*LMA*Piticlonti de iulie-august 2004 (229)

*LMA*Piticlonti de iulie-august 2004 (229) | Autor: Adema

Link direct la acest mesaj

La Multi Ani pt. sarbatoritele si sarbatoritii de azi! Si dedicatie speciala pt. Marina, care isi serbeaza si ziua de nastere!Sa fiti sanatosi si fericiti si aveti petreceri reusite!
Chiar nu a mai scris aici nimeni de aseara si pana acum sau e alt capitol nou si nu l-am observat ?!
Vroiam sa va spun ca vineriu am depasit marele prag al primei zile de gradinita!!! Cu emotii pt. mami si tati, dar fara probleme pt.copil! Nici nu ne-a bagat in seama cand ne-am luat la revedere si nici macar cand ne-am dus sa il luam acasa la pranz:( El se juca fara alta grija! Acasa...ne-a facut capul calendar povestind despre "o gramada de fetite" cu care s-a jucat el. Asa ca....se pare ca nu avem lacrimi si plansete!
Va dorim un we placut si vreme mai frumoasa si mai calda!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

LA MULTI ANI MARINA!!!
LA MULTI ANI SARBATORITILOR DE AZI SI LA MULTI ANI SI MANDREI MELE!!!(noi nu facem chef din motive de ..pedeapsa ca se smiorcaie dimineatza cand plec la servici...o sa mergem totusi dupa amiaza la un loc de joaca pentru cupii cu prietenul ei)
Io nu stiu sa fac capitol nou...sa avem un week-end placut,pupicei

www.dropshots.com/emig" target="_blank">filmuletze,www.youtube.com/profile?user=gorodika" target="_blank">filmulete noi,gorodeii,
aripile mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papadie spune:

Am facut un split cu urarile de azi:)
Va urez si eu 'La multi ani' Marii si Mariute si multi ani sanatosi pentru Mäiutza mea


LMA, MARINA! Sa fii sanatoasa si sa ai parte de bucurii de la cei dragi
PS: nu ma intrebati unde e capitolul de la care am facut split ca nu-l vaz nici cu okelari...



Papadie, mama Mielului turbat si-a delikatului Pescarush

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

hai ziua buna si La multi ani fericiti tuturor Mariilor si diminutivelor!!
la multi ani Marinaaaa!!!
ma doare capu de mor si azi.
http://forum.desprecopii.com/forum//topic.asp?TOPIC_ID=106406 ete link-ul de la capitolul precedent, Papa executa-l pls si pune-l in mesajul Ademei pls
Vivia da, motorina. se alimenteaza de la "motorinarie"
ieri am sortat din nou haine de 1 an si am constatat ca in perioada 1-2 ani Patrick a avut 12 perechi de incaltari. nu va mai zic de haine aproape nepurtate...am strans 3 sacose din cele mari de Metro. si pe cele mai dragi nu le dau ca mor dupa ele
Dano hehehe asa deci si voi ca noi, cu apa si supa chioara si paine. copiii astia se intretin tare usor nu stiu de ce ne plangem atat
Caro super pozele voastre de la mare, asa de dulci is surorile impreuna.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amironeanu spune:

Salut!

LA MULTI ANI de Sf. Maria! Si LA MULTI ANI si pentru Marina!

Noi am ajuns de vineri acasa si tare bine este. Matei este cuminte, doarme si papa si mai face ceva scandal, dar in limite rezonabile. Stefi este plina de fite, dar probabil si pentru ca este prea multa lume in jurul ei si ii cauta toata lumea in coarne. De ex. acum nu ma pot duce sa ma culc pentru ca nu doarme doamsoara, sta in pat si canta si spune povesti la papusi. Dar, cand o culcam a inceput sa planga Matei si mi-a spus ca ma duc repede la el, sa nu mai planga, asa ca per ansamblu se compenseaza.

Despre nastere ce sa va spun. S-a vazut diferenta fata de data trecuta , in sensul ca a fost indusa. Pana pe la 16 nu am avut aproape deloc contractii, la 2 jum mi-au montat epidurala (am dat peste o pacoste de dr. care m-a intepat de cel putin 15 ori pana mi-a montat cateterul si care pana la urma a fost degeaba). Pe la 18 au inceput contractiile nasoale, dar la 19:30 nu aveam decat 3 cm dilatatie si nu puteau inca sa-mi faca anestezie. Pe toata durata travaliului am stat numai afara, in fata maternitatii cu sotul, cu sora mea si cu nasa lui Matei. Pe la 20:30 faceam pariuri cu ei daca nasc marti sau miercuri, si ei spuneau ca mai sigur miercuri. Pe la 21 am urcat iar in sala de nasteri, poate, poate imi fac anestezie. Ma controleaza moasa, 5-6 cm dilatatie. Repede sa o sunam pe dr. Il sun pe sot si ii spun ca nu mai cobor deocamdata, moasa completeaza "nu mai coboara azi deloc", imi prinde vena pentru prima perfuzie, la 21:10 mi se rupe apa, abia la 21:15 baga prima doza de anestezic. Vine dr. mie deja imi venea sa imping, inca nu tipa si dr. si moasa, ma urca sus pe masa. Vai, kitul de recoltare celule stem, repede fuge moasa dupa el, se mai chinuie un pic cu deschisul cutiei si pregatit toate cele, gata pot sa imping. Nu mai tin minte daca am impins de doua sau trei ori, dar la 21:30 a facut "oac" Matei si am scapat si de stresul meu, nici nu m-am rupt nici nu m-a taiat. Pana la 10 am coborat de pe masa, in schimb a trebuit sa merg cu scaunul in pat ca ma lasasera picioarele (incepea anestezia sa-si faca efectul ). In concluzie, daca asteptam pana nasteam "natural" travaliul era mult mai usor (parerea mea), dar si la mine s-a aplicat "nasterea a doua merge mai redepe". Acum sunt super ok, inca nu m-a apucat depresia, am doi copii minunati si asta e tot ce conteaza. Multumesc foarte mult pentru sustinere si felicitari si Matei si eu va multumim din toata inima.

