Stelutze de ianuarie-februarie 2007 (50)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Catalina spune:

Din ciclul "voi ati vrut-o", iata tunsoarea mea:
http://www.flickr.com/photos/terbitza/1300426206/

Marybell, am intrat intai in albumul meu si apoi am dat upload si vad ca tot asa s-a inregistrat ca fiind in albumul Trebitzei. Habar n-am ce se intampla. Saraca, cred ca are la poze in album ... .
Cu bambusul, si eu zic ca sigur poti sa incerci sa pui in apa si sa vezi ce si cum. Eu am un bambus de la botezul lui Matei si e doar in apa. Nu l-am pus inca in pamant. Are saracul la radacini ... dar nu stiu cum sa il pun, in ce, ca parca trebe special. Zi si mie tu in ce il aveai?

Dana, f frumusel donshorul Lucas, chiar ca barbatel, vorba lui Alinuk.

Messa sa te bucuri de masinuta si sa va duca prin locuri frumoase fara peripetii. Ce bine ca ai masina, nu e asa ca iti da alta independenta?


Lili, Aelita trebuia sa vina in Romania, cel putin inainte de plecare a fost ultima data cand am vb eu cu ea pe mess. Am mai bipait-o de atunci dar nu mi-a raspuns. Sper sa fie toate bune.

Gata, plecam in plimbarea de duminica dimineata, mai ales ca ieri l-am fentat cu iesitul afara, azi cred ca abia asteapta sa traga un pui de somn la aer curat.

Pupicei


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eli1977 spune:

NEATA LA FETE

Marybell, hai sa-ti scriu tie prima, sa nu uit, ca mi se cam intampla des in ultimul timp
unu:bine ati revenit acasica, sa va traiasca finuta
doi: am vazut ca mi-ai scris de Egipt, sa fii sigura ca vorbim , daca nu ne potivim la data, imi spui tu cand vreti sa plecati si vorbim,iti spun ce si cum.noi cred ca mai plecam pana la sf anului, i s-a pus rau pata d-lui meu.

Messa, sa stapanesti sanatoasa , de fapt cu totii sa o stapaniti sanatosi pe mandra masinuca, sa va plimbati muult cu ea!
ziceai de fii-miu ca il fac poloist...am citit un studiu, cica inaltimea baietilor va fi aproximativ asa: ianltimile parintilor adunate , impartite la doi si rezultatul adunat cu 6 cm...iar la fete minus 6 cm..

Dana, bine ati revenit...moama, ce s-a schimbat Lucas, ce smecher e!

Cata, poza aia cu iaurtul e bestiala!sa le aratam cand or fi cavaleri in fite!
esti f misto. ti-a iesit bine tunsoarea

Cristiana, ce bine ca a venit dintisorul!va invidiem, noi suntem batrani, vorba lui Mary..
nu avem nika

Dinzo, vazut pozicile...moama, sa nu va fie de deochi, cati dintisori..si noi vrrreeem!

Liuda, te sun , nu te las nevazuta cand ajung in Galati!

sanatate multa multa bebeilor bolnavici de Monu si Aventura..

sa va zic ce-am mai facut noi..
joi mi s-a imbolnavit rau Buni, asa ca mi-am luat liber sa stau cu Andrei,am fost cu fetele in Pismi, a fost taare dragut..
cand am venit mi-a zis al meu ca tre sa plecam de aca sa in weekend pt ca Buni are o viroza ff urata si dr a zis sa stam departe cu bebe..
ne-am gandit unde s-o luam..acasa la Galati ai mei aveau musafiri, la mare era treaba cu raliul, HAI DARA LA MUNTE.
Vineri, dupa intalneala cu fetele in Plaza, am incarcat si am plecat la munte.am ajuns f tarziu, pe la 22, pe o ploaie..Bran Moeciu e o zona..superba, sunt innebunita dupa locurile alea..e atat de curat, de liniste, un aer super curat..oamenii f primitori, pensiuni frumoase..in sfarsit, pensiunea super , numai noi trei in casa,in schimb cam frig, mi-era frica sa nu racesc copilul ..a dormit Andrei neintors, dimineata ne-am trezit sa plecam, ne-am plimbat prin Brasov, am mancat cu tot cu el (mai nou asa mancam, din borcanel dar la resto), am ajuns la Sighisoara, apoi am fost la Targu Mures sa ne luam schiuri(pt ca facuse al meu vorbele de vineri)..nu ne-a placut nimic, insa, mai cautam..in fine, pe la 5 am ajuns in Predeal, am papat si al meu a venit cu ideea sa impachetam si sa mergem acasica...ceea ce am si facut, am ajuns la Moeciu,am luat bagajele si am plecat acasa.Am ajuns aseara pe la 21...Buni e bine, copilul doaqrme si acum, tati la fel..toate bune..
astept sa se trezeasca lumea sa duc copilul la impartasit
va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristiana70 spune:

