Stelutze de ianuarie-februarie 2007 (50)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Catalina spune:

Cristiana, ai dreptate. Io personal sunt o nesimtita. Sa va creasca mari si fara dureri dintisorii si sa creasca mare si stapanul lor.

Dana, iata link-ul - http://www.flickr.com/photos/terbitza/sets/72157601591393161/ . Mai fetelor, eu intru cum v-am zis, cu adresa noastra comuna si parola stiuta pe Flickr si vad ca tot de contul trebitzei dau. Ce se intampla oare? Chiar atat de proasta sa fiu?

Marybell, eu sa stii ca nu le-am udat chiar in fiecare zi, doar cand le vedeam uscate. Dar eu stau pe nord si nu bate soarele chiar direct pe ele. Sa se faca bine ca tare bine e sa ai floricele.

Dana, pe mine nu ma musca ci ma ciupeste cand ii tai unghiile: io tai la o mana sau la un picior si el cu cealalta mana sau cu ambele ma ciupeste de mana aia a mea cu care tai. Frumos!!!!

Pupici, ma duc sa ma uit la Ucenicul, urmaresc pe Antena 3. Cum nu mi-a raspuns nimeni cand am intrebat data trecuta, banuiesc ca nu se mai uita nimeni. Azi e finala.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ylilimic spune:

dana si alte interesate - www.flickr.com/photos/terbitza/sets/72157601591393161/" target="_blank">intalniri la mal de mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ylilimic spune:

Cata, scuze! am zis ca poate nu esti pe faza...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marybell spune:

dragele mele, v-am vazut din nou la intalnirea de la malul marii. toate sunteti suple, frumoase, bronzate, radiati de fericire...ce sa mai...mi-a placut de voi.

eu m-am intors dupa 2 luni din ardeal, mai grasa cu 2 kg, nebronzata, am fost si trista pe acolo, fiindca a fost Erik bolnavior, ba mai mult am ajuns si prin spital pe la Cluj...

cristiana tu cu ce ii dai pe gingii lui David ca sa-l mai calmeze putin?

catalina pai si eu am 2 camere pe nord, dar mai am inca 2 pe sud, printre care si cea cu balcon. aici a fost greseala mea, ca de frica sa nu imi ude parchetul socrela din camere, mi-am ingramadit majoritatea florilor pe balcon fara sa ma gandesc ca le va fi mai rau. balconul e inchis, dar la caldurile care au fost in Bucuresti...nu au rezistat. si alte flori, le-am pus in bucatarie unde m-am gandit ca de, e gresie si daca uda, nu-i nimic. astea se prezinta mai bine. ai idee, un bambus, pe care l-am gasit "inmuiat" ca sa zic asa...ce i-as mai putea face, sa-si revina?

dana o sa pun poze si eu. chiar acum cand mi-ai spus tu de poze, mi-am dat seama ca nu vi l-am mai aratat pe Erik de cand avea 6 luni, si acum are 8 jumatate aproape

Marybell de Erik (23.12.2006) si Edy (22.06.1994)
www.flickr.com/photos/mamicile_ianfebr2007/713424899/in/set-72157600639165474/" target="_blank">poze bb
varsta lui Erik

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ylilimic spune:

Ia sa vad care ii trimiteti conchitei un miel paravion pentru faptul ca in repetate randuri azi i-ati spus fie-sii Sofia, in loc de Sonia[/]

Sofia este fetita [b] Aelitei
, oare ea ce o mai face?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristiana70 spune:

MARYBELL, frica mi-e ca bambusul nu mai scapa daca a putrezit, asta ai inteles prin inmuiat? Intr-adevar, n-ai avut o inspiratie buna sa lasi plantele in balconul inchis, or fi fost cel putin cincizeci de grade acolo.

Pe gingii il dau cu Calgel, si-i mai dau si ceva bilute homeopatice. Am spus ca se vaita, dar chiar cred ca e un pitic rezonabil!

LILISOR, io am salvat-o pe Conchita de un miel, dar pe celalalt l-am vazut prea tarziu...

Multumim pentru felicitari, va dati seama ca acum tot in gura lui David ma uit, sa vad cum rasare dintzisorul. Doamne, mult il mai iubesc pe micutul asta!

Ajutati-i pe micutii www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">Sonia, Darius si Edi!

cristina mamica de David (21.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marybell spune:

Lily mai esti pe aici? daca da, da un semn plssssssss. vreau sa vorbesc cu tine.

