clatina e leagan...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelutat spune:

Hai ca mi-am adus aminte: Miri nu ai iesit din gaura in care intrasesi? Haide draga scoate capul pe fereastra....
Mihaela

album dn Titi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitaco spune:

Bei... unde plecara-ti toate??? Are si omu nitel timp liber si nu are cu cine conversa? Da-i frumos asa mei???

Gabriela si Mateea Ioana
Povestea nasterii

Cand iti vine sa plangi, adu-ti aminte de clipele in care zambeai;
Cand simti ca viata nu are nici un rost gandeste-te la cei ce mai au doar o zi de trait,
Cand simti ca vrei sa mori gandeste-te ca altii ar da orice sa traiasca...
Iubeste-ti viata, parintii si prietenii. E cel mai de pret lucru.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hildegard spune:

Gabi, aici sunt!!!

auziti, e rea clatita asa simpla pentru stef..??? intreb doar, nu i-am dat....

BLOGUL MEU

Veronica si
Stefan Peter- 07.11.2005(1 an si 11 luni)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miri__b spune:

hello
mare e dependenta ta Doamne!
n-am ratat nici o virgula nici un filmulet din ce scriserati.
am belit si eu ochiul la subtirica de Mihaelutat, la fotomodeala de Miha,la alpinista de Cristina,ce-am uitat?
Madau asteptam poza cu rochia si ciorapii castigatori aferenti.
Dordia la multi multi multi ani!
Leea tare rau imi pare ca nu stai in Buc. mai iti aduceam o nuca,mai iti faceam un masaj la spatele bolnav...ma pricep, fara scoala ofcorz
Joy cand oboseste Ela da un semn.
Noki si pe buburuza era un laptop de bb cu 80 lei, nu ac firma ca cel al Mirunei.
maaama ce ma mananca deshtili.si chiar imi amintesc din urma. ptiu sa nu ma deochi.
Olita? nu e cutie de jucarii adica?a stat de cateva ori pe wc, faraproductie, fara sa insist dupa
Ptr tuse testat si pe pielea mea cu efecte nesperat de bune e ceaiul ala cu nuci si ceapa. jur ca nu e rau la gust, are gust de nucile alea care-ti inverzesc degetele.
Hilde si noua ne-a zis dru ala platit cu bani greeei sa-i dam antibiotic dc face 3 zile febra peste 38.4

multumesc ca mi-ati simtit lipsa ma simt mai bine ad mi-au trecut durerile de spate, picioare si m-au luat mai puternic niste masele plombate in vara. ma gandesc sa nu-mi zica ca tre sa-mi scoata nervul asa ca mai rabd.

fi-miu si-a dus ptr prima data saptamana trecuta pampersul murdar la cos, stiu ca alti copii o fac de la un an, dar tot mi-au dat lacrimile cand l-am vazut.parol ca am plans.eu ii pun masinutele mai grele pe parchet, el le ridica pe mobila, cand a intrat in camera si iar le-a vazut pe parchet cica "a cazut" si a cocotat-o iar.

pup you all, sunt in toane bune nu fac exceptii char dc iau vreun virus.parca dupa noile standarde se scrie legat nu? de "vreun" e vba.




Mirela si David - 23.12.2005

Mergi la inceput