Albinute & bondari de martie-aprilie '07 (18)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns florin-a spune:

Mihael@, Sherbi, elpower.....sarumana pentru pupici...mare bucurie intr-adevar pentru noi parintii cand ei mai progreseaza cu cate ceva, fie el cat de mic/
Deja saraca cred ca s-a plictisit de cat ii rontai la mutele ei dolofane,,,da nu pot sa ma abtin!!!!

Florin-a si nasturelu Ana-Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefaniya spune:

Buna,mamici si bebei

Fetele va multumesc ca va pasa,nu am avut de gand sa atrag atentia voastra,dar daca nu spuneam parca nu puteam scrie.Si mie imi pasa de voi si imi era greu fara sa scriu asa ca de-asta am facut-o.

Mihael@ - nu sunt suparata nici pe tine si nu am avut intentia de a va baga in ceata.Daca nu vreau sa dau numele persoanei,e pt ca nu vreau sa creez polemici.Cu atatea mamici e normal sa mai apara si probleme si ca sa fac un pic de lumina,nu ma supar daca sunt contrazisa sau daca cineva nu-mi impartaseste ideea.A fost ceva legat de Carl si cred,ca si voi toate,suntem subiective cand e vorba de bebelusii nostrii.

Martutza - v-as da adieri cate vreti,din toata inima ca eu m-am saturat de vremea asta de aici.Toata saptamana asta s-a anuntat ploaie.Duminica viitoare plecam in concediu la casa de vara si banuiesc ca toata saptamana voi sta si citesc carti.Deci urasc vremea

Elpower - Doamne fereste sa am atatia copii (cuplul respectiv au 5 copii) Al nostru e doar Carl.Liva si Adam sunt copii prietenul din facultate al sotului si noi am ramas insarcinate in acelasi timp si asta i-a facut fericiti pe soti pt ca asa bebelusii vor continua ce au inceput ei.
Si sa-ti creasca inima pt ca ai o scumpete de fetita,toti bebeii sunt dulci.
Apropo,multumesc de compliment,eu din fericire niciodata nu m-am chinuit cu kg dar acum am burta,am facut si celulita.Eu cand strang pielea se vede dar ce sa-i fac.Sport nu am inceput sa fac pt ca mi-e sila singura si astept sa faca si Carl 4 luni ca sa mergem la innot.

Sherbi - buna treaba ca ai pus aici despre diversificare,o scot la imprimanta si o pastrez ca in curand ,trecem si noi la mai mult decat laptic.

Parca mai aveam de scris la cineva dar acum am uitat.
Revin

http://community.webshots.com/user/stefaniya12

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana_jors spune:

Martuta: da, are antecedente, de fapt mama lui mi-a dat lista cu ce ii trebuie, si ca cel mai repede ii trece cu hidrocortizon...

Si de lasat bebeii singuri acasa: imi suna mie probabil, dar nu ma puteam risca nici sa imi lesine sotul cine stie pe unde, mai ales ca asa grav n-a mai reactionat niciodata (am avut un vecin care a lesinat de la caldura, s-a lovit la cap de o bordura si a facut comotie cerebrala, si lumea l-a lasat acolo crezand ca o fi beat... dupa cateva ore l-a gasit un politist si a chemat salvarea, dar a murit in timpul operatiei ca fusese prea tarziu). Am lipsit cam o jumatate de ora, dar pur si simplu nu am avut ce face, am preferat sa il las acasa decat sa il car prin soare. Te rog sa ma crezi ca nu vreau sa se intample, nici sa fiu nevoita sa il las pe Alex acasa, nici sa alerg cu sotul prin spitale...

Diana de Alex (23 aprilie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sherbi spune:

ELPOWER-citeste www.reclama/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=2616&postdays=0&postorder=asc&start=0" target="_blank">aici despre experiente ale mamicilor in diversificare

Violeta, mami fericita de david alexandru (23 martie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sherbi spune:

DIANA, MI-AU PLACUT TARE MULT POZELE CU ALEX. e dulce foc in caditza, si mai ales are o pozitie de invidiat in carucior (a se citi, david nu pupa asemenea pozitii). mi-a placut in mod special cum isi tuguie el boticul, cat despre buzitza...e criminal. asa face si david cand vrea sa planga si la fel ca alionushca, eu si ta-su ne prapadim de ras. cred ca toti bb-ii o au p-asta cu "buzitza".