Ne-am trezit si noi si ma gandesc sa o luam din loc la plimbareala. E o zi cu soare dar e racoare si bate vantul, David a dormit tun, io mai rau ca el (m-am trezit ca-l auzeam recitand in camera lui), ne-am luat micul dejun si vrem sa facem ceva cu ziua asta frumoasa.

ALINUK, sa stii ca gandul asta ca bebelusii nostri is copiluti in toata regula deja ma bate si pe mine de la o vreme, eu nici nu-l mai consider pe David bebelus. Avand in vedere ca toata ziua se invarte si se foieste mai ceva ca nazdravanul de la semnatura, numai bebel nu mai este. Oricum, eu il ador in stadiul asta, am deja cu cine comunica, are deja o personalitate, obiceiuri, preferinte. Eu nu prea spun "abia astept sa faca aia sau aialalta" fiindca timpul de acum nu se mai intoarce, vreau sa-l pretuiesc cum trebuie.

ELI, bravo voua ca ati facut o minivacanta, cat despre dinti, sa stii ca nu ramaneti fara! Ei abia astept sa vad si coltisorul alb, deocamdata suntem la faza de gingie crapata, tot e ceva. Pe mine ma innebuneste tzacanita de soacra-mea, de cate ori ne intalnim imi spune ca lui fi-su i-au iesit toti patru dintisorii odata, si cata diaree a facut, de parca si-ar dori sa pateasca la fel si David.

MARY, auzi, nu ai nimic de pierdut, incearca sa tai varful sanatos si sa-l prinzi. Ce fel de bambus e? Care sunt florile tale preferate? Eu innebunesc dupa bujori, hortensii si trandafiri. Din pacate, "nebuniile" mele sunt cam toate de gradina, dar daca te pot ajuta cu vreun pui de ceva de undeva, cu mare placere.

CATALINA, pai esti frumoasa fetita, de ce te plangi? Si ce ai cu fata de dimineata?

Ajutati-i pe micutii www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">Sonia, Darius si Edi!

cristina mamica de David (21.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aventura spune:

I pup u! neata!

Cristiana felicitari pentru dintzisor! La noi ieri a spart al 3-lea, de data asta sus stanga Copilul a fost putin marait si agitat 2 zile d-aia..

Alina, fetelor, multumesc pentru sugestii pentru legume insa Antonio nu mananca nici din bibe, nici cu lingurita, inainte asa ii dadeam cu bibe o supa crema mai moale cu tetina mare. Din pacate nu vrea.
Ieri si alaltaieri i-am facut piure de cartof cu branzica si iaurt si galbenus de ou si a mancat asa cam 100 ml + 100 lapte dupa aia..azi incerc piure de morcov cu carnita de pui si o sa-i fac o supa clara separat sa vedem o ia din bibe?

Dar el de la inceput se stramba la legume si apoi le-a acceptat asa in scarba dupa care iar le-a refuzat cu indarjire..asta e..ma pun pe gatit vorba Catalinei..Cata baga si la mine retetele alea mama!
Iti sta f. bine tunsoarea, pai e la fel ca si linie ca inainte nu?

Antonio mai tuseste inca..sa vedem zilele urmatoare..

Am vazut pozele de la mare, sunteti frumoase toate, bronzate.

Dana, am vazut Lucas baiat mare ce mai! E un frumusel cu freza aia de om mare!

Ma duc sa fac fructele, revin!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sraluca spune:

Mamaaa ELI ce plimbare pe Andrei. Si mie imi e frica sa plec prea mult de acasa ca ai vazut cum face cand oboseste. E drept ca a mai crescut si as putea sa incerc si eu o figura din asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loremunteanu spune:

Neata!
Fetele vrem si noi un vot. aici Multumim!
Revin...

