Stelutze de ianuarie-februarie 2007 (50)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihacarm2002 spune:

lore, l-am votat pe bb Roni. E tare scump in cele 3 poze.
Eli, da' ce v-ati plimbat! Cred si eu ca i-a placut lui Andrei. Toate pozele sunt f. frumoase, dar www.dropshots.com/eli1977#date/2007-08-31/21:22:32" target="_blank">asta le intrece pe toate.
Catalina, te prinde bine tunsoarea. Si eu m-am tuns scurt de tot.

Eva nu a avut niciun chef de fructe+branzica azi. I-am bagat pe gat cateva lingurite apoi am lasat-o balta. Culmea e ca s-a trezit in verva cu nie-nie si credeam ca va manca pe rupte.
Acum s-a culcat si ma pregatesc sa ii urmez exemplu. Poate se trezeste fix cand adorm eu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aventura spune:

Hai ca baietii mei dorm de rup de cca 2 ore asha ca am avut timp de gatit, facut dush shi acu' de forum..

Hai mey Cata, nu stiam ca exista un tipar de tunsoare de mama !Auzi tu la ea, nu arata a mama, ha ha ha
Normal ca trebuie sa te simti tu bine!

Bravo Eli, am vazut poze frumoase, si noi am facut multe multe excursii cu Antonio, chiar si la bulgari de 2 ori..vroiam sa mergem si la greci dar ne-am razgandit ca e greu cu mancarica lui - eu nu-i dau deloc borcanase si tre sa ma car cu toata casa

Eli, da, asa incepe inainte de a sparge gingia, felicitari! Si la noi e in spatele gingiei deci in curand o sa vedeti un dintzisor!!

Alinuk, Cristiana, si eu cred ca ashtia mici inteleg mult mai multe decat credem noi! De ex. uneori cand ridic putin tonul isi da seama ca sunt suparata pe el. Si mai stie ca daca urla poate obtine ce vrea el.. Si daca ar stii el ca ar fi mai simplu sa zambeasca..

Mihacarm, stai linistita! Aia nu e constipatie, se cheama constipatie numai cand nu face caca mai mult de 3 zile. Lui Antonio ii dau banana zilnic si nu e deloc constipat. Baga-i cereale simple + banana fruct....si somn usor

Intrebare, voi fructele le decojiti? Eu nu, le mixez cu tot cu coaja..pai acolo sunt multe vitamine..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loremunteanu spune:

Anca, eu pun fructele cu tot cu coaja.

Loredana Roni-Cristian 08.02.2007
Poze Roni www.flickr.com/photos/8401629@N06/" target="_blank">aici
Poze mami www.flickr.com/photos/9549359@N04/" target="_blank">aici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eli1977 spune:

multumim fetelor de aprecieri

aha, m-ati lamurit, fete, cu privire la momentul x al spargerii gingiei..
Anca, deci asa s-a vazut si la Antonio, in spate?ca ma luasem de griji, de ce se vede in spate, nu drept, in fata..cam cat o mai duraa?

gata, am votat copilul

am fost in Carrefour..d-na de la peste nu m-a incurajat sa iau pestic pana sapt viitoare..aviz amatoarelor..asa ca gatim direct ciorba cu perisoare, acrita cu bors..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihacarm2002 spune:

Aventura, decojesc piersica si nectarina. Para, marul, nu.

Exact cum ma asteptam. Nici nu am ajuns in pat ca Eva plangea din dormitor. I-am dat legumele (de fapt i le-am varat pe gat la pofta ei) si acum trebuie sa ma grabesc sa ies afara ca iar incepe ploaia cand iesim din bloc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Helenutza23 spune:

buna fetele
am vazut o grama' de poze: Lili, Dinzo, Dana, Catalina, Lore (am votat), Eli. f frumoase!

Aventura imi pare rau ca aud inca un pui bolnavior. dar sper ca nu va mai tine mult. nu stiu nici cu Horia al meu ce e ca nu prea mai vrea sa pape. cu fructul am rezolvat-o, il vrea la bibe, dar masa de pranz, nu prea... ce ai gatit pt pui?

eu nu pun coaja de la niciun fruct, inainte puteam sa spun ca are vitamine, acum stiu ca sunt tratete cu fel de fel de substante, ca sa tina mai mult asa ca...

mihacarm2002 plimbare placuta!
Catalina nice girl! iti sta bine tunsulita asa! si din fericire nu ai nici pe departe fatza coconoasa

marybell, in asentimentul fetelor: bine ai revenit! imi pare rau de floricelele tale, sper sa reusesti sa recuperezi ceva. si sper ca puiul Erik e bine.

avem si noi pozici de ieri www.dropshots.com/elenapitu#date/2007-09-01/18:59:08" target="_blank">dupa ploaie

pupici si o duminica placuta!

Helenutza + Horia Constantin (18feb2007) =



ALAPTATUL HELPLINE


cresc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ylilimic spune:

Fete, v-am vazut copiii care nu mai sunt bebelusi! Da, asa e! E ciudat, dar eu ma bucur, abia astept sa se faca mare, sa pot pleca linistita cu 2 dupa mine, sa stiu ca nu mai se trezesc unul pe altul, sa se apuce de mancat toate alea si fara blendaieli, sa ma intorc la munca sa mai schimb peisajul...

Cel mai mult ma distreaza Adam cand doreste sa se ridice si se agata de tot ce prinde, inclusiv de firele de par de pe picioarele taticului iubitor sa va zic ca si eu il mai chinuiam asa pe tati?!