Week-end placut in continuare si sper sa mai revin curand.

Pupici,
Andrea si Stefania (13.08.2004)
Poze Stefi mai vechi si mai noi
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=44241" target="_blank"> O poveste despre o raza de soare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

andrea, felicitari si sa va dea Dumnezeu sanatate la toti, va fi nitel mai greu, dar cu ajutor si rabdare veti trece peste toate. eu va admir pe toate care ati decis sa aveti si al doilea copil (si poate chiar al treilea...). pupici si mai intra cand poti sa ne povestesti de frumosi.

philip&andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Desi nu figureaza la noi pe listuta..sa va spun un secret!Azi ar trebui sa uram Mariei..La multi ani!!
Sa traiesti frumos...si toate dorintele..sa devina realitate! Sa ne spui cum ai petrecut!!


La multi ani Mariilor...si mai ales copilasilor ...Maria de Ioana si Monica...Mara vine tot de la Maria?

..si cum azi este si sf. Ana..La multi ani sarbatoritilor!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neata neata
la multi ani si Mariei pentru ieri! si Anelor!
Andreea M bine ati venit acasa!!! abia asteptam sa iti faci timp de niste poze cu Matei si Stefi. multi pupici de la noi si sper sa treci si fara depresie si fara alte probleme de prima perioada!
Adema imi pare tare bine ca a fost ok Codrut la gradi...mi se pare mie ca ne cam facem griji degeaba
noi am fost ieri la finutul nostru sa ii luam motul si pentru ca i-am dus cadou un castel din ala gonflabil a fost super distractie si joaca in curte. am avut noroc de o zi frumoasa si calda (asta pentru ca am amanat petrecerea de sambata duminica....sambata erau 15 grade si o ploaie de mureai ). am ajuns acasa la 7, Patrick a adormit las 8....si la 8 si 5 cand am iesit noi pe usa de abia dadea semne de trezire. concluzia...copiii trebuie obositi tare de tot
o zi frumoasa tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

Neatza
La multi ani MARIA!!!Si LA MULTI ANI ANELOR!!!
AndreeaM io sincer m-am emotionat tare cand am citit postarea ta in special ultima parte,sa-ti traiasca minunile din viatza ta,iar tu sa te refaci repede!!!Btw io n-am inteles de ce a trebuit sa stai in fatza maternitati....
Adema felicitari lui Codrutz pentru prima zi de gradi(eu acasa am un caz special iar eu pentru prima data de cand sunt mama ma simt depasita de situatie)
Roxi asteptam poze de la petrecere in special cu castelul gonflabil...
Hai sa avem o zi buna si o saptamana usoara

www.dropshots.com/emig" target="_blank">filmuletze,www.youtube.com/profile?user=gorodika" target="_blank">filmulete noi,gorodeii,
aripile mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Buna dimineata si o saptamana frumoasa tuturor !
Am vazut printese de Kro si un Gizmo frumos si o masina faina tare .
Au mai fost poze ???
Amironeanu - bine ai revenit, te asteptam cu povestirile din viata ta de dubla mamica si asteptam pozici
Adema - felicitari pt Codrut !!!
Ioana- ce caz special ???

Noi am avut un we destul de frumos, am pus si cateva pozici aici
Sunt prin zona ...


Daria & GIULIA_(2004_08_16)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

Buna dimineata!

Nu sunt intr-o dispozitie foarte roz azi, de cateva zile ma framant cum as putea sa ajut o buna prietena din Tecuci (despre care va povesteam anul trecut in noiembrie ca a nascut un baietel Matei)- saptamana trecuta i-a luat apa casa, absolut TOT, este pe drumuri cu copilul dupa ea, nu mai au NIMIC, sotul a parasit-o acum doua luni...

Daca aveti posibilitatea si credeti ca o puteti ajuta cu ceva, cu ORICE, va pot da adresa. Noi ne-am mobilizat pe aici si o sa-i trimitem ce putem, pentru ea, pentru copil.

Va pup, o zi buna, mai revin cand pot!


Mergi la inceput