si eu l-am bagat pe david in cada de acum vreo luna, dar nu m-a dus capishonu' sa-i fac poze. si lui i-a placut tare mult balaceala. noi am renuntat la caditza si ii facem baie lui david in cada in brate la ta-su. de fapt dus, nu baie. ta-su il tine si eu il spal.

fara nici un motiv de suparare, si mie mi s-a parut ciudat ca l-ai lasat pe alex singur, dar te inteleg perfect. eu l-am lasat o data cand am fugit pana jos la masina sa iau ceva ce uitasem. mie mi-e teama de un singur lucru: are momente cand il bufneste din senin plansul, dar plans d-ala isteric, de se invineteste tot si nu mai respira. ca latfel l-as fi lasat si eu sa cobor repede la magazin sau alte nevoi care necesita cateva minute.
pupici multi si insanatosire grabnica la proaspatul sotz.

MARTUTZA- mami, eu nu te cert, dar eram convinsa ca nu o sa incepi mai devreme de 5-6 luni, mai ales ca victor papa san. si mai ales ca aveai si argumente, nu doar "pasarici" ca mine. eu ma repet a mia oara: incep aproape de 6 luni, sau daca plec in concediu la sfarsitul lui septembrie cum intentionez, il iau si pe david si incepem diversificarea la intoarcere, adica la 6 luni si un pic.
pupici

Violeta, mami fericita de david alexandru (23 martie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefaniya spune:

Roxanici - eu am tradus textul,acum il dau sotului sa-l corecteze unde am gresit eu la gramatica .Eu am invatat singuar engleza,asa ca la gramatica nu sunt asa buna,ma scuz acum

E asa dureros,cu cat citeam si traduceam parca ma durea ami tare,parca nici nu-mi mai venea sa traduc.Cat poate suferi acei parinti,acel mic inger.E asa dureros ca un copil asa mic poate cara atata suferinta...Si mai dureros e ca daca ar putea chiar ar zambi,ei sunt asa de curati si ....ce ami..fara cuvinte

http://community.webshots.com/user/stefaniya12

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaanamaria spune:

buna ziua mamicute felicitam cei 3 baietei:

MARCK ALEXANDRU
ALEXANDRU STEFAN
EDUARD DARIUS

PT IMPLINIREA UNEI NOI LUNISOARE
am facut si noi baita azi ca sa ne racorimwww.dropshots.com/day.php?userid=332674&cdate=20070722&ctime=135327" target="_blank">priviti
varsta printesei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sivma spune:

multumesc pentru raspunsuri dragele mele!!! Diseara sau maine imi iau si eu un pepene rosu. macar sa incerc sper sa nu-i fac rau. Azi mi-am facut o salata cu 2 rosii decojite si am sa studiez efectul.Sincer m-am cam saturat de friptura fara salata (eu eram in stare sa mananc salata si cu tort)si fructe restrictionate la greu- o sa vad daca ii face rau Irenei.
IoanaRadu- iti multumesc pentru raspuns; din pacate intelesesem eu rau ca ai luat-o din Titan,eu stau pe la Salajan.

As mai vrea sa va intreb ceva- daca stiti. Irene mananca numai san- dar din pacate muls, din biberon. Nu vrea sa suga la san decat o singura masa dupa baita. In rest- biberon. Are preferinte si la biberoane, nu vrea decat din Avent. Eu pana acum am folosit din acelea mici de 125ml care au tetina 1. Acum as vrea sa-i schimb tetina cu una 2 dar nu stiu daca nu e prea devreme, sa nu innec copilul. Am uitat sa scriu ca face peste 3 zile 3 luni.
Daca aveti idee va astept sfaturile.

Pupici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elpower spune:

Sherbi nu merge linkul! Scrie-l, daca vrei, cu spatii, ca ma prind eu ce si cum. Si da vizualizare inainte de postare sa vezi daca nu scrie iarasi "reclama". Nu d-alta, dar acum mor de curiozitate.

Sivma tetinele 2 la Avent sunt de la 2 luni, iar 3 de la 3 luni, asa ca ... Noi am schimbat deja cu 3, dar ne curge tare mult pe langa, dar cu 2 nu se chinuia sa manance mai mult de 50 ml.

de la Thea-Ioana - 26 martie 2007 - si mami pentru intregul !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaanamaria spune:

sivma eu am mancat de cand am iesit din spital si salate si pepene si fata nu a avut niciodata nimik.

ANA CUwww.dropshots.com/day.php?userid=332674&cdate=20070722&ctime=135327" target="_blank">PRINTESA MIRIAM
VARSTA PRINTESEI

Mergi la inceput