Marybell de Erik (23.12.2006) si Edy (22.06.1994)
www.flickr.com/photos/mamicile_ianfebr2007/713424899/in/set-72157600639165474/" target="_blank">poze bb
varsta lui Erik

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marybell spune:

cristiana cred ca ai dreptate. bambusul daca s-a "inmuiat", inseamna ca i-a putrezit radacina, si nu prea mai am ce-i face. ma gandesc totusi sa ii tai varfurile care mai sunt cat de cat verzi si sa le pun din nou la prins intr-un paharel. poate mai salvez ceva din el...ce zici? am sanse?



Marybell de Erik (23.12.2006) si Edy (22.06.1994)
www.flickr.com/photos/mamicile_ianfebr2007/713424899/in/set-72157600639165474/" target="_blank">poze bb
varsta lui Erik

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihacarm2002 spune:

Catalina, asa e, dorm ziua cand doarme Eva. Si dormim atat de bine...
Marybell, sa va traiasca finutul, sa fie sanatos si norocos!
Imi pare rau ca ti s-au ofilit florile. Pe-ale mele le-am scos pe scara anul trecut din lipsa de spatiu insa nu prea le merge bine.

Ce baieti frumosi avem: Matei (Catalina), Mihnea (Dinzo), Lucas! Sa ne traiasca si sa fie sanatosi!

Mi-ati facut o pofta cu mamaliga...

David, felicitari pt dintisorul care e pe cale sa iasa!
Messa, mishto masina! Cred ca noaptea asta dormeam in ea! Sa o conduceti cu placere si, vorba lui Marybell, sa nu aveti niciodata nicio problema cu ea.
Cristiana, subiectele le inchid modelatorii, asa stiam.
Conchita, ca stiu ca nu te-ai suparat ca am botezat-o pe Sonia.

Eva s-a constipat. Adica ea obisnuia sa faca dupa fiecare masa diversificata si azi a facut abia inainte de baita. E a doua oara de cand cu diversificarea si cred ca de la cerealele cu banana si cirese de la Humana ni se trage. Si prima oara tot asta mancase. Da' ce imi place ca pot sa o ajut cu un suc, cu un dovlecel... nu cu termometru si supozitor.
Sa va mai povestesc ce mishto s-a luat ieri dimineata la noi curentul fix cand trebuia sa ii pasez piersica si portocala. Asa ca m-am chinuit cu o furculita. Mare lucru n-am pasat, dar suficient cat sa pape toata branzica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

Dana ... fetelor... unde-s bebelushii mostri????auleuuuuuuu ..nu mai sunt!!! gataaaaaa... is copilutzi d'abinelea!!!

parca imi placeau asa purcelushi de laptic... ma apuca nostalgia

www.flickr.com/photos/9613794@N05/1294675668/in/set-72157601797955734/" target="_blank">poza asta imi place maxim... cum motrosheste el acolo, ca un om mare!!

pupici!!

Ia de vezi si tu poze puse de Lili sa-tz bagi unghiunea la jugulara! na! macar atat!

Messa sa-tz traiasca noua jucarie! adica masina serioasa.... mei da ce ne pui mata poze de reclama ... recunoaste ca-tz primesti fun comision daca ne vinzi si noua ceva... Vrem poza cu tine si machina minune...sau macar cu Arianna si machina!

drumuri multe si fara probleme va doresc cu maria sa noua achizitie!

Cata nu am studiat prea bine problema flikirului..dar ce vedeai tu acolo cand intrai pe cont erau pozele de la ultimele uploadari cred! Iar cum ajungi sa incarci la Terbitza iar nu prea mi-e clar...incearca sa-ti selectezi propriul album inainte de upload... (ma bate un gand ca alb terbitzei ar fi ultimul in ordine alfabetica...si de aceea poate vi-l da automat la incarcare... imi dau cu presupusul si eu, dar cand ma bag pe acolo sa mai incarc ceva poze va anunt!)

aaaa si Oricum, arat si eu mai spalata asa ... Musai sa ne dovedesti!!!!

Cristiana felicitari! si la mai multe gaurici... in gingia lui David...ce credeai!?

Marybell uelcambec!!! si sa va traiasca finutzul!

poop fete cucuiete!







Alinuk si bb Teo 10 /01/2007
www.rockyou.com/show_my_gallery.php?instanceid=56926702" target="_blank">poveste de bb / / www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=2ad52edce530b33f65f3b1&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=email" target="_blank">spicuiri de botez
nasterea - una dintre minunile lumii
franturi de viata
...................................................
Nimic nu-i intamplator!
...................................................

Mergi la inceput