*LMA*Piticlonti de iulie-august 2004 (229)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Buna dimineata !
Si LA MULTI ANI Mariilor si Anelor, sa aveti o viata lunga si sanatoasa !
Noi am avut un uichend linistit, cu vreme destul de frumoasa, cam rece, e drept, dar macar nu a plouat !
Multumim pentru vizionarea pozelor si pentru felicitarile vizavi de achizitionarea masinii, sotul meu este absolut fascinat de ea, mai are putin si doarme in ea de cit de draga ii este !
Am vazut si poze de fetita frumoasa foc - Giulik !
Andrea, bine ai revenit acasa ! Am citit povestea nasterii si ma bucur ca s-a intimplat repede si fara nici un fel de probleme ! pentru bebe Matei si pentru Stefi, sa iti traiasca amindoua comorile, sa fie sanatosi si voiosi !!

Roxi, azi cum este cu capul ? Sper ca bine ! Ca vorbeai despre hainute, si eu am scos ieri-alaltaieri aproape un sac de haine care i-au ramas mici lui Andrei ! Mama, ce repede cresc, azi gradinita, miine scoala si poimiine isi iau zborul de acasa !!
Ioana, pupici cazului special, ca banuiesc ca de Gorodica vorbesti, nu ? Azi dimineata tot asa a fost, cu concert plecarea ta ?
Io ma duc sa "ucid" citeva acte, nu-s multe, dupa care tre neaparat sa dau o fuga pina la librarie, ca am comanda speciala de la copilul meu de vreo doo carti fara de care nu mai poate respira, hihii ! Nu mai spun ca le-am mai cumparat o data, dar sa fiu daca stiu pe unde le-a pus prin casa !
Va dorec o saptamina linistita si o zi minunata de luni !
Sint pe aici ...


Alice si Andrei
Poze 2004 2005 www.shutterfly.com/view/pictures.jsp" target="_blank">2006-2007www.dropshots.com/alice2004" target="_blank"> Filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

La multi ani de sf. Maria!
La multi ani Marina

Andrea bine ai revenit. M-am emotionat cand am citit mesajul tau. Sa te bucuri pana la adanci batraneti de comorile tale!
Ioana, ce problema!? Cu plansul!?
Roberta, mie mi-ar fi de ajutor daca as putea sa pun bani prin mandat ...Poate imi dai o adresa ceva.
Ca sa trimit pachet din Bucuresti nu e complicat tare, dar pana il fac vine primavara.

Roxi, de regula daca Maria e prea obosita doarme si mai prost!...:)

Noi suntem singurele azi, John e plecat la inmormantarea unchiului lui. Maria ne-a auzit ca vorbim de plecare si a apucat-o o criza grava de mamosenie, credea ca plec eu. Toata noaptea m-a strigat.
In weekend am avut show. Verisorul Mariei de 4 ani impreuna cu fratiorul de 1 an au venit pe la noi cu parintii, au fost si bunicii...nebunie
Astia mici isi punea muzica si dansau vals...De coma.
I-a aratat Luca Mariei cum trebuie sa se roateasca pe sub mana...ea incantata spunea ca ...danseaza cu printzul!
"hai stai pe scaunel pana schimb muzica"...si ea se aseza cuminte si astepta.
Ieri s-a trezit din somnul de pranz...dupa atata agitatie si l-a intrebat pe taica-su cu repros..."ce faceti?! m-ati lasat singura!?"

Ma duc sa hranesc galusca mica. O saptamana excelenta sa avem!

Monica, Maria Alexandra (02.07.2004) si Ioana Adriana (20.04.2007)
poze unu, poze doi, poze vechi si poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speel spune:

Neata.La multi ani Mariilor si Anelor!Maria,sa ai parte de tot ce-i mai bun pe lume.
Adema,felicitari pentru prima zi de gradinita.S-o tineti tot asa!
Am vazut pe Giulik,un pup mare de la soacra-sa.
Alice,s-o stapiniti sanatosi si la citi mai multi km.Plimbari bineinteles!
Andrea,bine ai venit acasa,emotionanta venirea pe lume a lui Matei,sa fiti sanatosi cu totii.
Noi suntem bine....dupa un we cu peripetii,asta noapte la urgenta,noaptea dinainte pazit copilul toata noaptea ehe dragut,n-am ce spune.Dar macar am razolvat problema si acum Ricu e la gradi.
O saptamina frumoasa la toata lumea.
pupi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

LA MULTI ANI Mariilor si Anelor!!!
(si LA MULTI ANI si tatalui meu - atit pentru Sf.Maria, cit si pentru ieri cind a fost ziua lui de nastere!)

Dana - da de ce ati ajuns la urgenta??? I s-a intimplat ceva lui Ricu??
Andrea - inca o data sa-ti traiasca mica minune!!!
Adema - deci prima zi de gradi a trecut fara emotii - super!
Roberta - chiar, mai bine da-ne nume si adresa sa-i trimitem mandat postal - sau sa iti trimitem tie, cred ca e mult mai usor asa! Citi ani are copilul - ii trebuie ceva pentru scoala? Ca ma gindesc ca il putem ajuta si asa...

Noi am avut un weekend super-ocupat - abia il astept pe urmatorul ca sa ma odihnesc... Am fost si pe la sora mea sa-i dau ultimele instructiuni pentru "manipularea" caruciorului, i-am dus si toate hainutele mici ale lui Stefan - cele mai neutre, ca sa mearga la fetita ...e deja pe ultima suta de metri - cred ca in maxim doua saptamini voi avea o nepotica !!!

O saptamina frumoasa va urez!




