Fulguleti de noiembrie - decembrie 2006 (79)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns leyla spune:

Buna seara, buna seara, primti cu...colindul? Pai daca tot se vorbeste de brad pe aici.... Noi cu siguranta vom face brad dar vom pleca de acasa de sarbatori.
Donia, eram asa de posomorata ca iar n-am sot zilele astea acasa si o sa mai dureze inca vreo luna pana se aduna si el dar cand am citit vorbele de duh ale Roxanei, you made my day si pt ea si pt tine. Sper si eu ca si nazdravanul meu sa ma aline&alinte asa intr-o buna zi. Cat despre cumparaturi, anul trecut pe cand eram insarcinata am profitat la maxim si am facut la greu cumparaturi la reduceri, am avut stoc facut pana acuma. Anul asta mi s-a parut mai slabuta oferta, in plus pe 25 plecam in Antalya unde vom sta o luna si ne vom aproviziona de acolo, stiu eu niste locsoare.
Hai, c-o iau de la coada la cap...
Bamboletta, mai, pai ce fetita vrednica aveti voi, e si bucatareasa, si spalatoreasa, si croitoreasa... mortala cu papuceii aia. Moamaaaa, si are 80 cm??? ce inalta e!
Lavinia, Mihaita!
Danutz, ptiii, da chiar 3 ceasuri rele.
Ktrinel, felicitari pt job. M-a imbolnavit Julia, ce mai, super, super, super.
Madaluta, cand ai zis de greturi...of ce mi-am adus aminte de perioada aceea....am avut si eu la greu si stomacul intors pe dos toata sarcina...da tare frumos a fost...parca as mai vrea.
Chris, hai sa ne povestesti cum a fost azi pe frontul muncii.
Dolores, nici eu nu am tinut niciodata lapte, daca nu a papat, am aruncat si am facut altul proaspat.
Miro, si eu ma uit la emisiunea Tanyei Byron, la ora aia de regula cupilu doarme asa ca ma pot delecta linistita. Si apropos de dormitul cu mama, am vazut intr-un episod, era o fetita parca de vreo 2-3 ani care nu dormea decat cu mama si ca sa o dezvete l-a insarcinat pe tata sa o culce...si uite-asa el o tot culca ea se ridica, cred ca a repetat tatal operatiunea de vreo 100 si ceva de ori dar a reusit, intr-un final fetita a obosit, si-a tras plapuma pe ea si a adormit. Deci, perseverenta nene. Noi nu avem probl asta pt ca piticul doarme din prima zi acasa in camera lui, in patul lui, singur in camera si cu lumina stinsa. Acuma il mai aduce sotul in toiul noptii langa noi ca deh nu mai poate de dorul lui dar se trezeste si nu poate adormi, se uita pe pereti asa ca il duc inapoi in patut si adoarme la loc.
Chinico, super Bea cu cipilica rosie. ce falcute are.
Raluca_u, multi la Adinuta, accidente or sa se tot intample, si Kaan azi a reusit sub ochii mei sa dea cu buza de un scaun, urmare, are o julitura deasupra buzei de sus. Nu mai zic cc ca intr-o zi cand era somnoros a dat cu capul de toate dulapurile, canapelele, usile si nu o data ci de doua ori la rand se auzea buf-buf. Plus ca orice jucarie pe care punea mana ajungea cumva in capul lui, ce mai, parca era beat.
Cat despre iritatie la popou, ia ziceti bre, care a dat startul si la asta? ca si noi ne-am pricopsit.
Yagmur, admirat Luchita dulce. Parca se zice ca daca te impiedici si cazi te mariti, ei? Acuma sa nu apari in fiecare zi la birou cu noroi in par. Vezi, ca iti dau task tie sa-mi trimti sotu' acasa.
Noi nu luam nika pt imunizare, oare ar trebui? O sa intreb si eu pediatra... pana acuma multumesc lui DD n-a avut raceli sau alte probleme, doar muci de vreo 2 ori dar am scapat f repede de ei cu Hummex nazal si batista faimoasa. Sare nu servim, zeama de carne nu servim, suzeta servim doar la somnic si rar daca e mai marait pe afara. Cat despre silicoane ...cine stie....poate om servi mai incolo...
Hai ca m-am intins cat o zi de post cu ditamai colindul...oare mi-a scapat ceva? daca da, . Somnic usor mamici si fulguleti!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianocica spune:

quote:
Originally posted by Donia


Mai da' ma superi rau de tot... cum adica e organismul mai slabit daca a venit frigul? Jap, jap si Aualeeeu, ce suparata suuunt
ufffffff, iar vorbesc cu prune-n gura.. da' sa mor daca mai am putea s-o iau de la capat...in aceeasi ordine de idei asiza, ai dreptate cu caloriferuul ala...la noi iarna e caldura mare, numai in tricouri stam...si tot astept sa dea astia caldura...cred ca ar trebui totusi sa luam ceva pana atunci. am un convector da' mi e tare frica cu el...uf, mama denaturata ce sunt...sa mor daca m-am gandit la asta...
quote:
Iti multumesc ca nu ai fost acida - sincer??? asteptam cu sufletul la gura raspunsul tau.
stiu . e..norocul a fost ca am numarat 100 de mississippi in gand inainte adica am citi acum vreo 5 ore si de-abia acum am apucat sa raspund...ca daca ziceam de prima oara....ma sti doar...

