Stelutze de ianuarie-februarie 2007 (52)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns RB spune:

AELITA FELICITARI!
Curaj mami...

Raluca si BB AMALIA (22.01.2007)
www.flickr.com/photos/9278662@N06/1012232072/" target="_blank">AMALIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena_mvl spune:

Hello dragi mamici care ati mai ramas p-aici.

Megbeng, ce bine ca ti-ai gasit bona. Sa dea DD sa fie o bona grijulie pe care sa o placa bb si bb pe ea. O sa ai mai mult timp pentru tine chiar daca nu neaparat pt.forum.

Kitty super simpatica bebelusha. La fel sufla si a mea in linguritza cand e satula sau nu ii place mancarea. Eu nu insist, dar revin mai tarziu sau a 2-a zi.

Pruna asta pare sa fie antidotul la constipatie... Abia astept sa ii fac cunostinta Iuliei cu ea.

Megbeng si la noi a mers greu de tot diversificarea din cauza refuzului si a nestiintei de a inghite in primele 2 saptamani. Incet, incet a invatat sa inghita si a dat si de gust, asa ca unele chestii de-abia asteapta sa le manance....umbla cu guritza deschisa sa vina linguritza Si inca ceva, pediatrul mi-a recomandat sa incep diversificarea pe la 5-6 luni ca sa nu se obisnuiasca bb numai cu gustul de lapte ca apoi risc sa refuze alte gusturi si sa ne fie greu la diversificare.

Rali, dar ce mancacios ai! Iulia nu s-a mai trezit sa manance noaptea din luna a 3-a. Si evident ca nu e nici asa pufoasa (are 7.100 kg la 6 luni si 3 saptamani)

Maine incepe o noua zi.... Rabdare si putere de munca va doresc! - la mine pot zice ca a inceput deja (am adormit cu fii-mea la san aseara pe la 9.00 si la 3.00 m-am trezit; acu' ma duc sa mai bag o ora - doua de somn)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns conchita spune:

in primul rand, felicitari din suflet Aelita pentru barza nr. 2, sarcina usoara si fara greturi prea multe. :-)

Ramona, nu m-ai deranjat cu nimic, m-a uimit vestea, nu stiam de mutare. PM-ul meu e la locul lui de cand ma stiu, deci metode de comunicare ar fi fost. in fine, nu imi pare rau ca m-am atasat de mamicile de stelute si de stelutele lor, a fost o experienta frumoasa. le doresc numai bine, oriunde s-ar afla.

Din chaos, Doamne, am aparut/ Si m-as īntoarce-n chaos...
*********
Rugati-va pentru Diana, Sonia si Darius * Alaptatul Help-Line * Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil
*********
mami de Sonia Marie (23 ianuarie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monu spune:

Salutare,
incerc sa ma reacomodez cu noua formula.
Antonia are deja 8 luni, 2 dinti, inca 2 pampersi (cica pana la 1 an - displazie), ambitie (face scandal daca nu ii faci pe plac). Am trecut pe Humana 3, mananca tot, la legume si fructe doar borcanele sunt bune (ce fac eu scuipa), vorbeste pe limba ei si isi iubeste f mult sora cea mare.

, mami de printese
Alexia Ioana si Iulia Antonia

Sa lupti si sa cauti sa gasesti si sa nu te lasi doborat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns megbeng spune:

elena, pai la 5 luni jumate am inceput diversificarea; intr-adevar si matei are cateva alimente pe care le prefera, clar: conopida, piersica..piureul de cartofi cu carnita..dar in cantitati mici de tot..bun si asa daca tot creste!

monu..eu ii mai completez lui matei cu milumil 2..dar nu m-am uitat pe cutie cand trecem la nr.3...cred ca dupa 8 luni, nu?




meg,dematei(9.02.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monu spune:

SURORILE

, mami de printese
Alexia Ioana si Iulia Antonia

Sa lupti si sa cauti sa gasesti si sa nu te lasi doborat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns criss68 spune:

Monu, ai niste frumuseti!

Hai sa va zic una sa radeti si voi de mine.
Eu sunt tot pe Humana1, ca nu mi-a trecut prin cap sa ma uit la celelalte de cand intra! Dar bine, eu inca alaptez si dau humana doar ocazional.

Pupam mamicile si bebicii!

criss de Ligia (26.01.2007)
Aici ne laudam cu pozuci

Cat de mari am crescut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns megbeng spune:

criss, pai si noi tot ocazional cu milumilu.mai nou vad ca lui matei ii este lene sa suga noaptea...trage oleaca din san si apoi plange/tipa pana ii fac bibe.

avantajul cu bibe noaptea e ca poate sa i-l tina george, si eu sa dorm




meg,dematei(9.02.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rali spune:

Monu - ce dulci sunt gazele! Iulia si-a pus in gand sa o ajunga imediat pe Alexia, nu degeaba spuneai ca mananca cat ea!

Elena- nici el nu e f. pufos, acum cu raceala desi a papat mi se pare un pic mai tras...dar e bine are peste 9 kg si peste 71 cm, nu stiu exact ca de la 6 luni nu l-am mai masurat, cantarit si at. avea 8.800 si 71 cm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monu spune:

Asa e Rali, mananca f bine asta mica. Sper sa o tina tot asa desi stau cu inima mica pentru ca Alexia a facut ceva viral la burtica si e deranjata.

Criss, Humana 3 se da de la 8 luni. Humana 2 parca de pe la 4 luni.

, mami de printese
Alexia Ioana si Iulia Antonia

Sa lupti si sa cauti sa gasesti si sa nu te lasi doborat.

Mergi la inceput