Gabriela si Stefan David (8 Iulie 2004) Poze

Giving is the secret of a healthy life. Not necessarily money, but whatever a person has of encouragement and sympathy and understanding
John D. Rockefeller, Jr.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Multumesc, Dana !
Dar ce s-a intimplat de ati ajuns la urgenta ?? Bine ca Ricu este ok acum !

Alice si Andrei
Poze 2004 2005 www.shutterfly.com/view/pictures.jsp" target="_blank">2006-2007www.dropshots.com/alice2004" target="_blank"> Filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kro spune:

LA MULTI ANI MARIA ! Tot ce-ti doresti sa t-i se indeplineasca !

LA MULTI ANI ANELOR si MARIILOR, mari si mici !

Dana, ce ati patit ?
Ioana, la voi care e problema ? Plansul de dimineata ?
AndreeaM ... bine ati venit acasa ! Felicitari inca o data ... Asteptam poze ...
Alice, sa stapaniti sanatosi masina !
Roxa, deci ati avut super distractie ? Cred ca Pat a fost foarte incantat ? ... Nu vrea si el un castel la fel ca ala ? ... Asteptam poze
Adema, bravo lui Codrut ! Va urez cat mai multe zile fara plans la gradi ... Si zi asa, s-a jucat cu "o gramada de fete" ? ... Mare cuceritor va fi si Codrut !
Olivia ... super filmuletele cu Luca ... si pozele la fel ! Ce imaginatie bogata are ! ... Zici ca ti-a placut oraselul din Bulgaria ? Da, si noi ne-am indragostit de Nesebar si vrem sa ne intoarcem si alta data aici. Va recomand sa il vizitati, mai ales ca din Constanta se ajunge si mai repede. Sigur nu o sa regretati !
AndreeaP ... ce mai face Philip ? Cat mai aveti pana la concediu ?
Carmen, ce-ai facut ? Ai adus copiii ?
Daria, ti-am mai spus, dar iti mai spun inca o data ... Giulia e super frumoasa , e fotogenica si are o expresivitate deosebita ... Sa-ti traiasca si sa te bucuri mereu, mereu de ea !

Eu va multumesc pt. complimentele referitoare la poze ... si daca tot v-au placut, va mai arat unele:
http://s228.photobucket.com/albums/ee137/mcgcaro/RETRO/



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speel spune:

Simbata a inceput sa tuseasca oribil,pe la prinz,iar seara si noaptea a fost un calvar.a tusit incontinuu.Simbata seara m-am dus numa un minut la bucatarie sa i-au un pic de miere,noroc ca m-am intors un ultimul moment,el era su fata in sus,dormea si horcaia!ooooo,ce m-am speriat,l-am smuls imediat si da-i palme pe spate,am tipat la mario,l-am intors,l-am zgiltait si a varst un pahar de ceva ca albusul de ou.L-am tinut treaz vreo ora si pe urma a adormit pe mine.Numa doua ore ca pe urma a inceput iar sa tuseasca ingrozitor,dar macar era aproape la verticala,ca l-am pus pe mine si eu stateam aproape in fund in pat.Toata noaptea a tusit......ce calvar!Duminica la fel,nu se mai oprea si seara l-am dus la urgenta.L-am tinut in dus cu apa fierbinte pe urma cu capu afara in aer rece,gel pe piept,sirop si asa nu a tusit deloc asta noapte.Cica a facut laringita .Doamne iarta-ma .Dimineata a dat iar o tuse i-am dat siropel si a plecat la gradi.Vad ca n-a sunat nimni,poate n-o fi tusit.in rest n-are nimic,nici febra,topaie cit e casa,la plamini nu se aude nimica,numa tuse uscata si chinuitoare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Caro...super!!!!
Fetele sunt absolut delicioase...:)


Monica, Maria Alexandra (02.07.2004) si Ioana Adriana (20.04.2007)
poze unu, poze doi, poze vechi si poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Dana, sanatate multa lui Ricu! Eu n-as fi avut curaj sa-l las la gradinita dupa chestia asta.
Parerea mea e ca aceea chestie ca albusul de ou sunt muci...muci multi cu care se ineaca noaptea si horcaie...

Alice, va imprumut cortul Mariei sa'l puneti langa masina!? Micutz, usor de strans...Faceti cu randul care doarme pe bancheta si care in cort...hihihi
Adema, felcitari. Tare sunt curioasa cum se va comporta Maria la gradinita. John e chiar foarte emotionat pentru ca el o sa plece saptamana viitoare la o conferinta asa ca va rata prima zi de gradinita. (din cauza asta le tot giugiuleste de cateva zile pe astea mici...:)))

Monica, Maria Alexandra (02.07.2004) si Ioana Adriana (20.04.2007)
poze unu, poze doi, poze vechi si poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Dana, apoi nici eu nu as fi avut curaj sa il las la gradi pe Ricu !! Urita patanie, sper sa fie bine in continuare !
Cristalina, hihiii, cort avem in dotare, dar multumim pentru oferta ! Acusi, inca unul nu strica niciodata ! Dar pe bancheta crez ca o sa doarma doar hasbandu din dotare, ca eu sint indragostita de ... patul meu moale si cald !
Gabi, !! La multi ani tatalui tau si sanatate multa multa !! Si toate cele bune surorii tale, nastere usoara si bebe sanatos tun si cuminte !
Caro, minunate pozele, printesele sint incintatoare !! Am notat si eu ideea cu oraselul bulgaresc, poate la anul ne aventuram si noi peste hotare !

Alice si Andrei
Poze 2004 2005 www.shutterfly.com/view/pictures.jsp" target="_blank">2006-2007www.dropshots.com/alice2004" target="_blank"> Filmulete

Mergi la inceput