Fulguleti de noiembrie - decembrie 2006 (79)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dandusa spune:

quote:
Originally posted by Donia

Stiti cu ce m-a rasfatat azi? Ne imbratisam si zice: "Mama, imbratisarile tale sunt cele mai calde din lume!" M-am topit toata si in momentele alea m-am bucurat pentru burta care mi-a ramas si care ii spijinea foarte bine capul, cum stateam noi asa imbratisate .
Si apoi mi-a facut o scrisorica pe care a scris: "Iti doresc sa ai o zi frumoasa asa cum esti tu" si pe care a desenat o inima-mama care tinea de mana o inima-fetita. Ce draga imi e!





vaiiii,ce frumossss,vreau si euuuu[omulet vizibil emotionat]

www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">Miracole exista,trebuie doar sa credem in ele...
Sonia /Edy /www.animalutze.com/umanitare/bb-darius/index.php" target="_blank">Darius
Mindrete de Crinuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianocica spune:

pfiu...greu e cu paginile astea mici..parca e mai mult de citit.. sa vedem ce am retinut:
katrinel felicitari pt job!
imunizarea: eu ii dau lui d de fiecare data cand mi se pare ca il ia o raceala. exemplu: acum cateva zile cand s a facut deodata rece si ne a prins cam pe nepregatite. in casa, mai ales, e cancer. noaptea e f frog, el nu serveste sac de dormit si il tot alerg noaptea prin pat cu pilota dar...sunt dati cand il gasesc rece tot. tot o luase cu niste stranuturi, un inceput de muci aposi..asa ca am decis o cura de oscillo. ceea ce se pare ca i-a priit. in mod normal nu i as fi dat nimic, dar avand in vedere ca e tot mai rece (in casa..)...e clar ca organismul e mai slabit si deci mai predispus sa prinda tot felul de indivizi din aia mici si camuflati eventual pe gresia mea neagra..
revin

diana si david 03.12.06



Alaptatul Help-line. Pentru Sonia. Pentru Diana. Pentru Darius

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianocica spune:

m am invartit, m am foit..dar din cauza de asta..ACOLO UNDE TI-E LOCUL??? ma simt nevoita sa dau un raspuns detaliat. deci:
1 la mana: nu, mirona, nu cred ca locul meu e acolo. locul meu e acolo unde e nevoie de mine. eu asta inteleg prin familie, prieteni. persoane pt care poti, vrei si chiar faci ceva atunci cand au nevoie de tine. in primul rand alex nu a fost izgonit din patul matrimonial si trimis cu coada-ntre picoare pe canapeaua din sufragerie...a ales sa doarma acolo din 2 motive: ca sa aiba d mai mult spatiu si ca sa se poata odihni mai bine. amandoi.

d doarme mai bine cu mine in pat din doua mari motive: ca are mai mult loc, deci timp mai mare pana ajunge la o margine si da cu capul... si ca atunci cand ajunge si da cu capul, sau se ridica in fund sa ragaie, eu sunt in secunda doi cu mana pe el, il bat un pic pe spate sau il managai unde s-a lovit si nu mai apuca sa se trezeasca de tot. adoarme imdiat la loc, fara tzi.

de unde sunt asa sigura ca nu doarme mai bine doar pt ca sunt eu acolo? in afara ce ti-am zis mai sus, noi nu ne intalnim noaptea in pat decat din cauza rotirilor lui in somn, de cele mai mult ori ajunge sa doarma pe latul patului si imi mai trage cate un picior in burta cand isi ia avant sa dea cu capul in perete

2 la mana: daca ar dormi mai bine pt ca ma stie langa el nu as ezita nici o secunda. pt ca ar insemna ca asa ii e lui bine acum si este tot ce imi doresc. sa aflu (asta e cel mai greu) ce ii ofera cel mai mare confort-in orice- si sa i-l ofer. mi se pare cel mai bun lucru pe care il pot face pt copilul meu.

doi prieteni cu un copil de 1an tocmai au decis sa isi ia o saptamana de 'liber' sa vada cine sunt ei. cum sunt ei, in 2. ca in 3 se stiu...mie mi se pare o absurditate. nu mai poti fi niciodata in 2. acest copil va fi cu noi intotdeauna. viata noastra nu are nici o legatura cu viata de pana acum. si cand va avea 30 de ani tot parte din mine va fi, din viata mea, chiar daca nu va fi langa mine. iar eu nu voi mai fi niciodata persoana de acum 2 ani. si nici nu mi doresc asta. traiesc ceva mult mai frumos. si nu m as intoarce pt nimic in lume.

diana si david 03.12.06



Alaptatul Help-line. Pentru Sonia. Pentru Diana. Pentru Darius

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinazot spune:

