Colectia de toamna-iarna 2005 (151)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

tania, o singura grupa de la 2 ani si jumatate pana la 4 ani zice. sigur nu mi-l primeste, dk era de la 2 ani poate-poate


mami de poet(09.12.2005)
poze cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.dropshots.com/nichita" target="_blank">filme cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.onetruemedia.com/shared?p=1b0ac86d3df77a7c0a7ba6&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj anual

"cel mai bun dar pe care il putem face copiilor nostri este sa stie ca sunt iubiti"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

nichita nu bea bibe. bine, asta nu e nicio noutate, nou e ca se plangocea ca vrea in pat, nu bibe etc pana i-am dat drumul la campionatul de gimnastica. se uita cu gura cascata, din cand in cand zambeste sau aplauda


mami de poet(09.12.2005)
poze cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.dropshots.com/nichita" target="_blank">filme cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.onetruemedia.com/shared?p=1b0ac86d3df77a7c0a7ba6&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj anual

"cel mai bun dar pe care il putem face copiilor nostri este sa stie ca sunt iubiti"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_77 spune:

Ina, sa va mearga bine acomodarea!!

Anda si io as vota pt nr. 3. Din povestile tale e singurul loc unde Nick a avut un sentiment de bine, ori eu cred ca ast e f important pt situatia actuala. Oricum, cred ca esti convinsa ca nu vei gasi locul perfect, asa ca alege si tu varianta cu minusurile cele mai mici. Se poate ca si intr-un loc recomandat de alti ca fiind extraordinar copilul tau sa nu se simta la fel de bine ca ceilalti.

Tania, tinem pumnii in continuare!

Poveste din cartier: o mamica cu baiat de 6 ani povesteste experienta inscrierii la gradi la cei 3,5 ani ai baiatului: primele zile era singurul care nu plangea si-i incuraja pe ceilalti ca totul va fi bine, vin mamicile mai tarziu si-i iau de acolo. Dupa o saptamana era singurul care plangea cand ajungea acolo si l-au retras in scurt timp, ca nu se mai putea. Deci sunt cazuri si din astea, cu inceput fericit si sfarsit dezastruos.

Xandra, ziceai ca te-ai mutat la Banc Post? daca da, inseamna ca urmezi acelasi circuit profesional ca George al meu.

lavi, tinem pumnii sa plecati fara griji!

Ia sa ma duc si eu in contul comun sa mai vaz ceva poze.




Maria(29.11.2005) si Ioana 30+

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1ea9815662d7c2a948441b&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">1 an
August07

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_77 spune:

Maria, eu am pus deja aproape 20 kg. SI mai am ceva pana in noiembrie.
La prima sarcina am pus pana la sfasit 18 kg, asa ca acum bat recordul. Dar am si dat jos 15 in 10 luni (fara nici un efort). Sper sa fie de gasca organismul meu si sa se comporte la fel.

Maria(29.11.2005) si Ioana 30+

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1ea9815662d7c2a948441b&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">1 an
August07

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

bic, pupam smaranduca cu tzinere de minte. imi place ca e consecventa in sentimente, nu cum e tineretul asta in ziua de azi, maica:)
si da, oile pot semana cu unele rase de caini, nu vad de ce radeti:)


mami de poet(09.12.2005)
poze cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.dropshots.com/nichita" target="_blank">filme cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.onetruemedia.com/shared?p=1b0ac86d3df77a7c0a7ba6&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj anual

"cel mai bun dar pe care il putem face copiilor nostri este sa stie ca sunt iubiti"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tania-z spune:

Fetelor a inceput CM de Rugby 2007!

Pe mine ma scuzati, ma duc sa vad meciul de deschidere.
Wow, ce zile faine urmeaza, am si eu la ce ma uita.

Va poop.

Tania 36+ &
bebe Anna
& "Che" Stefan (17.12.2005) www.babysfirstsite.com/stefanmarcu" target="_blank">Nazdravan (site nou!!!)

Intuitia este o calitate a femeii care o ajuta sa-si contrazica barbatul inainte ca acesta sa apuce sa deschida gura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

tania, eu, la semnatura ta, nu vad decat cateva poze cu che mic. pe site nu vad poze. exista si nu pot eu?


mami de poet(09.12.2005)
poze cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.dropshots.com/nichita" target="_blank">filme cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.onetruemedia.com/shared?p=1b0ac86d3df77a7c0a7ba6&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj anual

"cel mai bun dar pe care il putem face copiilor nostri este sa stie ca sunt iubiti"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Tania buna decizie! 2 saptamani e suficient sa va dati seama daca merge sau nu si nici sa nu-l chinuiti pe Che.

Si noi ne-am uitat la gimnastica, toate 3. La premiere Nati a vazut chinezoaicele ambele in rosu, una langa alta si mi le arata: "doua!"

Silvia vad ca nu are nimic, multumesc pt gandurile bune!

----------
Edit ca trebuie sa va povestesc faza simpatica cu Nati:

Ieri am avut musafiri, cum va spuneam pe dupa masa si eram doar eu cu fetele acasa. Am baut si noi un Martini si i-am spus Nataliei ca numai mami bea din-aia.
Adineauri ma cauta Nati disperata prin casa. M-a luat, m-a dus in bucatarie si tot voia sa-mi arate ceva si zicea mami, mami! Pana la urma m-a dus la tati care-si pusese si el saracu' niste Martini. Arata spre pahar si tot zicea mami, mami!

Pana n-am baut si eu si i-am zis ca si tati are voie, nu s-a lasat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leea_cv spune:

Anda si io votez cu nr 3.Cam pe aceleasi considerente insirate anterior de fete.Daca Nic a dat semne ca colo-i place,acolo sa fie.
Tania poate totusi se acomodeaza.Mie mi s-a spus ca prima zi e de obicei in regula si dupa aia incepe greul ca deja cunoaste locatia si continutul ei.
Maria asa si o.Injur de la animalul din care s-a luat pielea pina la cusatorul de ghetute si alte incaltari cind trebe sa-i cumpar ceva lui T.Are pernutza f grasa si nu-i intra nimci.Teroare.
Roxi,da,m-am decis.Merge.Acu astept sa vad exact cind.O sa ninga pe-atunci dupa cum sta treaba cu vremea.

Io acu imi dau seama,citind volumele lui Anda,ca n-am intrebat de cadru sanitar in gradi.Si hotarirea e luata.Il duc de luni.Mama naibii.Unde mi-o fi fost neuronu?

Leea si Tudor David (19.12.2005)

iubire…in imagini
............................................................................
Vrei, te rog, sa iei putin mina de pe umarul meu?...Poate reusesc sa zbor.
Ce pacat!Intr-o zi,fiecare copil va invata ca nu tot ce se clatina e leagan...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bic spune:

Anda, Montessori este una dintre cele mai misto filosofii de crestere a copiilor. Daca existsa in Romania eu personal recomand cu foarte multa caldura. Partea proasta ca de obicei aici e una dintre gradinitele cele mai scumpe. Dar daca la voi e comparabil cu altele, du-l pe Nichita neaparat acolo.


Smaranda, 3.11.2005
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=75330" target="_blank">Povestea nasterii

www.askdrsears.com/html/2/T020100.asp" target="_blank"> Alaptati,
www.lalecheleague.org/bfinfo.html" target="_blank"> alaptati,
alaptati!

Cum se poarta un bebelus in wrap si www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=80475" target="_blank">discutia de pe DC

Mergi la inceput