Adam nu e mancat de la 8 dim, san, si nici nu vrea sa auda de ciorbita, fie ea si la bibe dar nici agitat nu ...


cautati si cercetati alaturi de mine clinici particulare de recuperare in Romania sau in strainatate, unde contra cost se poate face recuperare psiho, neuro, locomotor pentru Darius asta e urmatorul pas dupa operatia corectoare la inima.






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ylilimic spune:

helenutza - ce imi place horia aici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Helenutza23 spune:

quote:
Originally posted by ylilimic

helenutza - ce imi place horia aici

www.animalutze.com/umanitare/bb-darius/index.php" target="_blank">Salvati-l pe Darius!

Si ei sunt ai nostri: Darius! / www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank"> Sonia / Edi



Nasterea 1 - Un puzzle cu flori de liliac - Luca Matei - 05.11.2004
Nasterea 2 - In asteptarea d-lui Maslinuta! - www.onetruemedia.com/my_shared?z=15c3fccea103d6e25e31e4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Adam Cristian- 15.01.2007 / www.youtube.com/user/ylilimic" target="_blank"> filmulete /www.rockyou.com/show_my_gallery.php?instanceid=69848621" target="_blank"> slide 1 / www.rockyou.com/show_my_gallery.php?instanceid=71222273" target="_blank">slide 2



cred ca ai pus linkul aiurea de la "copy - paste" se trage, am patit-o si eu

Helenutza + Horia Constantin (18feb2007) =


ALAPTATUL HELPLINE


cresc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Catalina spune:

A SE CITI NUMA DACA N-AVETI NIMIC MAI BUN DE FACUT

Sub titlul "daca nu v-ati edificat despre doctorii din Romania".

Dupa ce am postat aici ultima data azi, am sunat-o pe mamaie. Saraca se chinuia cu un dinte asa ca ne-am imbarcat toti trei si am plecat sa cautam un stomatolog de urgenta. Aviz amatorilor (hop si eu) vedeti ca acolo pe la Sala Palatului unde era odata de urgenta s-a privatizat si nu mai e chiar asa urgenta, azi de ex venea dra "pe la 3". Asa ca daca ai urgenta inainte ... fa ce vrei cu ea. Mamaie fusese la medic marti si i-a scos un dinte (dintre cei putini pe care ii mai avea) si mama a intrebat de i-a venit acru "sa ia antibiotic, tratament, ceva?". Medicul "nu e nevoie". Ea avea barba umflata, dar deh, daca a zis nenea dr ca nu e nevoie ... Azi nu mai putea de durere. Avea ditamai abcesul.

Mergem la facultatea de stomatologie pe Plevnei (acolo e urgenta) si ne ia in primire portarul (!). "da ce are?; da de cand o doare?; da e umflat?" Imi venea sa zic da' ce ma nene, o consulti tu? In fine. Ajungem la cabinet. Acolo, la o masa stateau la soare trei mamzele: doctora, asistenta si o tanti de serviciu. Le zic "buna ziua, am venit si eu cu bunica mea pt ca o doare f tare un dinte". La care ele ... incep sa rada, se uita la mine cu o fata din aia "glumesti da, ce sa ii mai facem la varsta asta" si nu misca. Deci eu si mamaie stateam in usa si ele se uitau la noi. Pana la urma, cred ca au observat pe figura mea ca mai aveam nitel si explodam si s-a ridicat dra, s-a spalat pe maini si a invitat-o pe scaun. Unde a inceput cu intrebarile "mamaie, ma auzi??" . Pe mine cica sa ma dea afara ca sa astept io pe hol. Ba bine ca nu. Din usa i-am strigat " aude f bine si nu e nici nebuna ". Maaama, asistenta aia care cred ca era mai mica decat mine de varsta arunca niste priviri. Deh, am deranjat-o duminica.
Am intrat langa doctora, am executat 20 roni un buz'nar si dintr-o data, ca prin minune ce sa vezi "mamaie dar ce boli aveti, suferiti de ceva? luati medicamente?a aa locuiti singura, va descurcati?" cu totul alta mancare de peste. Au inceput ele "tratamentul" si cat am stat am aflat ca asistenta nu sufera sa isi faca manichiura la salon, doar acasa, de pe la 15 ani, la fel si doctora dar la nunta ei s-a dus la salon. Asistenta se epileaza pe picioare si inghinal cu aparatul, doctora cu ceara la salon. Asistentei ii e rusine. S-au si expus picioarele pt a se vedea diferenta intre aparat si ceara la juma de luna de la epilat (asistenta) si la o luna (doctora). Asistenta a concluzionat ca oricum, madam dra e blonda asa ca de aia la ea se vede mai putin.
Mi-am permis sa va expun aceasta poveste ca ma gandesc ca poate aveti nevoie de ceva asa mai haz de necaz in aceasta dupa-amiaza. Daca nu mi s-ar fi topit genunchii auzind-o pe mamaie cum gemea de durere pe scaun, chiar m-as fi distrat. Mi-e groaza ca maine tre sa ma duc din nou cu ea la dentist.

In acest timp, pe un alt scaun mi se parea ca vad o parte a doua a filmului Moartea dlui Lazarescu (cine nu l-a vazut, il recomand cu caldura, n-am ras atata la o drama in viata mea): un nene fusese adus cu salvarea de la Slobozia unde il batuse unu, era numa cu soferu'. Ala, va dati seama, sa il lase si el undeva. Il vede o tanti, si il cheama pe sofer. "auziti, il duceti dvs frumusel la Municipal la neurochirurgie sa il vada cineva acolo si apoi il aduceti inapoi la noi sa il internam". Cine a vazut filmul stie ca aceasta poate fi doar inceputul unui luuuuung sir de drumuri.

Vai de steaua noastra de tara. Oare oi putea sa emigrez?


Mergi la inceput