Colectia de toamna-iarna 2005 (151)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxisialexia spune:



-maria, ioana, diana, ina, va multumesc!

Pozele nu stiu cum sa le fac publice asa ca voi trimite invitatie in contul comun de email.
Am conexiunea de internet foarte proasta asa ca ma voi grabi sa scriu si eu una doua vorbe.

anda, eu as alege gradinita NR 3...spatiu foarte frumos..copii nu plangeau, lui nic i-a placut, au curte proprie( chiar daca este mica) sincer pentru mine ar fi un stres sa stiu ca ii duce cu microbusul in nu stiu ce parc.Este in drumul tau spre birou( in comparatie cu celelalte care iti mananca din timp), au program sambata si duminica( nu se stie niciodata cand iti trebuie!!!).Poate bucatareasa chiar gateste bine , directoarea este foarte informata si "dedicata", 10 copii la o educatoare este ok. Imi place ce scrie pe pagina lor la capitolul parinti.
Mi-a placut si gradi numarul 1 insa.......1 acele geamuri sunt foarte periculoase .... 2 nu este gata..3. nu au nici asistenta medicala zilnic.Asta este parerea mea!



Roxana si Alexia Maria( 21 octombrie 2005 )

- Copiii fac ce vad, apara inocenta copilului tau! -

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Anda io votez ptr NR 3....curtea ai spus ca era catd e cat luminoasa, bucatareasa chiar daca "colorata" nu inseamna ca nu gateste bine, sau ca nu e curata, eu am tz-spe exemple de "colorati" de 1000 de ori mai buni si mai curati ca multi de-ai nostri, are asistenta medicala, chiar si 1 ora pe zi, tot e bine decat deloc (vezi gradi nr.1), are jucarii, olite si daca ai mai spus si ca era singura din cele 3 unde nu plangea nici un copil io zic ca e de bine

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567493374/" target="_blank">poze pana la 1 an, www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567398541/" target="_blank">de la 1 la 2 ani, www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567608176/" target="_blank">Antalya 2007
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Anda inca ceva, o intrebare, in descrierea de la gradi nr.3 spun ceva de un loc de joaca pe terasa..e si o poza cu un pitic care se joaca acolo (ultima parca), pare a fi undeva sus, pe casa...sau am luat-o eu razna???

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567493374/" target="_blank">poze pana la 1 an, www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567398541/" target="_blank">de la 1 la 2 ani, www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567608176/" target="_blank">Antalya 2007
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Anda:

Naspa fara asistenta medicala in gradi: daca face febra cine se pricepe sa-i dea un panadol? Daca face diaree il pun imediat pe regim? I se gateste separat?
(La cresa Silviei raspunsul era da la toate astea; ce-i drept erau frecvente cazurile de imbolnaviri si se primeau copii sub tratament.)

nr1: fiind abia in amenajari ai avantajul ca nu vor fi f multi copii inscrisi si ai dezavantajele ca nu stii cum va functiona treaba de fapt si SIGUR se va mari pretul pe parcurs.
nasol ca e intunecoasa; si-asa iarna e intunecoasa; intunericul iti afecteaza si psihicul, lumina artificiala... e mai aiurea...

nr2: nasol ca nu se cereau analize la copii; nasol fara asistenta directoarea pare mai relaxata cu bolile si igiena; nasol intuneric;

nr3: Oi fi rasista si "preconceputa" dar eu de la bucatareasa colorata n-as manca neam!
Nasol ca te-au mintit cu blenderul; 1 educatoare la 10 copii e OK, dar cine sta cu ei dupa masa? Face educatoarea program lung?

Tot a 3-a, ce sa zic, dar poate nu strica sa mai cauti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bic spune:

Anda, succes la ales gradi! Si eu zic ca si Ina ca o sa fie mult mai bine ca nu o sa mai ai problemele pe care le-ai avut cu bonele.
Si ca sa-ti mai dau o lovitura sub centura, azi ne-am uitat la pozele din Herastrau si Smaranda a spus clar Nichita.
De fapt, a spus Nichita abia cind am trecut la vizionarea pozelor lui Meems , ca deh, stiti ca Sma e mai analitica din fire si reactioneaza greu.
Si apropos de pozele lui Mees, din categoria copilul crescut in eprubeta, ne uitam la o poza cu o turma de oi din abumul ei si o intreb pe Smaranda "ce sint astea?" si ea zice foarte convinsa: "waf" (=ciine)

Smaranda, 3.11.2005
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=75330" target="_blank">Povestea nasterii

www.askdrsears.com/html/2/T020100.asp" target="_blank"> Alaptati,
www.lalecheleague.org/bfinfo.html" target="_blank"> alaptati,
alaptati!

