Fulguleti de noiembrie decembrie 2006 (73)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Yagmur spune:

Am revenit.....
Mooooooooor de ciuda ca nu pot sa imi vad nora mergand... dar imi blocheaza serverul accesul..
Sint toata transpirata (ce bine a fost in padure)....
Ziggy, te rog mult trimite PM; normal ca mi-ar placea sa ne cunoastem.... apropo' cat de tare ne-ati injurat ca am stricat drumurul judetean
Pupici fulguietilor sarbatoriti, mai ales lui Rares
Atudor - La Multi Ani!
Pup toate mamicile si fug la treabaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

Yagmur - mami de Luca (19 decembrie 2006)

www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank">fulgi de nea
www.dropshots.com/Yagmur" target="_blank"> poze Luca
slide Luca
varsta Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ziggy spune:

Yagmur, trimis PM

poze calin
Calin (5.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirona spune:

am intrat doar sa spun pentru Atudor si un cu multe multe pentru Alexandra - si in rest -ici multi si voua si fulguletilor.

vazut poze, vazut filmulete - pupam pe ei/ele, citit pe diagonala - copiat retete - multumim ... dar dispozitie pt scris mai multe ... nu estem. caldura asta ma doboara efectiv.
nu numai caldura - si cm-ul meu care cica a venit - ieri a disparut complet - azi iar o mica pata ... o idiotenie de cm - nu alta - si cica eu mai vreau copii - cu ce mama? ma paste iar un diagnostic de menopauza precoce? fug sa-mi plang de mila.

v-am tzucat


Miro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sbogdana spune:

mamici si fulguleti

Multumim tuturor pentru aprecieri

Teutz Felicitari pentru "mama"

Kikineata Zara e nascuta la 12.11 (13.11 ora romaniei); Doamne ajuta sa nu mai aveti probleme de sanatate ca tare greu este si saracutii sufera rau; eu abia astept sa termin cu antibioticul asta ca ma cam sperie durata asta mare de administrare;

Dianocica iti sta tare bine cu noua frizura, ti se potrivesc mai bine tunsorile scurte decat parul lung;Dandusa, experta noastra in materie, ce spui? am dreptate?
Si D parca totusi va seamana la ochii- privire, nu stiu exact cu care dintre voi, parca cu amandoi

Laura13 vad ca fetele ti-au raspuns bine, incearca cu bucati suficient de mici sa nu se inece si moi, si lasa-l si pe el sa incerce singurel sa ia bucata si sa manance, la Zara nu mai asa merge, asa exerseaza si apucarea fina

Aelita Bine ai revenit! si vacanta placuta in continuare

Chris80 Petrecere frumoasa la mare!

Adinazot Multa sanatate pentru bunica

raspund si eu la niste teme mai vechi

1. nici noi nu mai sterilizam de multa vreme, doar le spal cu apa si sapun,iar jucariile textile i le spal, cand imi aduc aminte, odata cu hainutele ei

2. noi spunem baba, mama, baie, maie plus alte sunete greu de descifrat.. mama spune in special cand e nervoasa, cum ar fi acum

acum mi-am adus aminte si propun si eu o tema.. ai vostrii copii se enerveaza la diverse chestii? Zara cand vede ceva(haina, fusta, foile unei carti)
fluturand isi inclesteaza bine pumnii si cu gura deschisa mare, fara sa scoata vreu sunet, dar se vede ca o enerveaza la maxim



Sanatate multa celor bolnaviori

la toti copilasii si multe la toate mamicile

Weekend placut, racoros

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danita spune:

ana, teacherul meu , ......LA MULTI ANI ! sa fii sanatoasa sa ai parte de vise implinite !!

miro: incearca niste tinctura de coada soarecului
a_deju: pupici mai la motan ca tare dulce estem !
bambo : vast primii pasi : super susuperrrr !!
yagmur: vii la santierul de la fagaras;) ? :))
danutz: trimis un pm pe ym
teutz: cum nu uiti pe nimeni : pupici de la noi
roxanel: pupicel
dianocica : vast poze cu tati fericiti , superrrrrr
chris: drum bun dragilor si aveti grija sa nu va prajiti !! :)


azi umblat dupa crema petrini . am suant dermatoloaga si a zis sa ii dau cu daia ptr petele alea rosii ce ii apar. intr-un final am gasit-o .... vedem ! luni daca e tot asa merjem la dermato again..

