Stelute de ianuarie-februarie 2007 (46)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ivona1977 spune:

Kate nasoala faza cu fetita de 5 ani care a nascut, pai astia sunt oameni, e clar ca a violat-o tatal sau unul din frati.

Marybell m-am gandit mult la tine si la Erik mititelul, sper ca sunteti mai bine si ca v-ati revenit

Noi am fost la Greenwich in week end si a fost foarte cald. In sfarsit e cald si la noi, sunt vreo 26 de grade cred (nu radeti) de doua nopti dormim cu geamurile deschise ca e cald! I-am facut poze Ellei cu un picior in emisfera vestica si celalalt in emisfera estica, de o parte si de alta a meridianului 0, o puteti vedea cu tati www.dropshots.com/ivona_leontina#date/2007-08-05/11:25:02" target="_blank">aici.
Ella e prea mare acum pentru scaunul de masina vechi asa ca i-am luat unul nou, si merge si ea ca oamenii in directia de mers. E bun de la 9 kg in sus, nu stiu cat mai are dar oricum mai mult de 9 kg.

Criss ma bucur ca Ligiuta e bine, eu zic ca e foarte bine la 7 kg, arata foarte bine oricum si e mai usurica.

Mihacarm bafta la vaccin

la fete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gio spune:

Buna fetele,

ne-am intors si noi, am scapat si de enteroviroza (laura multumim de intrebare). acum ramane sa mai recuperam.

marybell, am citit despre voi, groaznic sa stai cu bb in spital. tinem pumnii sa fie bine de acum inainte si sa nu mai recidiveze stafilococul.

conchita maica, nu mai citi subecte' d'astea...pls!!! pe mine m-a incoltit deja grija ca se trezeste copchilu' de 10 ori pe noapte. deja nu mai e gluma si am decretat ca e un copil stresat. deja ma rog sa-l lumineze gandul bun pe dr joi si sa ne dea ceva, orice, de somn - ori pt ea ori pt noi sa dormim sa n-o mai auzim cand urla - ca nu mai e trai.

si acum propun si eu un sondaj - cum si cat dorm copiii vostrii? mai e vreunul care se trezeste noapte de la 2-3 ori in sus si urla??

la restul mai reflectam si mai revenim pt ca eva, evident, urla. ma duc sa-i blenduiesc o banana cu un iaurt sa fac un terci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ivona1977 spune:

Gio Ella doarme de a 9-10 seara la 6-7 dimineata, si in timpul zilei cam cate 45 min- o ora pe la orele 9, 12, 14, 17. Cateodata mai sare una din reprizele de somn dar recupereaza dormind mai mult la urmatoarea.
bine ca ati scapat de enteroviroza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anis spune:

Off..IArina mi-a facut febra din senin...38.7 . I-am dat nurofen.Nu stiu ce poate fi



*** AniS ***
Iarina-Elisa *** inimioara mea mica*** (11 ianuarie 2007)***
Ingrid-Alexia *** ingerashul ce mi l-a trimis Dumnezeu *** (2 august 2005) ***INGRID
"Happiness is like perfume,you can't pour on others without getting a few drops on yourself."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihacarm2002 spune:

Ivona, multumim pt incurajare. Acum inteleg de ce Eva nu a zis nici pas la vaccin. La celelalte scartia un pic cat avea acul in piciorus, dar acum, nimic. Are mana usoara dr.

Ne-a masurat si cantarit, la 6 luni avem 7 kg in cap si 73 cm. Zic ca e f, bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihacarm2002 spune:

Ella, sa stapanesti cu placere noul scaun de masina. Nu uita sa iti legi mereu centurile de siguranta!
Si in care emisfera e mai bine sa pasesti in picioruse goale?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihacarm2002 spune:

Pt ca stam in casa ca am facut vaccin si afara e cam urat, am facut www.flickr.com/photos/mamicile_ianfebr2007/1040273757/in/set-72157600638795239/" target="_blank">ne-am pozat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IoanaN spune:

Lilico, ce mai se aude de micutul Darius? cand ai ceva nou da-mi si mie un PM ca mai greu cu net-ul la mine...vreau sa pot pune si eu umarul, sa ajut cat pot! de sonia ce mai sti?

Gio, daca te linisteste cu ceva, Mathi la fel face noapea, e ca o sarmaluta...pe toate partile, pediatra a zis ca are un puseu de crestere iar si asa se manifesta, agitatie....cam de 2 ori pe noapte, inca il mai alaptez...la 1.30 e ca un ceasornic, apoi dim la 4 sau la 6...

va pup

www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">Ajutati-o pe Sonia
Ajutati-l pe Darius

www.flickr.com/photos/9499103@N08/sets/72157600738372153/with/765224129/" target="_blank">POZE noua casa dar e deranj mareeee....
www.flickr.com/gp/9499103@N08/KiX7df" target="_blank">POZE DIN CASUTA NOUA

Ioana, mamica lui Matei Nicholas (25 ianuarie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crishtinutza spune:

Conchita, stai linistita, ce-ai patit? Asa am facut si eu, ajunsesem cu drobul de sare deasupra capului de nu mai stiam de mine. Pana la urma forumul asta trebuie luat si el cu inghitituri mici, ca altfel dam in paranoia.
Sa stii ca si fata mea face la fel cateodata... si uneori cand mananca la san, isi da capul in spate si se uita pe te miri unde... mie mi se pare ca e de la faptul ca nu mai are chef de mancat, mai ales ca uneori incepe sa si "comenteze".

Ai alte semne? Spasmele sunt altceva... copilasii au de obicei privirea pierduta...

,
Cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns conchita spune:

Gio si Crishtinutza, nush ce-am patit! Crishtinutza, exact asa face, la alaptat, daaaa! se lasa pe spate, parca ar face podul si se uita la toate cele...nu are spasm, nu. doar ca atunci cand incerc sa o readuc in pozitie normala e incordata, asa cum zice si mamica de la topicul ala! deja stiu ca o sa ma fac de ras la doctor, dar faptul e consumat, am programare in doo ore, imi asum paranoia si ma duc.

Gio, nici a mea nu doarme cat ar trebui, are program fluctuant. doarme cam 8-9 ore pe noapte si 2-3 ziua. la varsta asta am inteles ca ziua ar trebui 3-4 si noaptea 10-12.

Din chaos, Doamne, am aparut/ Si m-as īntoarce-n chaos...
*********
Rugati-va pentru Diana si Sonia * Alaptatul Help-Line * Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!
*********
mami de Sonia Marie (23 ianuarie 2007)

Mergi la inceput