Cum se poarta un bebelus in wrap si www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=80475" target="_blank">discutia de pe DC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxisialexia spune:

ina, ma bucur mult ca rachel nu a mai plans, mamica ( m-ai inteles grasit cu mersul la sala, nu esti nicicum grasa)

feli, cum este la serviciu? ti se pare grea acomodarea?
ilincuta cum se comporta? Felicitari pentru sotul tau, rar asa parinte.

meems s-a obisnuit rianna cu adormitul? si eu trec de vreo 2 luni printr-o perioada foarte nasoala cu adormitul alexiei, efectiv ma joaca pe degete...can aude cuvantul nani imediat spune papa si se pune pe urlat si asa o tine pana nu mai are aer...de fpat nu vrea sa adoarma si nu stiu cum sa mai procedez ( nu am lasat-o niciodata sa adoarma singura urla pana nu mai are aer)

leea cum ai decis? iti tin pumnii sa fie bine

pumba cum ii merge domnisoarei la gradi? ai rezolvat cu cerutul apei peste noapte?

ile ce mai faceti?

Roxana si Alexia Maria( 21 octombrie 2005 )

- Copiii fac ce vad, apara inocenta copilului tau! -

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miri__b spune:

Anda probabil te-a mintit ptr ca avea de gand sa cumpere dc il duceai tu pe Nichita, ti-a spus ca are ca sa nu te stresezi ptr asta.cu coloratii unii put , altii sunt curati,cred ca directoarea si-a asumat un risc cand a angajat-o, tre sa fie o super-buna bucatareasa ca sa compenseze culoarea pielii.
Madau merci mult, astept, termenul este 25 sept
SE POATE MUTA UN SUBIECT DE LA O LISTA LA ALTA?

Miri si David - 23.12.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tania-z spune:

ANDA, stiu ca imi simtiti nelinistea si citesc cu sufletul la gura parerile voastre...

Am decis asa: mai mergem saptamana viitoare, daca nu se amelioreaza nici cum situatia, ne reorientam.

Azi cand l-am luat nu a mai plans asa de rau, mi-l arata pe Mickey Maus pe pereti, educatoarea a zis ca a papat tot (asta INCA nu o cred, ziceti ce vreti dar nu prea pot crede...). Mai mult, directoarea era in toane f bune si a stat cu noi vreo 10 minute la povesti. Nu a mai spus ca Stefan e rasfatat, dar l-a descris asa: "are o personalitate f puternica, se impune si vrea sa faca toata lumea cum vrea el, e foarte inteligent si stie o gramada de lucruri. E si frumos si pare constient de asta, ca exploateaza la maxim. Nu o vrea decat pe Mari(educatoarea draguta), nu mananca decat cu ea si nu lasa nici un alt copil sa se apropie de ea. Mari a vrut sa-i dea o cana de apa unui copil si Stefan a sarit ca ars, a facut o criza de gelozie". Cam asta e, o prietena care e administrator la gradi din aceiasi cladire mi-a spus ca s-a dus azi pe acolo sa-l vada si StefaN nu mai plangea ca in alte zile...ce sa zic?

Varianta nr. 2 auzita azi: (Anda, de aceea ti-am trimis si linkul ala pe mess). Pediatra cu care lucreaza prietena mea (Ami) isi deschide o cresa Montessori din 15 septembrie. Prietena mea vrea sa-si dea fetita acolo. Cica mancarea va fii numai pt varsta lor si controlata riguros. Nu stiu mai nimic despre Montessori, am cautat azi pe net si am gasit o gradi simpatica in Bucuresti. Am vazut ca e in sectorul 2 si i-am trimis si ANdei linkul. Stiti ceva despre metoda asta?


INA - ce m-am distrat cu papacioasa ta! E grozava Rachel!

BUBAMARA cum o mai duceti?

LAVI, sanatate Silviukai!!!

Tania 36+ &
bebe Anna
& "Che" Stefan (17.12.2005) www.babysfirstsite.com/stefanmarcu" target="_blank">Nazdravan (site nou!!!)

Intuitia este o calitate a femeii care o ajuta sa-si contrazica barbatul inainte ca acesta sa apuce sa deschida gura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

tania, ce link, n-am primit nimik.
caut montessori asta acum.

madau, da e o terasa, si nr. 2 si nr.3 au terasa, nu cine stie ce ca siguranta.


mami de poet(09.12.2005)
poze cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.dropshots.com/nichita" target="_blank">filme cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.onetruemedia.com/shared?p=1b0ac86d3df77a7c0a7ba6&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj anual

"cel mai bun dar pe care il putem face copiilor nostri este sa stie ca sunt iubiti"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tania-z spune:

ANDA uite aici:http://www.gradinitamontessori.ro/

Ti-am trimis linkul pe messenger. Imi apareai online...

Tania 36+ &
bebe Anna
& "Che" Stefan (17.12.2005) www.babysfirstsite.com/stefanmarcu" target="_blank">Nazdravan (site nou!!!)

Intuitia este o calitate a femeii care o ajuta sa-si contrazica barbatul inainte ca acesta sa apuce sa deschida gura

Mergi la inceput