Stelute de ianuarie-februarie 2007 (46)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns laura-popy spune:

si pentru ca tot e coferinta si in conferinte intru destul de des(zic eu) hai sa scriu si eu
kate, baga si tu o poza/film sa vaz si eu ce jucarie nou ati mai primit...
fetele, dupa cam va mai spuneam catorva prin mess, noi tot cu enteroviroza o tragem...suntem a 4-a zi in care refuzam sa papam, nimic altceva decat ceai si puuuutin lapte. ma dispera
bine macar ca s-a oprit kkrea moale....
si, Helenutza, da, e foarte naspa la servici departe de copil, mai ales mai multe ore....sau ca mine delegatii cu zilele...
mda, mai bagati si voi ceva mai vesel.....

Kate, o jucarie ceva??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura ionescu spune:

Eli - si mie imi iesea banana prea subtire cu iaurt, daca o bagam la blender. Asa ca acum o pasez cu furculita si mai pun pt ingrosare o masura de cereale - noi luam din alea cu 3 fructe. Si e buuuun.

Laura - sanatate la bebic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shine spune:

Multa bafta Alinei la proba sportiva




www.rodino.ro/Blogs/BlogFamilyRO/tabid/128/EntryID/53/Default.aspx" target="_blank">repere in dezvoltarea bebelusului

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kateryna spune:

uite asta e http://www.chic bebe .ro/products/6-jucarii/3968-simba_baby_casutaferma_muzicala.mbs

sau aici http://www.dropshots.com/extazis#date/2007-08-06/23:37:34

laura si David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns conchita spune:

la ora asta nici pensionarii nu dorm, daramite cupiii "cuminti" de ian-feb.

Diana, nu e orez, sunt cereale de orez. :-)) de parca ar fi o diferenta, huh.

a facut caca in masina in drum spre piscina, m-am scos. am sunat la pediatra inainte si am vorbit cu o asistenta care mi-a zis sa-i dau un suc de pe-aici care se stie ca e plin cu zahaaar! bineinteles ca nu i l-as fi dat. eram pregatita sa fac cum m-ati sfatuit voi, sa-i pasez niste fructe cu P. muah de sfaturi, sunteti niste comori, data viitoare stiu ce tre sa fac!

asta numiti voi conferinta, mah? ati scris o numa o pagina de azi dimineata, puah.



Din chaos, Doamne, am aparut/ Si m-as īntoarce-n chaos...
*********
Rugati-va pentru Diana si Sonia * Alaptatul Help-Line * Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!
*********
mami de Sonia Marie (23 ianuarie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Salina spune:

Eli - si mie mi-a iesit banana cu iaurt subtire....dar noi avem liber la cereale asa ca am adaugat in amestec ca altfel nu statea in lingurita. De altfel, am observat si eu ca Napolact-ul e foarte subtire (chiar si iaurtul "zdravan", de 6% grasime) si vroiam sa va intreb daca asta o fi semn ca nu are gelatine si alte rahaturi. A, si smantana e subtireeeeeeee, ati observat? Cine stie sa ne lamureasca? Messa?

Laura - a mea copila, daca nu-s bagate la blender si simte vreo bucatica...da sa verse. Asa ca din pacate n-am de ales si trebe sa la blendaresc

Lili - m-ai spart cu sosuletul si ardeiul copt... moama, cat muncesti!!! Eu aleg varianta cea mai easy (aia de putoare), adica le fierb si le pasez. Numa' ca o fac zilnic , ca asa mi-a zis piticul meu din creier Bine, oricum cand am facut ceva complicat a strambat don'soara din botic asa ca m-am lecuit si eu

Kate - idee cu confe! Era prea liniste pe-aici.

Raluca - felicitari pt ridicatul in picioruse! Ai grija cand o incepe sa se plimbe prin patut, sa nu lasi la indemana ceva de care ar putea trage micul cercetas. Ieri nebunica mea a dezlipit toate inimioarele fosforescente de pe perete (cele la care a ajuns, desigur), iar azi a tras de carusel si l-a daramat. Bine ca ei nu i-am mai lipit animalute pe perete (ca aveam experienta de la David care le-a dezlipit cu tot cu perete), ci i le-am pictat. Astora chiar n-are ce sa le mai faca







ALINA, cu doua comori: printesa EVI (3 ian 2007) si DAVID (18 iul 2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kateryna spune:

hmmm...nu se mai baga nimeni la o confe? Pana apareti voi ma duc sa pap neste nuci verzi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Salina spune:

Apropo de nuci verzi...
am gustat avocado si mi s-a parut ca gustul este asemenator cu cel al nucilor verzi. A mai avut cineva "revelatia" asta?




ALINA, cu doua comori: printesa EVI (3 ian 2007) si DAVID (18 iul 2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

va poop

aidi ca io intram in conferintze da' nu prea vorbeam (asa si aici/acum...)

spre deosebire de conferinte unde nici macar nu va puteam urmari , aici e muuult mai lejer

Anyway...am intrat sa va spun ca am vorbit cu Marybell
Au iesit azi din spital, sunt acasa.
A spus ca va intra dupa ce adoarme puiul sa ne pove una alta...

somn usor pui scump. Sa treaca de tot bubitzele nebunele si sa nu ne mai amintim de ele... nici tu, nici mami!!!
Si sa ne punem pe papik ... sa ne facem maircei si taricei!

poop fete cucuiete!!

PS: noi suntem bine...maine intentionam sa iesim din bucuresti, dar ne intoarcem spre seara.. asa ca nu scapati de noi...



haaai Alinaaaaaaaaaaa!!!!!!!!!

hihi:pt cine citeste si nu e la curent cu ultimele noutati...alina nu naste... da o proba sportiva importanta!!!



Alinuk si bb Teo 10 /01/2007
www.rockyou.com/show_my_gallery.php?instanceid=56926702" target="_blank">poveste de bb / / www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=2ad52edce530b33f65f3b1&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=email" target="_blank">spicuiri de botez
nasterea - una dintre minunile lumii
franturi de viata
...................................................
Nimic nu-i intamplator!
...................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirandolina spune:

Diana mama, eu nu cred ca esti gravida! Iar metoda cu calindaru' o mers si la mine niste ani de zile (vreo shepte) si dupa aia mi-a dat cu Maya peste oki

Kate, primul link nu mere.

Iar al doilea inca nu s-a incarcat... Ba da, acum! Neah... Netu' lu peshte prajit...

Ella de www.youtube.com/watch?v=deHt6udGM6k" target="_blank">Iulia Maya 16 februarie 2007
Un altfel de ticker cu Maya

Mergi la inceput