Albinute & bondari de martie-aprilie '07 (18)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns diana_jors spune:

anamana123: nu ajungea cu fundul jos, e adanca apa, sa se poata desfasura in voie. Ar fi vrut sa faca asta si in cadita lui, dar se tot lovea cu mainile si picioarele de margini, de-aia l-am "avansat" la cada mare Atunci cand se zbate tare ii strecor mana mea dreapta sub fundulet, ca mi-e teama si mie sa nu imi sara din maini... dar are deja 4 bai asa si ne-am obisnuit amandoi

Si cand ma gandesc ca in prima luna cand simtea apa urla ca din gura de sarpe... hihihi, intotator il face mama

Muuuulte lunisoare frumoase celor care azi mai implinesc una!

Diana de Alex (23 aprilie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elpower spune:


Azi implinesc :
5 lunite - Mark Alexandru de Mada rozz si Alexandru Stefan de Misha_tp!
4 lunite - Eduard Darius de Laura_Oana!
Sa fie sanatosi si mancaciosi si sa devina flacai de isprava!


de la Thea-Ioana - 26 martie 2007 - si mami pentru intregul !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elpower spune:

Diana pupam Alexut inotator! Ce simpatic e! Si in filmulet si in pozite! Ce botic dulcic! Mi-ai facut "pofta" sa aleg si eu niste pozite mai ciudate cu Theuca si sa le postez.

de la Thea-Ioana - 26 martie 2007 - si mami pentru intregul !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elpower spune:

Si Roxi, m-am prapadit de ras pe chestia asta!


Da io nu stiu de ce nu se nasc copiii astia gata sa manance de toate sa nu ne mai batem capul cu diversificarea...ce, puii de animale au parte de asa ceva? le da mama lapte o vreme si apoi gata, la sobolani si soparle si iarba verde ce tot atat cu grija si pe rand...




de la Thea-Ioana - 26 martie 2007 - si mami pentru intregul !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxygeo spune:

Buna ziua stup!

Diana - Multa sanatate sotului! din cite povestesti io cred ca a facut o alergie...s`ar putea chiar la soare...asa ca mare atentie...nu vreau sa te sperii da` io am fost pe aproape de a intra in soc anafilactic si principala buba e umflarea corpului, deci si a limbii ceea ce duce la soc...asa ca mare grija si trebuie sa mearga la doctor cit mai curind, chiar daca acum se simte mai bine. Io am facut tratament un an jumate...da` la mine a fost vorba de un medicament

Divrsificare noi suntem prea grasi ca sa incepem cu cereale, asa ca m-am decis sa incep cu suc de morcov...sunt curioasa cum va fi

Roxi si io ma intreb uneori si nu numai referitor la mincare

Kitty


Despre noi ...aseara am fost la ziua unui prieten (tot la curte) ...inital sotu era ingrijorat.."luam si copilu`..pai ii stricam programu`?!?" (noi stam cu mamaia lui, da` nu pot sa am incredere totala in ea, mai ales la ritualul de seara, ca-i e greu sa o puna in patut) si zic eu ...normal ori acasa ori in deplasare...tot ii schimbam programul...si prefer s-o am sub nas... decit sa stau cu grija...deci am plimbat copilu...am stat la aer, conform programului de acasa...papa...somnic...plimbat in masina si pus la somnic la ea in patut...totul pina la 3 dimineata...parinti denaturati...s-a trezit pe la 10.00, a papat pe la 11 si aku e la nani...tati ce e mai darimat...ca doarme si aku...iar io mai socializez...cit pot cu socrii care au venit in vizita...si fac de papa...ca io oricum sunt in reluare

pupici
Roxygeo si Teodora Maria 3.04.2007


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxygeo spune:

am uitat

LA MULTI ANI! albinute si bondarei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana_jors spune:

Ela: ma topeste toata cand face boticul respectiv... probabil de-aia nici n-am reusit sa il prind in poza, ca ma inmoi...
Si astept si eu poze cu Thea

roxygeo: multumesc. oricum stam cu ochii in 4(x4) amandoi sa vedem daca mai apare ceva...

