Stelute de ianuarie-februarie 2007 (46)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns marinar spune:

io fac curat in sifonierul emmei, deja am scos 4 punfi de haine care nu-i mai vin. bine ca sambata am primit alte 3 de la cumnata mea , colectia de toamna-iarna


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Catalina spune:

offf, am alergat si io repede in jumatea aia de ora cat a stat ploaia sa ma tund si m-a ciuntit nenea ala de cred ca nu mai ies din casa .... offf. m-a mancat undeva ... bine ca creste la loc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marinar spune:

cata pune o poza ca sa te credem pe cuvant.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

ma gandesc sa fac o investitie in educatia bebeliunii

ce ziceti de asta??

http://www.bebe lusultau. ro/detalii.php?cod=SH41

fara pauze .,.stiti voi...

Alinuk si bb Teo 10 /01/2007
www.rockyou.com/show_my_gallery.php?instanceid=56926702" target="_blank">poveste de bb / / www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=2ad52edce530b33f65f3b1&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=email" target="_blank">spicuiri de botez
nasterea - una dintre minunile lumii
franturi de viata
...................................................
Nimic nu-i intamplator!
...................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liuda spune:

bai dar nu santeti active deloc, eu facui atata treaba, am zis ca cand deschid aici ma satur de citit dar de unde... asa ca eu ma las pagubasa... cred ca era mai multa activitate si cand era si conferinta in paralel... deci, fetiliiii eu plec cu treaba mea, rezolv aci si plec acasa sa fac ardei prajit cu piure de cartofi la ploada, ca tare rau mai mananca... doamne o sa fie cred din aia la care li se vad coastele.

alo domle, va zic ceva, afara 23 de grade, a plouat, dar e super bine si intalnesc copii imbracati de ma apuca plansul. Fetelot era una cu un costum de ala "de-a'ntregu" cu care am scos-o eu pe diana la 2-3 luni adica in februarie si martie... cu gluga si cam prea subtire pentru iarna insa gros de primavara dar eu am fost mai inconstienta si asa am purtat-o atunci si vad ca nu a racit inca niciodata. dar sa intalnesc "costumul meu de iarna" in august?!?!?! e prea mult!!!

pupici la "somnoroase pasive"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sraluca spune:

MARYBELL brrrr ce a-ti patit. Eu abia acum am aflat ca pana la urma a-ti ajuns in spital. OFFF, saracutul Erik. Numai bine si pupici.

KATY La multi ani pt Anelin.

Ali8nuk e misto chestia si e buna ca pare din ceva moale. Eu am luat ceva asemanator din plastic si in prima faza era Bila sa isi sparga bila . Oricum deocamdata e interesat numai de piese, nici gand sa le bage acolo. Dar asa e ele, fortos si minte ...

Si mi-e un somn de la vremea asta de kk

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Catalina spune:

Liuda mama io iti zisei de vreo doua ori una alta de tine si Diana si somnicul vostru dar vaz ca nu vrei sa ceteshti. Nu-i nimic, o sa mai repet.

Marina, credeti-ma pe cuvant. Mi-e rusine sa pun si poza, poate pana ma vad cu voi ma dreg cumva :( Oricum, cred ca principalul e ca mie nu imi place. Si stii cum e, cand nu iti place tie ... poa sa le placa la altii.

Mai asa m-a impresionat Florian Pittis. A fost multa lume la inmormantare. Ce om simplu ... si aratau imagini de la ultimul concert, pe 14, nici in picioare nu cred ca mai putea sa stea ca era pe scaun, dar canta. Ce om.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns conchita spune:

Alinuk, fa investitia, este excelenta. exact jucaria potrivita pentru varsta asta, alaturi de minge si de cuburi simple(de pus unu peste altul).

Marybell, imi pare rau prin ce ati trecut, bun venit acasa si convalescenta usoara pentru Erikutul drag si scump.

Alina, succes maxim azi la proba sportiva!!

Messa, mi-au placut mult aranjamentele culinare din albumul tau, chiar ma uitam sa gasesc ceva asemanator. nu pentru acum, dar vremea trece repede si in curand parca vad ca tre sa reinventam roata ca sa ii facem sa manance pe bebici.

Cata, tunsulici, imi pare rau ca nu ti-a taiat parul cum doreai. dar e o vorba: dupa par, unghii si berbati sa nu planji niciodata, ca primele cresc la loc, iar ultimii se gasesc pe toate drumurile. :-))

fetelor, io azi ma duc la doctor de urgenta cu Sonia. m-a pus xulescu sa citesc la Parintii intreaba, subiectul asta:
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=99051
apoi m-am dus sa caut pe google detalii si am sfarsit totalmente panicata. asa ca am sunat pediatra. Sonia mea cateodata se arcuieste pe spate si se incordeaza, io am crezut pana acum (adica pana am citit napasta de subiect), ca se uita peste cap la diverse, abtibilduri pe pereti, catel, bla bla. ai vostri fac la fel???? acu halucinez numa despre belele, sper sa ma calmeze pediatra, l-am mai sunat si pe tati sa-l inspaimant si pe el, ce, numa io?...uf, paranoia de mama nu o intrece niminea!!!

Din chaos, Doamne, am aparut/ Si m-as īntoarce-n chaos...
*********
Rugati-va pentru Diana si Sonia * Alaptatul Help-Line * Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!
*********
mami de Sonia Marie (23 ianuarie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihacarm2002 spune:

In C-ta ploua de ieri seara. Toata noaptea a tunat si-a fulgerat. Totusi simt asa o zapuseala...
Eva isi face somnul de frumusete. Mai tarziu vine dr. sa ii faca vaccinul. Sper sa fie la fel de bine ca la primele 2 fara nicio reactie urata. Pt maine ne-am facut programare la pediatru sa ii faca un consult general si sa vedem cum facem diversificarea.

Marybell, ma bucur ca sunteti acasa (ma rog, la parintii tai). Multa sanatate lui Erik!

Despre tema propusa de katy, nu am nicio idee si nici nu vreau sa ma gandesc. Cred ca la momentul respectiv o sa imi dau seama. In general, sunt de acord cu ce spuneau Catalina, Marina, adica voi cauta sa fiu prietena cu Eva ca sa nu aiba nicio retinere de a ma intreba sau sa imi povesteasca ceva. Dar cum nu stau sa ma gandesc ce va fi peste 1an1/2 cand va trebui sa ma intorc la serviciu si fata va fi totusi mica pt a sta singura tot asa si in aceasta privinta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ivona1977 spune:

Buna fetele

in legatura cu tema pe care ne-a dat-o Kate - si eu zic tot ca Marina si Kate. Sper sa am mintea suficient de deschisa pentru ce o sa vrea Ella sa faca, sa o sustin. Iar despre copii, cand o sa intrebe, o sa ii spun ca bebelusii sunt facuti de mami si tati cand se iubesc foarte mult, iar tati pune o samanta intr-un buzunarel in burta la mami care apoi creste mare si se face copil. (eventual o sa-i arat cum creste o floare dintr-o samanta sa poata face analogia). Ideea principala aici e 'cand tati si mami s-au iubit foarte mult', ca sa ramana mai mult cu ideea de iubire decat cu cea de sex (partea mecanica).



Mergi la inceput