Fulguleti de noiembrie-decembrie 2006 (68)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Laura13 spune:

a iesit cu bine din operatie!

noi plecam mai tarziu, nu stiu cand, mai sunt pe acilea.
am ajuns la concluzia ca pt fiu'miu laptele e un fel de desert, a papat legume cca150gr, apoi i-am facut in nesimtire 180ml de lapte, sa vad si eu cat poate sa bea......l-a baut pe tot. acum a picat lat, nu cred ca atat de somn ci mai mult din cauza stomacului ultra plin. sa imi fie invatatura de minte, de acum sa nu ii mai fac atata lapte
a deju nu ma ura, da? nu da cu parul, maciuca sau si mai rau jap-jap biciul

Laura lui Daniel - 14.11.2006
Poze Daniel

slideshow Daniel

Mamici din Iasi

www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank">Fulguleti noiembrie-decembrie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_deju spune:

am uitat esentialul :) normal ca merge orez cu dovlecel, si poti sa pui si vreo doua trei frunzulite de patrunjel, mai da un gust acolo la combinatie :) si cand le pasezi, merge si o lingura-doua din apa aia de orez (in care a fiert orezul) e foarte buna la burtica si cica si foarte hranitoare :)

si ca tot veni vorba... de orez, si anume.. mai tineti minte cand m-a mancat in fund si v-am intrebat si eu de laptele de soia si cel de orez??? intrebare la care n-am primit raspuns nici pana in ziua de azi??? si intrebare care nici nu mai stiu cum suna?? :))))) oricum..revin.. daca ati baut asa ceva, ziceti si la fata ce si cum. hai, ala de soia, am baut, mai stiu cum e, dar ala de orez.... daca nu scria pe eticheta si-n romana, as fi crezut ca am citit gresit :)) si fetele de pe-afara, ca banuiesc ca pe-acolo se consuma mai des decat pe la noi, ce stiti de astea referitor la alimentatia bebeului... adica e bun pt copii, de cand, cum, in ce combinatii, etc.. :) thanx !

Deea, mami de Eric (15.12.2006)

www.helpsonia.com/" target="_blank">pentru sosonica


"outside of a dog, a book is man's best friend (..'coz inside of a dog it's too damn dark to read..)"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bamboletta spune:

quote:
Originally posted by a_deju

bambo, nu le-o lua in nume de rau, mai zic ce-am mai spus in varii randuri, mailurile ne sunt zilnic bombardate cu tot felul de spamuri, care mai de care mai impresionante prin tragismul situatiei... cine ne garanteaza ca e adevarat??? ia gandeste si tu la rece... daca nu ai fi auzit never ever de DC, si cineva iti trimitea pur si simplu o pagina de net, spunand..iti zic eu ca e adevarat, crede-ma.. poate ai fi trimis banuit, poate nu, dar totusi..o urma de indoiala eu zic ca oricum ar fi existat...


Deea, mami de Eric (15.12.2006)

www.helpsonia.com/" target="_blank">pentru sosonica

"outside of a dog, a book is man's best friend (..'coz inside of a dog it's too damn dark to read..)"




nu ma supar dar asa e ai dreptate

BambolettadeAntonia-Gabriela(1 nov 2006)
luna 9
www.youngnutrition.net/member/tickers/61250/ticker4.png" target="_blank">varsta Antonia
www.smi.ro/fulguleti/" target="_blank">Fulguleti nov-dec 2006
www.helpsonia.com/" target="_blank">Ajutati-o pe Sonia!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_deju spune:

laurica, pupa mama :) cum sa te urasc dom'le??? :)) da-i copilului lapte, sa beaaaaaa...cat pofteste. ca e cel mai bun. oricata mancare ar baga. pana la un an (cel putin) e za best!!! si sa stii ca, fara gluma, am un prieten care si acum (la vreo treij' de ani) bea lapte pur si simplu. adica..pt ca-i place, de sete, si de dor de codru' verde :) da' bea sanatos, adica vreo 2 l pe zi :)) deci... se poate :)

