Fulguleti de noiembrie decembrie 2006 (73)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ziggy spune:

Florentina, ai fost in fagaras? Tocmai cand tu erai in Fagaras eu ma plangeam la fete cat de singura ma simt aici. Ei, asta este, eu am avut probleme cu calculatorul trei saptamani in iulie si am ratat probabil cand ai scris ca vii aici. Poate alta data, daca mai ajungi. Eu mai stau in Fagaras pana in noiembrie, apoi Buc.

poze calin
Calin (5.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_deju spune:

bambo.. super super antonia!! am ras la primii pasi 1 de m-am spart si i-am dat replay de ceva zeci de ori, nu ma pot opri.. :) bravo plimbaretei!!

ruxandra, undeva in capitolul trecut, daca ai timp si rabdare sa cauti, a pus si ktrinel niste super filmulete cu julie mergand.. iti zic eu ca merita osteneala ;)

Deea, mami de Eric (15.12.2006)

www.helpsonia.com/" target="_blank">pentru sosonica


"outside of a dog, a book is man's best friend (..'coz inside of a dog it's too damn dark to read..)"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Teutz spune:

La multi ani Atudor! Sa ne traiesti, sa fii sanatosa si iubita!
La multe lunisoare pentru Andrada de Lavyada, Julia de Ktrinel si David de DeeaA!!!

Marani, Laura, Kikineata, Donia, Ruxandra, multumim!
Sbogdana, frumoasa Zara si scumpa foc!
Flore, imi pare tare rau ca Alessia nu vrea sa manance piurel de legume! Sunt convinsa ca il va accepta pana la urma. Referitor la greutate, las-o in pace. Daca e sanatoasa si activa, inseamna ca e ok. Unii copii sunt mai slabuti, altii mai grasuti, unii mai scunzi, altii mai inalti.
Laura, Alexia se uita foarte atenta daca mananc in fata ei, dar nu cred ca ii e pofta, e mai mult curioasa, vrea ea lingura sau ambalajul. Eu evit totusi sa mananc langa ea, pentru ca imi ramane mancarea in gat cand se holbeaza asa la mine. Dar se uita numai la noi cand mancam, cu alte persoane n-are nici o treaba. Apa bea din canuta cu cioc de vreo saptamana.
Dandusa, o sa aiba Crinutza noroc in viata!!!!Bravo!!! Felicitari pentru adormitul singurica!!!
Irinabr, ce de dintisori aveti! Bravo! Noi avem doar doi, dar o spal pe dinti cu Nenedent, e pasta de dinti care are si o periuta degetar. Am si eu periute de la Primii pasi, dar deocamdata nu le-am folosit, pentru ca am spalat-o cu degetarul ala.
A_deju, asta ma enerveaza si pe mine cel mai tare cand iesim la plimbare! jur ca mor de nervi cand vad ca vin copii mai marisori calare peste carut, ii pun mana pe fata, pe suzeta, il trag de picioare, chitaie la el, etc etc, mamili lor nu zic nimic, zambesc pasnic, eu strang din dinti a ranjet
Danutz, soacra ta... no comment!
Dia, ce dulce e Oana scmecheruta, cum incearca ea sa scape de ochii vostri si sa guste ghemotocul de hartie!
Ktrinel, tare frumos povestesti de scumpa Julia!
Asiza, concediu placut!
Bambo, am vazut filmuletele si pozele. Doamne, cat e de dulce Antonia cum merge in picioruse! E mortala!
Dianocica, mooooor! Ti-ai tras freza ca a lui d, manca-i-as falcutele si ochisorii lui!!! Sa-ti fie de bine! Super baietii tai!
Aelita, bine ai revenit!!! Felicitari pentru dintisori si pentru mersul de-a busilea! Da, din pacate, in Romania majoritatea pediatrilor sar imediat cu antibioticul! Sanatate multa Sofiei, sa scape repede de raceala!
Dbunny, Dolores, Roana, Ziggy, bine ati revenit si voi!
Radu.anca, oho-ho, 3000 km! Habar n-am, imi pare rau!
Chris, vacanta placuta la mare!
Yagmur Luchita si mamicuta! Spor la treaba!
Adina, imi pare rau ca bunicuta ta e asa de bolnava! Multa putere iti doresc!


