Ai nostri, ca brazii! dec-ian-feb 05 (48)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Shobo spune:

crinuta, intreaba sotul cat a costat vaccinul cumparat de la farmacie?

Patricia si Amo, ma bucur ca n-au nimik de la cel dat de stat! imi da curaj..

Mamica lui Codrin din 21.02.2005 si in 16 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Shobo, a fost cam 70 RON. Mama l-a cumparat, nu stiu exact, dar ea mi-a spus ca a fost cam atat.

Crinuta si Rayan



Fara Dumnezeu nimic nu e.
http://www.jnsr.be/ro.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shobo spune:

crinuta, ce ati cumparat voi este Infanrix simplu? ca parca asta ziceai ca-l vei lua.. insa nu mai stiu dar ai zis ca ati facut ceva cu T..

Mamica lui Codrin din 21.02.2005 si in 16 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana maria spune:

Anda mie mi s-a parut chiar frumos ce povestesti despre gradi, cred ca faptul ca Irina s-a acomodat e minunat. Iar pretul asta e, daca iti place gradinita si te incadrezi in buget e ok.

Shobo eu tot 70 ron am dat la vaccinu optional. Eu l-am ales pt ca am citit ca e mai bun decat cel de stat. E Dtap nu DTP si ca DTP in strainatate nu se mai face. Si pana acum tot optional am facut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Nu am luat Infanrix simplu. In primul rand ca nu am gasit, in al doilea rand ca cei de la farmacie erau cam pe langa, in al treilea rand pentru am gasit Tetraxim, produs in Franta, despre care ni s-a spus ca este foarte, foarte bun.

Crinuta si Rayan



Fara Dumnezeu nimic nu e.
http://www.jnsr.be/ro.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shobo spune:

aha, inteleg ca denumirea de baza e DTaP si apoi se adauga numele pus de firma producatoare, gen tetraxim. sa vad ce facem pana la urma. multumesc pt detalii!

amo, superb in Creta!!! m-ai facut sa doresc sa merg acolo, insa la vara cu bb de doar 5-6 luni nu cred decat in RO. poate peste 2 veri .



Mamica lui Codrin din 21.02.2005 si in 16 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana maria spune:

Eu i-am facut Ifanrix. Am gasit la Helpnet. dar mai da o cautare pe internet sa mai vezi pareri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shobo spune:

stie cineva cum ajung la dr Adrian Stanciu? mobil sau nr cabinet? eu am cabinet 4242626 si nu rasp nimeni de zile intregi, nu cred ca e corect nr..


tks

Mamica lui Codrin din 21.02.2005 si in 16 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shobo spune:

gata, am dat de Kris pe mess si am obt info necesare.


Mamica lui Codrin din 21.02.2005 si in 16 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Sunt suparata.
Rayan n-a fost iarasi cuminte. Face numai ce vrea el, iar daca nu ii faci pe plac tipa.
Cu mine nu face asa ceva acasa, e foarte cuminte, si daca incearca ceva stiu cum sa il iau.
Cand mi-a spus mama ce i-au spus doamnele, mi-a venit sa plang, si am sunat-o imediat pe directoare/managera, whatever, sa o intreb exact cum a fost.
Tocmai faceau sedinta.
Rayan e cica hiperactiv, inca nu intelege ce e cu gradinita, si nu vrea sa participe la nimic, decat la joaca, bineinteles.
I-am spus ca este obligatia educatoarelor sa gaseasca metoda adecvata, si pentru asta este nevoie de talent pedagogic.
De asemenea am rugat-o sa le transmita educatoarelor sa nu ii spuna ca e rau sau ceva de genul asta, ci sa incerce sa il stimueze in mod constructiv.
Asta e, acum imi vine sa plang. Speram sa fie mai cuminte, asa cum e acasa.
Nu e ca face prostii sau ca se poarta urat cu copiii, din contra, ci, daca doamna citeste povesti, el are chef sa coloreze, sau sa se joace, si nu se conformeaza.
Ufff...

Crinuta si Rayan



Fara Dumnezeu nimic nu e.
http://www.jnsr.be/ro.htm

Mergi la inceput