Loredana Roni-Cristian 08.02.2007
Poze Roni www.flickr.com/photos/8401629@N06/" target="_blank">aici
Poze mami www.flickr.com/photos/9549359@N04/" target="_blank">aici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eli1977 spune:

Cristiana, cum arata cand se sparge gingiuta?e rost de sange?a plans rau?la al meu pisoi se vede alb prin gingie, jos, dar in spate cum ar veni, spre limba, nu in fata..
hehe, soacra-mea imi spune sa nu ma mir ca nu are dinti, ca lui Rudy nu i-a iesit nika pana la 9 luni..

Raluca, ia , fata, copilul si sotiunea si dati-i drumul la plimbari!stii ce frumos e?si la munte ii zapaceste aerul, dorm si halesc super bine

am uitat sa va spun..in drumurile noastre, dupa ce vazusem Branul, am intalnit Cetatea de la Rupea, unde se pare ca exista un camp bioenergetic..se pare ca a fost un adapost al Cavalerulio Templieri..in sfarsit, ne-am zis sa urcam si noi..drumul e f pitoresc dar f greu, urci de innebunesti, mai era si umed pe jos, dar am ajuns, intr-adevar e o stare minunata sus, e f frumos..sa pun si noste pozici, sa vedeti cum s-a distrat Pisoi..
www.dropshots.com/eli1977#date/2007-08-31/19:45:17" target="_blank">in cetatea Sighisoarei, la Turnul cu Ceas
www.dropshots.com/eli1977#date/2007-08-31/19:46:17" target="_blank">Sighisoara
www.dropshots.com/eli1977#date/2007-08-31/21:16:33" target="_blank">vai ce greu e sa urci pe munte
www.dropshots.com/eli1977#date/2007-08-31/21:21:47" target="_blank">cu tati, la fantana castelului
www.dropshots.com/eli1977#date/2007-08-31/21:22:32" target="_blank">cu mami, la Cetatea Rupeawww.dropshots.com/eli1977#date/2007-08-31/18:18:08" target="_blank">sunt ruuupt de foamee

ma duc la cumparaturi, trebuie sa facem papa pt sapt ce vine
va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Catalina spune:

Eli, maaaaama ce distractie. Sa zic asa v-a prins bine viroza lui buni. :) Sa stii ca aia de pe bot era carevasazica mamaliga nu iaurt. Se uita si Matei pe manute ce poa' sa aiba pe ele ca era pan' la cot in mamaliga. Maaama ce as mai merge si eu la Bran, ai dreptate e fff frumos acolo.

Votat Lore!

Va multumesc pt complimente cu tunsoarea. Ai dreptate Anca, asa am fost tunsa si inainte dar in ultimul timp nu mi-am mai gasit timp sa ma duc si apoi mama imi tot zicea ca nu arat a mama tunsa asa scurt si ca sa imi las parul mai lung si sa "il aranjez asa mai coconos". Pan' la urma mi-am revenit brusc si am zis ca cel mai bine imi sta cum ma simt eu bine. Asa ca ...

Lasa Eli ca vezi si tu dinti si apoi sa te tii. Io vorbesc. Io azi am vazut la biserica un bebe care la 9 luni mergea si nu va zic ca iar m-am luat de ganduri. :)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristiana70 spune:

ELI, nici vorba de sange la noi, nu stiu la altii. Gingi a fost umflata vreo doua saptamani, iar David tot suiera de atunci, isi face vant la gingiile suparate. Se simte si dintisorul la deget, parca agata ceva.

Ajutati-i pe micutii www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">Sonia, Darius si Edi!

cristina mamica de David (21.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loremunteanu spune:

Cata, Vazut tunsoarea; iti sta foarte bine asa.
Eli, nici la noi n-a fost rost de sange sau plans... Doar un pic febril (maxim 38.2) si nu a vrut sa manance asa cum trebuie, lapte, maxim 120ml si astia prin somn mai mult, de doua ori pe zi, legume, nu, doar fructe cu branza, tot de doua ori pe zi...

Loredana Roni-Cristian 08.02.2007
Poze Roni www.flickr.com/photos/8401629@N06/" target="_blank">aici
Poze mami www.flickr.com/photos/9549359@N04/" target="_blank">aici

Mergi la inceput