ASIZA,trimis PM,si te astept la noi,adica abia astept sa ne vedem


Adina si Alessia Maria(30.10.2006)
poze Alessia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianocica spune:

mi am mai amintit una: aia cu silicoanele
eu sunt gica comtra. momentan . in primul rand e o operatie!. la cerere...[omulet cu o spranceana ridicata]. in doilea rand...de ce? cand ma uit in oglinda nu vad fanioane (sau bretele...cum vreti sa le ziceti ) vad niste sani care au hranit un copil fantastic. si care sper sa mai hraneasca inca unul . sex salbatec ca-n tinerete...[omulet cowboy care striga i-haaaa] nu cred ca mai e cazul . un sutien bun poate face minuni. deci..momentan zic pas

diana si david 03.12.06



Alaptatul Help-line. Pentru Sonia. Pentru Diana. Pentru Darius

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinazot spune:

quote:
Originally posted by bamboletta

avem poze noi pt cine doreste


plecam la plimbare

Mirona-

BambolettadeAntonia-Gabriela(1 nov 2006)
luna 11
www.youngnutrition.net/member/tickers/61250/ticker4.png" target="_blank">varsta Antonia
www.smi.ro/fulguleti/" target="_blank">Fulguleti nov-dec 2006
www.helpsonia.com/" target="_blank">Ajutati-o pe Sonia!


BAMBO,sunt totale pozele,e dulce foc Antonia,in masina de spalat ..super,(ai grija sa nu lasi masina in priza cand face chestia asta...zic si eu ,ca si eu am tot masina de asta si m-am curentat..de cateva ori ...)

Adina si Alessia Maria(30.10.2006)
poze Alessia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Donia spune:

dandusa, daca vrei cu adevarat... poti, dar trebuie sa-ti lasi burta sa creasca
Asa mi-a placut cum ai scris despe Crinuta stand rezemata de cada ca s-o speli

dianocica, si la noi e mai rece noaptea, drept pentru care i-am luat lui Cristi o salopeta mai groasa pentru noapte si are si body pe dedesubt, vad ca ii prinde bine. I-am gasit ieri si un sac de dormit super fain cu vreo 14 ron, reducerile sa traiasca, dar inca nu stiu daca i-l dau deocamdata, ca salopeta aia grosuta e tare buna.
Mai da' ma superi rau de tot... cum adica e organismul mai slabit daca a venit frigul? Jap, jap si Aualeeeu, ce suparata suuunt



Copiii se nasc perfecti - rolul parintelui e sa nu strice ceea ce Dumnezeu sau natura a creat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinazot spune:

KTRINEL,felicitari pt job

Adina si Alessia Maria(30.10.2006)
poze Alessia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirona spune:

salutare,
am adormit copila - dar la mine-n bloc e iar chef - deci va fi o noapte crunta. Si ce mai urla dom'le nenea asta ... nu e deajuns ca urla muzica ... mai urla si el - si are ferestrele deschise.

dianocica in mare parte sunt de acord, in altele insa NU - cu ultima parte sunt total convinsa ca ai dreptate. Iti multumesc ca nu ai fost acida - sincer??? asteptam cu sufletul la gura raspunsul tau.

pupici la toate si daca aveti chef: www.dropshots.com/Mirona1#date/2007-09-14/17:45:55" target="_blank">o mica giugiuleala inainte de culcare - www.dropshots.com/Mirona1#date/2007-09-15/21:10:55" target="_blank">si inca una


Miro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asiza spune:

quote:
Originally posted by dianocica

pfiu...greu e cu paginile astea mici..parca e mai mult de citit.. sa vedem ce am retinut:
katrinel felicitari pt job!
imunizarea: eu ii dau lui d de fiecare data cand mi se pare ca il ia o raceala. exemplu: acum cateva zile cand s a facut deodata rece si ne a prins cam pe nepregatite. in casa, mai ales, e cancer. noaptea e f frog, el nu serveste sac de dormit si il tot alerg noaptea prin pat cu pilota dar...sunt dati cand il gasesc rece tot. tot o luase cu niste stranuturi, un inceput de muci aposi..asa ca am decis o cura de oscillo. ceea ce se pare ca i-a priit. in mod normal nu i as fi dat nimic, dar avand in vedere ca e tot mai rece (in casa..)...e clar ca organismul e mai slabit si deci mai predispus sa prinda tot felul de indivizi din aia mici si camuflati eventual pe gresia mea neagra..
revin

diana si david 03.12.06

Alaptatul Help-line. Pentru Sonia. Pentru Diana. Pentru Darius



aaaa... de-aia!!!!...booon...in alta ordine de idei, de ce nu va luati un radiator daca ti se pare frig iar d e de-a dreptul rece noaptea? Noi am luat unul mic anul trecut, cu 7 elementi, cu termostat, a fost vreo 700.000 la reduceri! Acuma ne-a folosit cu varf si indesat, intrucat noaptea a fost ffffff frig, dar la bb in camera caldutz si placut!

Maaaiii, Beoaca e bestiala cu falcutele ei cu tot, pupa-o-as apasat pe obrajori!!!!!
Dar si Antonia e mortala...aia in care e juma' bagata in masina de spalat, clar foaaarteeee concentrata la ceva, m-a dat pe spate...Am ras cu lacrimi!...si aia cu papucii de casa.......
Donia, Roxana ta e MINUNATA intr-adevar...ce frumos isi exprima ea emotiile si sentimentele...te cred ca esti topita! O sarut dulce dulce dulce


Oana cu Denis Cristian (19 decembrie 2006)
Slideshow Ingerasul nostru drag
www.youngnutrition.net/member/tickers/64637/ticker1.png" target="_blank">Varsta Denis

Mergi la inceput