V-am promis poze si cu o suzeta haioasa, sper sa reusesc azi

Diana de Alex (23 aprilie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alionushca spune:

Diana mama draga -noi tot asa punem boticul cind ne suparam - sii jale maaaare - iar noi ne topim de dragul ei - acum de fiecare data cind pune asa boticul noi ridem iar ea plinge - parinti denaturati Baita mea placut - noi am zis azi sa incercam - eu cu ea in cada - dar mi-ai dat curaj sa o bagam singurica - sper sa fim si noi tot asa de veseli in cadita mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns martutza spune:

Sherbi sar'mana ca m-ai dat cu capu de pereti.Cred ca intelegi ca ma bucur ca m-ai tras de maneca.Sincer cred ca am luat-o razna."In nemernicia mea de caine turbat..." ca Ghe Dinica ...era sa musc mana care ma hranit cu ..iubire
Serios acu.Nici nu ma gandesc sa-i dau copilului altceva pan dupa 15 august.Ieri eram terminata pentru ca am fost si singura acasa.Azi a venit tasu, am fost la biserica de dimineata si uite asa m-am mai relaxat si linistit.I-am luat lui Victor ceai de fenicul de la Hipp si chiar a baut 10 ml si in plus azi noapte la 2 nu i-am mai dat san si i-am bagat bibe cu apa si a baut 10-15 ml.Incet -incet ne dam pe brazda.Am luat ventilator sa vanturam putin aerul si sper sa punem ai AC ca am gasit o firma care pune in 3 zile si ia doar 3 mil la montaj(inAinte gasisem cu 10 mil montaj).Buna schema de diversificare.Si eu tot cu zeama incep ca de avea 7600g la 4 luni.

Aliana eu am mancat piersici, caise, cirese, rosii, ardei gras - crude.Nu avema curaj la pepene desi ma topesc dupa el (mai ales dupa cel galben).Am vazut ca sunteti mai multe care ati mancat si m-amdecis.Azi am mancat prima felie.Ar fi trebuit sa ma gandesc ca nu poate fi mai rau decat sa-i dau lui direct in gurita;asa mananc eu si ajunge la el exact cat trebuie.Oricum nu mananc ca sparta.La 14 hranesc pe Victor si apoi, cand vine sotu de la sormea te sun; ca am acoperire daca plange praslea.Acu doarme.O fi si ca are ventilator sau de la vinul de impartasanie dar sunt multumita oricare ar fi motivul.

Diana tu ai luat curaj de la Paxela si eu de la tine.Am remarcat ca se face mult mai cald in camera duap baia lui Victor si ca mananca mai prost dupa si doarme prost indiferent la ce ora il imbaiez.Asa ca de azi intram si noi in cada.
De ce l-ai dat pe sotz cu hidrocortizon? E cumva alergic;are dermatita in antecedente?

Ioana sa faci poza la primul dinte. si sa dai o bere pe chestia asta....

Magdutah si Victor plangea acum 1 luna la baie.Atunci il spala mam si am crezut ca din cauza ei.Am inceput sa-l spal eu si degeaba;am schimbat ora sa nu il mai prind obosit - degeaba.Ce crezi ca l-a potolit? Modul in care il bag in apa. Adica nu-l mai bag pe spate ca pe bebelusi, il bag intai cu picioarele, ii spun"uite mami acu facem baie, vezi ce buna e apica?""uite bagam un piciorus, apoi altul, acu funduletzu..." si uite asa incet -incet il bag aproape in fund si-llas usor pe spate sa-l spal.Chestia tzine si Victor nu numai ca nu plange dar rade si da din picioare de bucurie.Incearca nu ai nimic de pierdut.Poate se considera baiat mare si trebuie sa-i spui ce-i faci si sa vada nu sa-l bagi asa ca pe bebei

Elliana bravo tie ca ai rezerve si poti sa pleci.Fraiera de mine a aruncat mult lapte si nici nu am mai pus deoparte asa ca nu pot decat sa astept diversificare ca sa pot pleca solo de acasa.Am o singura rezerva si o pastrez pentru nunta din 18 august.

Fetelor numai lasati copii singuri in casa nici sa va duceti pana la gunoi.Parerea mea.Cresc si sunt imprevizibili...si e si foarte cald...si mulet motive...
LA MULTI ANI SARBATORITILOR ZILEI.SANATATE, NOROC, VIATA LUNGA SI SA FITI ASCULTATORI!

Marta mama lui Victor Mihai 12.03
Varsta lui Victor
Victor Mihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanici spune:

profelor de engleza...si altor cunoascatoare, daca sunteti pe receptie poate puteti face asta:

quote:
Originally posted by mayaione

O sa facem modificarile pana diseara, acum trebuie sa plecam cu bebe si ne intoarcem mai pe seara. Daca are timp cineva sa traduca, sa-mi trimita pe email, maya_ione@yahoo.com, daca nu, traduce sotul diseara, eu nu stapanesc f. bine. Poate avem vesti pana diseara si de la Kay.

www.sonia.as.ro/" target="_blank">Redati-i Soniei bucuria de a creste langa parintii ei
Povestea nasterii
www.smi.ro/fulguleti" target="_blank">fulguleti





(tb tradus in engleza textul de pe pagina ptr Sosonica)

roxana & Rares Teodor (23 martie 2007)

Mergi la inceput