Teutz de Alexia Iarina (10.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxandra_sb spune:

mersi mult a_deju. Deci gasit si plimbareata Ana de Ktrinel (pt cei doritori sa revaza, la incep cap 71)=> rectificare:


plimbaretele fulguletilor sunt Ana si Antonia



Are mama doi flacai.. Matei (5) si Grigore

www.petitieonline.ro/petitie/sustineti_bolnavii_de_cancer_care_au_fost_lasati_fara_tratament-p41000032.html" target="_blank">Sustineti bolnavii de cancer care au fost lasati fara tratament!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_deju spune:

aaa.. ruxandra, stai asa, ca n-am zis-o pe ton "rectificativ", doamne fereste.. mi-am imaginat ca nu le vazusei, si pur si simplu le-am mentionat, ca si julie e super fun facand pasi prin casa... ca acuma, fie-mi iertat, nu stiu sa dau nume 100% concrete, dar mai avem plimbareti in grup.. oana de dia, daca nu ma insel, darius a lu' madaluta se avanta voiniceste, chiar daca inca sprijinit, serban de luciaro, si scuze celorlalti de nu-i mai tiu minte.......... dar sigur estem ... :))

Deea, mami de Eric (15.12.2006)

www.helpsonia.com/" target="_blank">pentru sosonica


"outside of a dog, a book is man's best friend (..'coz inside of a dog it's too damn dark to read..)"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_deju spune:

ati vazut cu teapa "la redoute"??? dianocica, baga un ochi la generale, ca parca tu erai interesata..

Deea, mami de Eric (15.12.2006)

www.helpsonia.com/" target="_blank">pentru sosonica


"outside of a dog, a book is man's best friend (..'coz inside of a dog it's too damn dark to read..)"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianocica spune:

apropo de sexos... roxanicoooooo une esti????

diana si david 03.12.06
Pentru Sonia. Pentru Diana. Pentru Darius


M-am certat cu Mitica Dragomir, dar fara jigniri. El m-a facut oligofren, eu l-am facut zdreanta, dar nu ne-am insultat. In schimb Marian Iancu e obraznic si umbla cu tot felul de jargoane care nu e bine sa le dai la presa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxandra_sb spune:

quote:
Originally posted by a_deju

aaa.. ruxandra, stai asa, ca n-am zis-o pe ton "rectificativ", doamne fereste.. mi-am imaginat ca nu le vazusei, si pur si simplu le-am mentionat, ca si julie e super fun facand pasi prin casa... ca acuma, fie-mi iertat, nu stiu sa dau nume 100% concrete, dar mai avem plimbareti in grup.. oana de dia, daca nu ma insel, darius a lu' madaluta se avanta voiniceste, chiar daca inca sprijinit, serban de luciaro, si scuze celorlalti de nu-i mai tiu minte.......... dar sigur estem ... :))



Stai linistita. Chiar iti multumesc. De pe-acolo intrat repejor, repejor si mi-au scapat cu siguranta destule.

Si Oana merge singuricaaaa?? .. e clar .. mi-au scapat cam multe. Tre sa ma pun la curent.


P.S. eu prin mers-mers inteleg deplasare bipeda, nesustinuta si nesprijinita. Asa ca pe domnii fulguleti ii mai asteptam sa se antreneze.



Are mama doi flacai.. Matei (5) si Grigore

www.petitieonline.ro/petitie/sustineti_bolnavii_de_cancer_care_au_fost_lasati_fara_tratament-p41000032.html" target="_blank">Sustineti bolnavii de cancer care au fost lasati fara tratament!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxandra_sb spune:

.. crunta e adaptarea la mediul citadin supraincalzit. Sunt lesinata, mi-e greata si-mi crapa capul de la ac. Unde-s padurile, unde-s brazii mei si muntii de peste drum ??



Are mama doi flacai.. Matei (5) si Grigore

www.petitieonline.ro/petitie/sustineti_bolnavii_de_cancer_care_au_fost_lasati_fara_tratament-p41000032.html" target="_blank">Sustineti bolnavii de cancer care au fost lasati fara tratament!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bamboletta spune:

Ruxandra_sb-prima plimbareata e Julia de Ktrinel si mai sunt si altii care ne ajung repede din urma

Ziggy-bine ati revenit
Antonia se ridica de mult in picioare de la 7 luni si 1 sapt, apoi de la 9 luni a inceput sa faca pasi pe langa patut si acum a inceput sa mearga singurica

A_deju-si eu cu tasu radeam de ea parca era beata si incerca sa-si tina echilibrul

Atudor

Teutz-

BambolettadeAntonia-Gabriela(1 nov 2006)
luna 10
www.youngnutrition.net/member/tickers/61250/ticker4.png" target="_blank">varsta Antonia
www.smi.ro/fulguleti/" target="_blank">Fulguleti nov-dec 2006
www.helpsonia.com/" target="_blank">Ajutati-o pe Sonia!

Mergi la inceput