ma duc sa vizionez poze, n-am prins decat un fund de antonia din masina de spalat si asa o pofta mi a facut..

diana si david 03.12.06

Alaptatul Help-line. Pentru Sonia. Pentru Diana. Pentru Darius

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinazot spune:

BEA e super dulce,la fel si RARES...mor ce scumoi sunt fulguletii nostrii,vazutr si filmulete cu KARA care e o dulce si juma!!!pupici de la noi!

Adina si Alessia Maria(30.10.2006)
poze Alessia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinazot spune:

Vai,ce am ratat,poze cu LUCHITZA de YAGMUR,ma duc sa caut sa vizionez!!!

Adina si Alessia Maria(30.10.2006)
poze Alessia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianocica spune:

bambo m a terminat antonia. scumpa raaaaau
chinico imi plac mult hainutzele sefei. e f cool . mai avea odata niste pantaloni kaki cu sosete roz pal si era belea. si acum la fel. sper sa am si io puterea sa n o imbrac pe natalia (a, vezi ce hotarata sunt ) numai cu fundite si cordelute roz si cu broderie...

filmulete nu vedem ca n avem sonor...ramane pe maine..oare mai era ceva de zis?!?!? e..revin io daca nu pic de somn pe aici...

diana si david 03.12.06



Alaptatul Help-line. Pentru Sonia. Pentru Diana. Pentru Darius

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asiza spune:

quote:
Originally posted by dianocica

quote:
Iti multumesc ca nu ai fost acida - sincer??? asteptam cu sufletul la gura raspunsul tau.
stiu . e..norocul a fost ca am numarat 100 de mississippi in gand inainte adica am citi acum vreo 5 ore si de-abia acum am apucat sa raspund...ca daca ziceam de prima oara....ma sti doar...


diana si david 03.12.06

Alaptatul Help-line. Pentru Sonia. Pentru Diana. Pentru Darius



...fara sa ma bag in discutie...hahaha-ha-ha-ha...ce m-am mai distrat ...m-am gandit eu ca numeri oi, stelute, mississippi si alte cele, de aia nu ai aparut pana acuma!!! ...Mai fac si eu dintr-astea uneori! ...

Oana cu Denis Cristian (19 decembrie 2006)
Slideshow Ingerasul nostru drag
www.youngnutrition.net/member/tickers/64637/ticker1.png" target="_blank">Varsta Denis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dandusa spune:

...eu inca numar...[omulet care bate nervos dintr-un picior]...,oare la cit sa ma opresc?!?,da' mai bine nu ma opresc...,767,768,769,770

www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">Miracole exista,trebuie doar sa credem in ele...
Sonia /Edy /www.animalutze.com/umanitare/bb-darius/index.php" target="_blank">Darius
Mindrete de Crinuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirona spune:

quote:
Originally posted by dandusa

...eu inca numar...[omulet care bate nervos dintr-un picior]...,oare la cit sa ma opresc?!?,da' mai bine nu ma opresc...,767,768,769,770

www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">Miracole exista,trebuie doar sa credem in ele...
Sonia /Edy /www.animalutze.com/umanitare/bb-darius/index.php" target="_blank">Darius
Mindrete de Crinuta



adica??? si tu ma injuri?


Miro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asiza spune:

Dandusa, lasa numaratoarea si apuca-te si baga poze...hai, maaa, te roooog...vreau sa vad fulguletzi in action ...Pleaseeeee....

Oana cu Denis Cristian (19 decembrie 2006)
Slideshow Ingerasul nostru drag
www.youngnutrition.net/member/tickers/64637/ticker1.png" target="_blank">Varsta Denis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianocica spune:

quote:
Originally posted by asiza

Dandusa, lasa numaratoarea si apuca-te si baga poze...hai, maaa, te roooog...vreau sa vad fulguletzi in action ...Pleaseeeee....

Oana cu Denis Cristian (19 decembrie 2006)
Slideshow Ingerasul nostru drag
www.youngnutrition.net/member/tickers/64637/ticker1.png" target="_blank">Varsta Denis


pai pana baga dandusa poze, sa ti spun io repede ce face madam crinutza?!?! fura, bai nene, de rupe. fura toata jucariile copiilor. am ras pana am obosit. deci: mai intai ocheste copilul cu jucaria. se uita la el, dar nu direct. nea..printe gene...si cu capul in alta directie...studiaza bine, numara pasii...apoi usurel, ii pune (lui d-de ex) o mana pe umar. si a doua pt stabiliate. si pac! suteste jucaria. e mortalaaa. hai ca ma duc sa caut poze pt exemplificare

diana si david 03.12.06

Alaptatul Help-line. Pentru Sonia. Pentru Diana. Pentru Darius

Mergi la inceput