Deea, mami de Eric (15.12.2006)

www.helpsonia.com/" target="_blank">pentru sosonica


"outside of a dog, a book is man's best friend (..'coz inside of a dog it's too damn dark to read..)"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura13 spune:

1

2

3

Laura lui Daniel - 14.11.2006
Poze Daniel

slideshow Daniel

Mamici din Iasi

www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank">Fulguleti noiembrie-decembrie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_deju spune:

dom'le... m-ai bagat in boala... dupa ce ca baga lapte de stinge, mai e si frumos de pica... deci aici este unul din cei mai frumosi si fericiti copii pe care mi-a fost dat sa-i vad vreodata.... laura..

Deea, mami de Eric (15.12.2006)

www.helpsonia.com/" target="_blank">pentru sosonica


"outside of a dog, a book is man's best friend (..'coz inside of a dog it's too damn dark to read..)"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianocica spune:

ramasesem datoare cu cateva din cadouri si chestii de la miniblu iaca.

da domne, frumos rau chick magnet asta...

diana si david 03.12.06
Pentru Sonia. Pentru Diana. Pentru Darius


M-am certat cu Mitica Dragomir, dar fara jigniri. El m-a facut oligofren, eu l-am facut zdreanta, dar nu ne-am insultat. In schimb Marian Iancu e obraznic si umbla cu tot felul de jargoane care nu e bine sa le dai la presa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aelita spune:

a_deju eu de laptele de soia nu stiu ce sa zic,nu am gustat. de cel de orez,nu am auzit.
asa ca slabe informatii de la mine.
eu abia beau o data la luna lapte adevarat ,mar rog,fals,de la cutie hehee,dar sa ma mai dau la soia.
cat pt bebei...o tin pe lapte praf pana peste un an...ma interesez atunci exact cat,ca nu mai stiu,mai e pana atunci,dar nu am sa schimb laptele,sigur asta e cel mai bun ,adaptat,nu vreau sa incerc noutati.
si lapte de la san cat o mai vrea.

laura-vazut poze cu frumosu'!

bambo-de-asta am cerut si eu toate detaliile aici,ca si pe mine ma intrebau despre caz,daca e adevarat,de ce aia,de ce ailalta,si am vrut sa am toate datele ca sa le pot raspunde la tot,sa ii directionez spre toate linkurile care le-ar da siguranta.
nici nu am timp sa ma supar pt intrebarile lor,important e sa ii conving !
si pt asta trebuie sa detinem toate informatiile,si sa le putem raspunde la toate intrebarile.
cineva spunea de un nr la spitalul din germania,sa se poata informa .


bai,cica iiiiiiiin Brazilia parca??? s-a nascut un bebe la 22 saptamani,mort.dupa 4 ore bagat la camera frigorifica,(la morga banuiesc) copilul A INCEPUT SA PLANGA !!!!!!! Si l-au reanimat!!!doamne,ce minuni!!!

www.helpsonia.com/" target="_blank">Povestea Soniei

Ajutati-o pe Sonia




S.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flore26 spune:

Doamne ajuta! Imi pare tare bine ca e ok!

DIANOCICA merci mult! Am blenduit cartoful, rosia , fara pielita si seminte, si carnita, si, spre surprinderea mea, a papat. Nu tot, dar aproape.
LAURA si noi frumosul smecher! Bai, da aici numai baieti frumosi avem!!E vreunul necuplat?

FLORE ALESSIA LIANE 16-12-2006)
LUNA 8
www.sonia.as.ro/" target="_blank"> AJUTATI/O PE SONIA SA TRAIASCA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simo29 spune:



Salutare!

Beeei, as manca si io niste sarmale... - ii dau telefon la mama si dau o comanda rapida

pentru sarbatoritii zilei - mamici si fulguleti!!!

Pupici,

Simo si David(9 noiembrie 2006)

Mergi la inceput