azi voi incerca mamaliga :)
D



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sbogdana spune:

Bamboletta ce scumpa este Antonia si ce frumos merge ea Antoniei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lizzy spune:


Laura, cu bulionul sunt 2 variante: Faci suc de rosii proaspete, fara sare (le dai prin masina aia de stors rosii, se separa coaja si samburii - are mama masina de-aia, bafta mea). Sau varianta cu sare. Cand mama face bulion pune foarte putina sare la ditamai oala de suc. Sincer eu nu sunt foarte stricta la treaba cu sarea si zaharul, de vreo 2-3 saptamani am inceput sa-i dau alimente care contin sare (gen mancare la borcanel din cele care contin sare). Nu folosesc direct in mancare sarea si zaharul dar nici nu mai sunt obsedata sa nu scape...
Sti tu, fiecare cu stolul propriu si cu deciziile proprii.

Bambo, ma bucur pt Mihaita al Laviniei. Refacere rapida!


Marc (17.12.06) si Ianis (14.09.04)

Pozele noastre / www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52587" target="_blank">Nasterea lui Ianis


www.helpsonia.com/" target="_blank">Donati pentru inima Soniei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_deju spune:

si eu tot cu mamaliga azi, ca tare lene mi-a fost sa ma apuc de despielitat diverse legumicole... acuma..sa vedem si ce iese...

la multi ani atudor si de la noi, sa fii bucuroasa si fericita, pertrece frumoasa!!!

alexandra... parca mi-e si rusine sa mai zic... la multi multi multi ani fericiti, cu tot ce-ti doresti, sanatate multa, bucurii si toate cele! sa stii ca in fiecare zi (de la ziua ta incoace, si anume..) am intrat cu gandul ca uratura sa fie prima chestie pe care o zic... nope... nu mi-a iesit... ma duc cu coada-ntre picioare sa ma bicuiesc...

Deea, mami de Eric (15.12.2006)

www.helpsonia.com/" target="_blank">pentru sosonica


"outside of a dog, a book is man's best friend (..'coz inside of a dog it's too damn dark to read..)"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianocica spune:

quote:
Originally posted by dianarus78

Sti tu, fiecare cu stolul propriu si cu deciziile proprii.
hi , hi.... ara era stolul meu..nu zi nu, ca l-am vazut...

diana si david 03.12.06
Pentru Sonia. Pentru Diana. Pentru Darius
M-am certat cu Mitica Dragomir, dar fara jigniri. El m-a facut oligofren, eu l-am facut zdreanta, dar nu ne-am insultat. In schimb Marian Iancu e obraznic si umbla cu tot felul de jargoane care nu e bine sa le dai la presa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxandra_sb spune:

Gata, ne indreptam spre momentul critic .. a inchide calculatorul si-a pleca in sfarsit spre .

Nu inainte de ai oferi Mironei o ; poate se mai invioreaza o leaca. Lasa mama draga, ca va veni si bb2 daca-l asteptati cu atata dor si drag. Nu te mai amara.


lui Atudor! Apropo, ce mai face, ce mai zice?? Stie cineva?


tema Bogdanei cu enervatul: n-am observat ceva special, ultima oara era tare nervos cand tb sa-l ung cu crema de protectie, incercand sa nu-i manjesc prea mult hainele.


Duminica e zi mare. Implineste anul primul fulgulet. Sper s-apuc sa intru. Pana atunci va si pe curand.




Are mama doi flacai.. Matei (5) si Grigore

www.petitieonline.ro/petitie/sustineti_bolnavii_de_cancer_care_au_fost_lasati_fara_tratament-p41000032.html" target="_blank">Sustineti bolnavii de cancer care au fost lasati fara tratament!

Mergi la inceput